Debatų klubas

Debatų klubas lietuvių ir anglų kalbomis Vilniaus jėzuitų gimnazijoje veikia nuo 2014 metų. Debatų klube laukiami visi gimnazistai siekiantys lavinti viešojo kalbėjimo įgūdžius ir mokytis debatavimo technikos, taisyklių ir vertybių. 
Debatuoti - tai išeiti iš savo komforto zonos, tapti drąsesniam ir imlesniam pasauliui. Debatai išmoko ne tik kalbėti, bet ir klausytis, kritiškai vertinti ir atskirti faktus nuo nuomonės, suprasti ne tik save, bet ir kitus žmones.
Debatų klubo nariai aktyviai dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose turnyruose, susipažįsta su Lietuvos ir užsienio universitetų debatų bendruomenėmis, žymiausiais pasaulio debatininkais. 
Lietuvos visuomenėje debatų kultūra nėra susiformavusi, tad nuomonę apie debatus kviečiame susidaryti iš debatų klubo narių atsiliepimų:
 
"Debatai man įrodė, kad nesvarbu tavo anglų kalbos lygis, kad nereikia jaudintis dėl septynių minučių kalbos trukmės ar dėl varžovų, kurie yra patyrę studentai. Reikia minčių ir idėjų, reikia argumentuoti ir kalbėti", - Emilė S.
 
"Jau seniai norėjau pradėti debatuoti, bet vis nebuvau užtikrintas savo anglų kalba. Debatų turnyras, kuriame dalyvavau, man davė daug patirties ir pasitikėjimo savimi", - Jurgis D.
 
"Nuo šiol žiūrėdamas televiziją ar kalbėdamas, diskutuodamas su žmogumi sveriu jo argumentus, vertinu, ar jie pagrįsti, ar svarūs", - Danielius K.
 
"Po pokalbių su skirtingų kultūrų atstovais supratau, koks pasaulinio masto dalykas yra debatai. Iškart pasidarė įdomu nukeliauti į kitas šalis, debatuoti su skirtingų požiūrių ar kultūrų žmonėmis", - Tomas B.

Atnaujinta: 2016-10-21