Pranešimai

Sporto žaidynių „MAGIS“ rezultatai

Vilniaus jėzuitų gimnazija surengė pirmąsias Lietuvos katalikiškų mokyklų sporto žaidynės „MAGIS“. Žaidynės vyko birželio 6-8 d. VJG stovyklavietėje Guopstų kaime. Penkių gimnazijų komandos varžėsi futbolo, tinklinio, krepšinio, šachmatų ir kroso rungtyse. 

Žaidynėse pirmąją vietą laimėjo Kauno jėzuitų gimnazijos komanda. Antrąją vietą užėmė Alytaus šv. Benedikto gimnazijos komanda. Trečioji vieta teko Vilniaus jėzuitų gimnazijos komandai. Ketvirti liko Kretingos pranciškonų gimnazijos mokiniai. Žaidynėse buvo įsteigtas ir specialus prizas - draugiškiausia komanda, kuris buvo įteiktas Vilniaus „Versmės“ katalikiškos gimnazijos komandai.

Šių žaidynių pavadinimas „Magis“ yra kilęs iš jėzuitų šūkio, reiškiančio „labiau“. „Magis“ apima olimpinių žaidynių šūkį „Citius, Altius, Fortius“ („Greičiau, Aukščiau, Tvirčiau“) ir dar daugiau. Magis principu verta vadovautis ne tik sporto, bet ir tikėjimo, mokslo, meilės bei kitose gyvenimo srityse. Žaidynėse „Magis“ nesiorientuojama į sporto mokyklų auklėtinius ir aukštąjį sportinį meistriškumą, bet skatinamas visapusiškas asmenybės tobulėjimas, todėl visos komandos turėjo dalyvauti visose rungtyse. Pagarba varžovui ir garbingas žaidimas yra šių žaidynių esminiai principai. Žaidynių sielovada rūpinosi Kauno jėzuitų gimnazijos kapelionas Eugenijus Markovas SJ.

Organizatoriai džiaugiasi įvykusiu renginiu ir kiekviena žaidynėse dalyvavusia komanda. Žaidynių sporto programa yra tik priemonė vaikų ir mokytojų neformaliems susitikimams ir betarpiškam bendravimui. Todėl be sportinių rungčių dalyviams buvo pasiūlyta ir pramoginių užsiėmimų, kurių metu buvo skatinamas bendravimas tarp komandų ir pažinčių rato plėtimas. Šias veiklas organizavo ir visapusiškai renginyje talkino VJG mokinių parlamento savanoriai: Povilas Bužinskas, Goda Jackutė, Ieva Karvelytė, Emilija Lementauskaitė ir Augustė Mongirdaitė. 

Žaidynės buvo vasariška šventė ne tik sportininkams, bet ir sirgaliams. Palaikyti savo draugų atvyko būrelis žmonių, kurie nedalyvavo žaidynėse. Į apdovanojimų ceremoniją atvyko Nacionalinės katalikiškųjų mokyklų asociacijos pirmininkas Artūras Sederevičius SJ, žaidynių rėmėjos Lietuvos moksleivių sporto asociacijos atstovai, pasveikinti su pergale žaidynėse savo mokinių atvyko Kauno jėzuitų gimnazijos direktorius Virgilijus Saulius SJ.

Baigiantis žaidynėms komandų vadovai vienbalsiai sutarė, kad žaidynes verta organizuoti dar kartą. Todėl jau dabar verta pradėti treniruotis naujam renginiui.

Nuotraukas ir atskirų varžybų rezultatus galite rasti žaidynių facebook paskyroje 

Vilniaus jėzuitų gimnazija dėkoja
žaidynių organizatoriams: Sauliui Cininui, Danutei Revuckienei, Renatai Valienei, Kornelijui Bortkevičiui, Algirdui Juozui Keršuliui, Antanui Dzimidavičiui, Pauliui Mieželiui,
JG komandos treneriams Vytautui Poliuškevičiui ir Onai Liandsbergienei,
varžybų teisėjams: Arnui ir Hugui Jasinskams bei Juozapui ir Vincui Ivanauskams.

Varžybų programa:

Pirmadienis (birželio 6 d.)
14:15  Žaidynių atidarymas
14:30-18:30 Tinklinis
20:00-21:00 Šachmatai

Antradienis (birželio 7 d.)
10:00-13:00 Futbolas (vaikinai), krepšinio baudų metimo konkursas (merginos)
15:00-18:00 Futbolas (merginos), krepšinis (vaikinai)
19:30-21:00 Šachmatai

Trečiadienis (birželio 8 d.)
9:30-10:30  Šachmatai
11:00-11:30 Krosas
12:00-13:30 Šv. Mišios, apdovanojimai.

 

Vilniaus jėzuitų gimnazijai atstovavo:
Merginos:
1.      Emilija Abraitytė (IIa, futbolas, tinklinis, krosas)
2.      Vaiva Tumaitė (IIb, futbolas, krosas)
3.      Eglė Augustaitytė (IIc, futbolas, krepšinio baudų metimas, krosas)
4.      Magdė Vosyliūtė (IIc, futbolas, krepšinio baudų metimas)
5.      Solveiga Bučytė (IIb, futbolas, tinklinis, krepšinio baudų metimas, krosas)
6.      Kotryna Markūnaitė (IIc, futbolas, krosas)
Komandos vadovė: kūno kultūros mokytoja Ona Liandsbergienė
Vaikinai:
1.      Gediminas Maskeliūnas (IIIa, futbolas, tinklinis, krosas)
2.      Tomas Arėška (IIIc, futbolas, tinklinis, krosas)
3.      Rokas Kriaučiūnas (IIIa, futbolas, krepšinis, šachmatai)
4.      Simas Jaseliūnas (Ic, futbolas, krepšinis, krosas)
5.      Paulius Narkevičius (IIIa, futbolas)
6.      Lukas Osipovič (IIIc,  futbolas, krepšinis, šachmatai, krosas)
Komandos vadovas: kūno kultūros mokytojas Vytautas Poliuškevičius
 

 
Kitos naujienos


19-05

2016

Minint Paskutinio skambučio šventę, gimnazijoje vyks sutrumpintos pamokos.

13-05

2016

Gegužės 14 d. (šeštadienis) gimnazijos stovyklavietėje Guopste vyks gimnazijos bendruomenės sporto šventė.
 
9:00 -10:00 Atvykimas ir registracija
10:20-10:35 Krosas ...

12-05

2016

Mieli Tėveliai ir Mokytojai,
baigiasi dar vieni mokslo metai – kas jau planuoja atostogas, o kas su nerimu laukia egzaminų, renkasi tolesnį kelią. Kad mūsų vaikų žingsnius lydėtų sėkmė, prašykime  Viešpaties palaiminimo. 
„Jei VIEŠPATS nestato namo, veltui triūsia tie, kurie jį stato. Jei VIEŠPATS nesaugo miesto, veltui budi sargai“ (Ps 127, 1)“.
Sujunkime mūsų padėkas ir prašymus į bendrą maldą  Šv.Mišiose  trečiadienį, gegužės 18  d. 18 val. gimnazijos koplyčioje.  Po jų tęsime bendrystę šventinėje agapėje.
Ateikime, esame labai laukiami.

03-05

2016

Gegužės 14 d. (šeštadienis) gimnazijos stovyklavietėje Guopste vyks gimnazijos bendruomenės sporto šventė. Kviečiame registruotis!

02-05

2016

Balandžio 28 dieną Vilniaus Baltupių progimnazijoje mūsų gimnazijos mokiniai Paulius Steponkus (7b kl.), Urtė Radavičiūtė (7c kl.), Sibilė Urbelytė (7c kl.), Julius Baronas (8b kl.) ir Lukas Budrys (8b kl.) dalyvavo anglų kalbos viktorinoje „Shakespeare‘s Birthday“ ir užėmė antrą vietą.