Pranešimai

Inžinerijos projektai VJG

Vilniaus jėzuitų gimnazijoje 6-8 klasėse pradedami inžinerijos projektai. Pastaruoju metu ugdymo institucijose vis daugiau kalbama apie STEM ugdymo (angl. Science, Technology, Engineering and Mathematics) gaires Lietuvoje. Šių metų vasario 4 d. VJG buvo susirinkę Ugdymo plėtotės centro inicijuoto projekto „STEAM ateina į mokyklą“ dalyviai. Įvairių Lietuvos mokyklų, gimnazijų atstovai stebėjo gimnazijos technologijų mokytojo Mariaus Narvilo pamoką šeštokams „Inžinerija: DANGORAIŽIS“.

Tradiciškai susiklostė, kad mokslo metus technologijose šeštokai pradeda su projektu „Inžinerija: DANGORAIŽIS“. Pasidalinę į komandas ir atlikdami pasirinktus vaidmenis, jie statys popierinius dangoraižius ir bandys jų tvirtumą. Užduoties sąlyga – sukurta konstrukcija/dangoraižis turi būti aukšta ir atlaikyti keturias 330ml talpos gėrimo skardines.

Septintokai, panaudodami iš popieriaus susuktas tūtas ir varžtus, konstruos  tiltus. Projektas „Dirbtuvės: TILTAS“ paruoštas pagal JK Kembridžo universiteto metodinę priemonę. Taip pat bus bandomas sukurtų tiltų tvirtumas pasitelkus apkrovą.

Aštuntokai išbandys savo kūrybines galias konstruodami kranus – projektas „Laboratorija: KRANAS“.

VJG technologijų inžinerijos projektuose plėtojamos  STEM ugdyme akcentuojamos kompetencijos – komandinis darbas, atvirumas pokyčiams, inovatyvumas ir kūrybiškumas.

Pasidomėjimui apie VJG technologijų pamokų, užklasines veiklas :

VJG Technologijų Sodas: https://plus.google.com/u/0/communities/109792771013459300421

Apie technologinio ugdymo inovacijas VJG: http://www.upc.smm.lt/naujienos/steam/jezuitai/STEM-mokykloje-Marius-Narvilas.pdf

 
Kitos naujienos


21-10

2016

Pranešame, kad šią vasarą VJG apsigyveno du trimačiai spausdintuvai. Iš kur jie atsirado ir kur juos galite išbandyti, skaitykite plačiau.

11-10

2016

Kviečiame visus prisijungti prie Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ renginio VJG, kurio metu galėsite išbandyti savo jėgas viktorinoje apie Vokietiją, padainuoti karaoke vokiškai, sudalyvauti greitakalbių rungtyje, išspręsti kryžiažodį ir šiaip praleisti smagiai laiką kartu su vokiečių kalba. Laukiame!

04-10

2016

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija jau dešimtą kartą organizavo visuotinę teisinių žinių įvertinimo akciją – Konstitucijos egzaminą 2016. Šiais metais Konstitucijos egzaminą laikė 24 mūsų gimnazijos 7- 11 klasių mokiniai..

29-09

2016

Per pastaruosius trejus metus, kai į VJG matematinį turnyrą buvo kviečiamos ir KJG komandos, taurė dukart iškeliavo į Kauną. Gal reikėtų jai antrą kartą pasilikti Vilniuje? Išlaikydamas pagarbą svečiams ir linkėdamas, kad nugalėtų stipriausi, kviečiu VJG-iečius burtis į komandas ir pasiekti lygiąsias 2 : 2 šiose neoficialiose pergalių varžytuvėse! Šiemet VJG matematinis turnyras 6-8 bei I-IV klasių komandoms vyks spalio 14 dieną. Labai laukiamos ir tėvelių, šeimų, alumnų bei gimnazijos draugų komandos.

28-09

2016

Sveikiname mūsų gimnazijos merginų komandą tarp 18 gimnazijų užėmusią 6 vietą Vilniaus gimnazistų kroso estafečių varžybose.