Pranešimai

VJG debatų komanda – Lietuvos vicečempionė

Per Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Vilniaus jėzuitų gimnazijos A komanda Nacionaliniame debatų turnyre anglų kalba pateko į didijį finalą ir tapo Lietuvos debatų vicečempionais. Sveikiname A komandos narius Agotą Bogdzevičiūtę iš II a klasės, Danielių Kaminski iš II a klasės ir Jurgį Druktenį iš IV a klasės su solidžia pergale. Tai – kol kas aukščiausias Vilniaus jėzuitų gimnazijos pasiekimas.

Šiemet net dvi Vilniaus jėzuitų gimnazijos debatų klubo komandos pateko į Lietuvos geriausių komandų 12-uką, kurios dėl Lietuvos čempionų titulo susikovė Kovo 11 dieną. Tai - vicečempionė VJG A komanda bei VJG C komanda (Simonas Baliukonis IVa, Dominykas Bružas IIa, Mantas Bakšys Ic). Debatų centro organizuojamas finalinis turnyro etapas susidėjo iš aštunfinalio, kurio temą dalyviai galėjo pasiruošti iš anksto bei ketvirtfinalio, pusfinalio bei finalo, kurių temos buvo improvizacinės. Turnyras prasidėjo aštunfinaliais, tema „This house, as the government of the newly liberated society, would not destroy the artefacts, monuments and symbols of the previous regime.“ VJG C komanda po šio debato dalinosi 8-12 vietas. Tuo tarpu VJG A komanda, patekusi į ketvirtfinalį, nugalėjo J. Jablonskio gimnazijos B komandą ir pateko į pusfinalį. Ten jų laukė debatas prieš Kauno jėzuitų gimnazijos D komandą, kuriame vilniečiai vėl šventė pergalę ir pateko į finalą. Finale VJG A komanda debatavo prieš J. Jablonskio gimnazijos A komandą, iš kurios dvi debatininkės atstovaus Lietuvai pasauliniame debatų turnyre, vyksiančiame Balyje, Indonezijoje. Finale teisėjai nusprendė pergalę atiduoti J.Jablonskio A komandai. Dar kartą sveikiname VJG A komandą, kuri dar kartą įrodė, kad VJG debatų klubas – tai stipriausias klubas Vilniuje ir vienas stipriausių Lietuvoje.

Tokių pasiekimų nebūtumę pasiekę be visokeriopos Vilniaus jėzuitų gimnazijos paramos bei debatų klubo vadovės Indrės Miselytės paruošimo, tad dėkojame jiems. Taip pat norime padėkoti Nacionaliniam debatų centrui už turnyro organizavimą ir jo vadovei Virginijai Pakšienei bei Rokui Atkočiūnui, dėl jų nuoseklaus darbo ir pastangų puoselėjant debatų kultūrą Lietuvoje. Skiriame padėkas visiems teisėjams ir alumnams, savanoriškai skyrusiems savo asmeninį laiką teisėjauti šiame turnyre bei kitų mokyklų komandoms, su kuriomis turime galimybę debatuoti ir kartu mokytis.

„Šis turnyras buvo pats įsimintiniausias, kuriame teko dalyvauti, nes patekome į patį finalą ir ten varžėmės su geriausiais kalbėtojais ir Lietuvos atstovais pasauliniuose debatų turnyruose. Nepaisant to, jog finale jiems teko nusileisti, antra vieta yra puikus pasiekimas, įrodantis, jog mes tikrai galime debatuoti. Turnyras pareikalavo komandinių pastangų, kurios tikrai atsipirko. Finaliniai debatai – tikras iššūkis, reikalaujantis gilesnio aktualijų supratimo ir suteikiantis geros analitinio ir kritinio mąstymo patirties.“ Danielius Kaminski, VJG A komandos debatininkas.

„Džiaugiuosi šio turnyro rezultatais, temos buvo įdomios, o patyrusių teisėjų komentarai padėjo dar sparčiau tobulėti.“ Agota Bogdevičiūtė, VJG A komandos debatininkė.

„Turėjau galimybę įgauti išskirtinės patirties, stebėdamas geriausias Lietuvos komandas.“ Dominykas Bružas, VJG C komandos debatininkas.

 
Kitos naujienos


10-03

2017

 „Amen. Ateik, Viešpatie Jėzau!“ (Apr 22, 20)
Kiekvieno iš mūsų asmeninėje Gavėnios kelionėje skirkime laiko pabūti vieni su kitais bendroje maldoje, pasidalinti Viešpaties Jėzaus prisikėlimo laukimu. Labai laukiame visų Šv. Mišiose trečiadienį, kovo 15 d., 18 val.  gimnazijos koplyčioje (įėjimas iš gatvės nuo stadiono pusės). Po jų kviečiame agapei.

07-03

2017

Mielieji, nuoširdžiai dėkojame už Jūsų paramą, kurią skyrėte pervesdami 2 % gyventojų pajamų mokesčio 2016 metais! Kviečiame Vilniaus jėzuitų gimnazijai skirti iki 2 % GPM ir šiais metais! Šiais metais surinkti pinigiai skiriami..

28-02

2017

Kovo 3 d. švęsime Lietuvos ir mūsų gimnazijos globėjo šv. Kazimiero šventę. Tądien vietoj įprastų pamokų vyks šventinė programa, kurioje dalyvauti kviečiami visi gimnazijos bendruomenės nariai. Renginio PROGRAMA

28-02

2017

Kovo 1 d. (trečiadienį) 7.30 kviečiame dalyvauti pelenų liturgijoje šv. Kazimiero bažnyčioje.

„Atėjo metas, prisiartino Dievo karalystė. Atsiverskite ir tikėkite Evangelija!“ (Mk 1, 15)

 

 

10-02

2017

VJG badmintonininkai iškovojo I-ą vietą Vilniaus miesto mokyklų žaidynėse ir atstovaus Vilniaus miestą Lietuvos mokyklų žaidynių finale.