Pranešimai

VJG debatininkai atstovavo Lietuvai tarptautiniame „Debating Threats to Democracy“ projekte

Kovo 26-30 dienomis Vilniaus jėzuitų gimnazijos debatininkai atstovavo Lietuvai tarptautiniame „Debating Threats to Democracy“ projekte. Šį renginį organizavo Slovakijos Debatų Asociacija ir Tarptautinė Debatų Edukacijos Asociacija. Lietuvos delegaciją sudarė Agota Bogdzevičiūtė (IIa), Danielius Kaminski (IIa), Justė Buskaitė (IIIb) bei debatų trenerė Indrė Miselytė.

Šiais metais Slovakijos sostinėje Bratislavoje vykęs projektas sujungė atstovus iš 15 šalių. Dalyviai vienas su kitu dalinosi patirtimi apie debatavimą ir demokratijos grėsmes savo šalyse. Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti tokiose paskaitose kaip: „War and Military interventions in the international community“, ”Global Inequality“, „Conspiracies on the internet“, Children's  Rights with focus on Art. 12: ‘Right to be heard’“. Taip pat debatų dirbtuvėse: „Adjudicating debates - The Art of Resisting Bias”, „Advanced argumentation: How to deepen your argument with mechanisms“, „Persuasive delivery based on target audience - with activist scenarios“. Be to, dalyviai debatavo temomis: „This House supports media that do not report about politicians who use hate speech” ir “This House supports mandatory voting in national elections”.

Debatininkai dalinosi idėjomis apie žmogaus teises, pilietinių vertybių puoselėjimą, argumentų vystymą ir klausėsi specialistų pranešimų jiems rūpimomis temomis.

Norime padėkoti Nacionaliniam debatų centrui ir Vilniaus jėzuitų gimnazijai už galimybę gimnazijos mokiniams atstovauti Lietuvai tarptautiniame „Debating Threats to Democracy“ projekte. Taip pat norime padėkoti debatų klubo vadovei Indrei Miselytei už šios naujos debatininkų kartos ruošimą, ugdymą ir palaikymą.

„Tokie projektai kaip šis yra puiki aplinka jaunimui iš įvairių šalių dalintis idėjomis apie pasaulyje vykstančius reiškinius. Paskaitos, kurias vedė savo sričių specialistai įtraukė kiekvieną ir suteikė puikios patirties, kurią parsivežame į Lietuvą.“ Agota Bogdzevičiūtė, VJG debatininkė.

„Šis projektas paliko didelį įspūdį, iš jo išsivežu daug naujos patirties, kuri man tikrai padės tobulėti kaip debatininkei. Labai patiko diskutuoti su kitais debatininkais iš visos Europos apie demokratiją ir jai kylančius iššūkius.“ Justina Buskaitė, VJG debatininkė.
Kitos naujienos


28-03

2017

Dviejų klasių bendruomenės paskutinį kovo šeštadienį išsiruošė į Patriotinį žygį po Šimonių girią (Anykščių raj.), Algimanto apygardos partizanų kovų takais.

20-03

2017

„Erasmus +“ programoje dalyvaujančios Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokytojai kovo pradžioje keliavo į Švediją pasisemti informacinių komunikacinių technologijų taikymo mokant įvairių dalykų, informatinio mąstymo kompetencijų ugdymo patirties, susipažinti su švedų mokyklomis ir mokytojais..

17-03

2017

Per Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Vilniaus jėzuitų gimnazijos A komanda Nacionaliniame debatų turnyre anglų kalba pateko į didijį finalą ir tapo Lietuvos debatų vicečempionais. Sveikiname A komandos narius Agotą Bogdzevičiūtę iš II a klasės, Danielių Kaminski iš II a klasės ir Jurgį Druktenį iš IV a klasės su solidžia pergale. Tai – kol kas aukščiausias Vilniaus jėzuitų gimnazijos pasiekimas.

10-03

2017

 „Amen. Ateik, Viešpatie Jėzau!“ (Apr 22, 20)
Kiekvieno iš mūsų asmeninėje Gavėnios kelionėje skirkime laiko pabūti vieni su kitais bendroje maldoje, pasidalinti Viešpaties Jėzaus prisikėlimo laukimu. Labai laukiame visų Šv. Mišiose trečiadienį, kovo 15 d., 18 val.  gimnazijos koplyčioje (įėjimas iš gatvės nuo stadiono pusės). Po jų kviečiame agapei.

07-03

2017

Mielieji, nuoširdžiai dėkojame už Jūsų paramą, kurią skyrėte pervesdami 2 % gyventojų pajamų mokesčio 2016 metais! Kviečiame Vilniaus jėzuitų gimnazijai skirti iki 2 % GPM ir šiais metais! Šiais metais surinkti pinigiai skiriami..