Informacijos srautas

Informatikos ir informatinio mąstymo konkurso BEBRAS II etapas

Emilija Januškaitė, Emilija Barteškaitė

Sausio 31 dieną, sekmadienį, vyko II-asis „Bebro“ etapas. Jis buvo organizuojamas Alytaus, Panevėžio, Utenos kolegijose ir Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus ir Kauno technologijų universitetuose. Į antrąjį etapą iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos pateko visai nemažai mokinių, tačiau užsiregistravo ir dalyvavo tik penkiese – dešimtokai: Eglė Augustaitytė, Emilija Barteškaitė ir Hugas Jasinskas, bei vienuoliktokai: Emilija Januškaitė ir Karolis Trakas.

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto auditorija devintą valandą ryto jau buvo pilna mokinių. Nemažai jų buvo atvažiavę net iš netolimų miestų ir miestelių. Renginį atidarė ir laimėtojus skelbė Linas Būtėnas. Po pasveikinimo kalbos devintokai ir dešimtokai išėjo spręsti konkursinių uždavinių, o vienuoliktokai ir dvyliktokai liko auditorijoje klausytis paskaitos apie matematikos, fizikos ir informatikos ryšius. Paskaitą tema „Vieta, kur susijungia matematika, fizika ir informatika“, skaitė tarptautinių ryšių ir ryšių su visuomene  prodekanas dr. Mindaugas Skujus. Dėstytojas kalbėjo apie autoregresines lygtis, naudojamas derinant informatiką su matematika ir ekonomika.

Vėliau atėjo vienuoliktokų ir dvyliktokų eilė spręsti uždavinius. Tuo tarpu jaunesni konkurso dalyviai ruošėsi klausytis tos pačios paskaitos. Mes nuėjome į klases, kuriose buvo paruošti kompiuteriai. Uždavinių buvo 15, laiko vos 30 minučių. Uždaviniai buvo įdomūs: įvairūs algoritmai, galvosūkiai, kompiuterių sistemos suvokimo, interaktyvios ir įvairiausios kitokios užduotys. Tačiau tikrai nelengvi ir reikalaujantys visų mokinio galimybių pajungimo.

Tą pačią dieną buvo skelbiami konkurso rezultatai. Mūsų mokyklos trečios klasės gimnazistas Karolis Trakas užėmė III vietą Lietuvoje, todėl iš fakulteto išėjo laimingas ir su dovanomis.

Manau, kad tokiose konkursuose ne tiek svarbu nugalėti, kiek sudalyvauti. Man tai buvo įdomi ir naudinga patirtis, todėl, jei tik turėsiu galimybių, bandysiu sudalyvauti „Bebre“ ir kitais metais.
Kitos naujienos


04-02

2016

Viešoji įstaiga “Jungtinių pasaulio koledžų nacionalinis komitetas” ir UAB „Biuro pasaulis“ skelbia konkursą Lietuvos mokyklų dešimtokams ir vienuoliktokams (antros, trečios klasės gimnazistams) dėl teisės laimėti dvejų metų nemokomas studijas...

04-02

2016

Šeštadienį, sausio 30 d., Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakultete jau dešimtą kartą vyko informatikos-matematikos viktorina „IFtorina 2016“. Šiemet jėgas nusprendė išbandyti ir mūsų gimnazijos vienuoliktokai (Emilija Januškaitė, Martynas Janonis, Laurynas Motiejūnas, Dominykas Dapšys ir Karolis Trakas).

IFtorina yra komandinis konkursas todėl...

28-01

2016

Gimnazijos biblioteka pasipildė naujomis knygomis. Kviečiame susipažinti..

12-01

2016

Esi kūrybingas(-a)? Patinka žaisti fimavimo kamera? Smalsus(-i) pasaulį tyrinėti ir atrasti kitaip? Kaip? Valgydinti alkaną – pačiam(-iai) pasisotinti; nuliūdusį paguosti – pasijusti paguostam(-ai); neturtėlį aprengti – jaukaus džiaugsmo prisipildyti… Dar neteko leistis į tokią avantiūrą? Šis neįprastas konkursas Tau. Drąsos švęsti tikrą gyvenimą! Smalsauk ir rask konkurso nuostatus: www.katalikai.lt/gailestingumojubiliejus.

11-01

2016

Vilniaus moksleivių akademija kviečia registruotis darbščius, siekiančius tikslo mokinius!