Informacijos srautas

Informatikos-matematikos viktorina „IFtorina 2016“

IFtorina

Karolis Trakas

Šeštadienį, sausio 30 d., Vytauto Didžiojo universiteto Informatikos fakultete jau dešimtą kartą vyko informatikos-matematikos viktorina „IFtorina 2016“. Šiemet jėgas nusprendė išbandyti ir mūsų gimnazijos vienuoliktokai (Emilija Januškaitė, Martynas Janonis, Laurynas Motiejūnas, Dominykas Dapšys ir Karolis Trakas).

IFtorina yra komandinis konkursas todėl mokiniai buvo suskirstyti komandomis. Prie mūsų komandos buvo prijungti dar trys mokiniai iš Klaipėdos. Iš viso buvo 24 komandos iš įvairių Lietuvos vietų.

Visa viktorina buvo suskirstyta į tris sesijas. Komandos taip pat buvo suskirstytos į tris dalis. Per vieną sesiją viena dalis daro vienas užduotis, kita dalis kitas, o trečia dar kitas. Po to per kitą sesiją apsikeičia. Per antrą sesiją dalyviams buvo suteikta galimybė nemokamai pavalgyti.

Užduočių buvo įvairių ir jos visos buvo savaip įdomios:

·         Programavimo užduotyje reikėjo python kalba parašytą programą kuo kūrybiškiau patobulinti;

·         Kompiuterinės matematikos užduotyje reikėjo MS Excel skaičiuokle sutvarkyti ir apskaičiuoti įvairius duomenis;

·         Mikrokontrolerių užduotyje reikėjo parašyti programą mikrokontroleriui Arduino, kuri įvairiai junginėtų LED diodus;

·         Multimedijos užduotyje reikėjo iš duoto ilgesnio filmuko parengti 30s-1min reklaminį klipą;

·         Kompiuterių surinkimo užduotyje dalyviai turėjo  kuo greičiau surinkti kompiuterį: įdėti RAM plokšteles, įdėti ir tinkamai prisukti CD-DVD skaitytuvą, floppy diskelių skaitytuvą, kietąjį diską.

Šiose užduotyse iš kiekvienos komandos dalyvavo po 1-3 narius. Buvo viena užduotis kur privalėjo dalyvauti visa komanda. Tai buvo estafetė. Jos metu per 12 min komandos nariai vienas paskui kitą bėgo ir atsakinėjo į klausimus: nubėga į vieną galą koridoriaus, išsitraukia lapelį su klausimu, jei žino atsakymą užrašo ant lapelio ir atiduoda stebėtojui, jei nežino lapelį padeda į šalį. Tada bėga atgal ir jam grįžus bėga kitas komandos narys. Ir taip kol baigiasi duotas laikas.

Dar viena užduotis vyko per visas tris sesijas. Kiekvienai komandai buvo duota virš 30 įvairių galvosūkių. Tie, kurie vienu ar kitu metu nebūdavo nuėję į kitas užduotis, sėdėdavo prie duoto staliuko ir gvildendavo tuos galvosūkius.

Pasibaigus užduotims, kol vertintojai vertino užduočių atlikimą ir skaičiavo taškus, mokiniai klausėsi Jurgio Bakano, UAB „Agmis“ IT projektų vadovo paskaitos „IT projektų vadovo nuotykiai“. Joje vaizdinagai nupasakojo problemas su kuriomis susiduria projektų vadovai bei kiti su projektu susiję darbuotojai.

Po paskaitos visi dalyviai gavo dalyvio sertifikatus, o geriausieji buvo apdovanoti remėjų dovanomis. Po viso renginio dalyvių bei juos lydinčių mokytojų laukė šventinis tortas skirtas 10 metų „Iftorinos" jubiliejui. Kartu su tortu viktorina pasibaigė ir dalyviai su savo įspūdžiais iškeliavo namo. O mes parsivežėme naujų patirčių ir idėjų, bei didelį norą nugalėti kitų metų IFtorinoje.

 

 
Kitos naujienos


28-01

2016

Gimnazijos biblioteka pasipildė naujomis knygomis. Kviečiame susipažinti..

12-01

2016

Esi kūrybingas(-a)? Patinka žaisti fimavimo kamera? Smalsus(-i) pasaulį tyrinėti ir atrasti kitaip? Kaip? Valgydinti alkaną – pačiam(-iai) pasisotinti; nuliūdusį paguosti – pasijusti paguostam(-ai); neturtėlį aprengti – jaukaus džiaugsmo prisipildyti… Dar neteko leistis į tokią avantiūrą? Šis neįprastas konkursas Tau. Drąsos švęsti tikrą gyvenimą! Smalsauk ir rask konkurso nuostatus: www.katalikai.lt/gailestingumojubiliejus.

11-01

2016

Vilniaus moksleivių akademija kviečia registruotis darbščius, siekiančius tikslo mokinius!

01-12

2015

III–IV klasių mokiniai, norintys keisti dalyką (ar jo kursą) arba atsisakyti jo mokytis, gali pateikti prašymus mokinių administratorei Virginijai (201 kab.) nuo 2015-12-01 iki 2015-12-23.

11-11

2015

Kviečiame prisijungti prie Spalvoto meduolio dienos!