Informacijos srautas

Europa-Sommerschule 2017

Šių metų liepos 3–15 dienomis turėjau progą dalyvauti tarptautiniame Rostoko universiteto (Vokietijoje) organizuojamame projekte “Europa-Sommerschule”. Jame dalyvavo 16-19 metų amžiaus dalyviai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos. Jo pagrindinis tikslas buvo rengti moksleiviams įvairiais paskaitas, diskusijas ir seminarus, susijusius su geopolitikos, ekonomikos, emigracijos bei kitomis Europos Sąjungai svarbiomis temomis. Taip pat, kaip iš pavadinimo galima suprasti, projekto metu vyko vokiečių kalbos kursai, kurie nebuvo kaip įprastos vokiečių kalbos pamokos su kontroliniais ir namų darbais, o interaktyvių ir praktinių užsiėmimų pripildyta programa. Savaitgalio metu buvo organizuojamos išvykos į netoliese esančius šiaurės Vokietijos miestelius bei kitas įdomias vietas. Žinoma, projekto vadovai kiekvieną dieną dalyviams suteikė pakankamai laisvo laiko patyrinėti ir savarankiškai pavaikščioti nuostabiajame Baltijos jūros pakrantėje dar XII amžiuje įsikūrusiame Rostoko (Rostock) mieste. Mano manymu, projekto programa buvo tobulai subalansuota tarp informatyvių paskaitų bei aktyvios laisvesnio pobūdžio veiklos. Šiame projekte dalyvauti man pasiūlė vokiečių kalbos mokytoja ir aš pasinaudojau šia puikia galimybe, kartu ir pagerinti mano vokiečių kalbos žinias bei pasisemti naujų patirčių. Dar labai svarbu yra tai, kad beveik visos išlaidos buvo padengtos iš projekto lėšų (kelionės išlaidas, maitinimą, nakvynę, programos įgyvendinimą finansavo Kontaktbüro Mecklenburg-Vorpommern), o man tereikėjo sumokėti 150 eurų už 2 savaičių trukmės vokiečių kalbos kursus. Asmeniškai galiu visiems rekomenduoti visų pirma mokytis vokiečių kalbos bei dalyvauti panašaus pobūdžio projektuose, nes įgyta patirtis ir prisiminimai pasilieka ilgam.

Hugas Tauras Jasinskas IVb
Kitos naujienos


21-09

2017

Pradedame pasiruošimą tradiciniam koncertui „VIVAT CLASSICA“, kuris įvyks 2017 m. gruodžio 4 d., pirmadienį, 18 val. Vilniaus jėzuitų gimnazijos Didžiojoje salėje.

Šiame koncerte kviečiame...

21-09

2017

3-asis Vilniaus miesto policijos komisariatas ragina mokinius susipažinti su keliais Administracinių nusižengimų kodekso straipsniais.

15-09

2017

Jei turi idėjų, kaip gerinti mokyklą, nori prisidėti prie renginių ir smagiai praleisti laiką – Tavo Mokyklos Parlamentas laukia TAVĘS! Pildyk nario anketą jau dabar!

23-02

2017

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) kviečia 11 – 12 klasių mokinius į jau dvyliktą kartą organizuojamą tarptautinę gyvybės mokslų konferenciją „The Coins 2017“.

07-12

2016

Domiesi teise? Bent vieną dieną nori patirti ką reiškia būti studentu?  Kviečiu Tave dalyvauti Jaunojo teisininko paskaitose! Paskaitų ciklo metu Tu sužinosi savo teises (piliečio, vartotojo, darbuotojo, moksleivio),  pabūsi kriminalistu, žinias patikrinsi teismo inscenizacijoje ir prisijungsi prie daug kitų paskaitų ir be abejo susipažinsi su kitais moksleiviais ir dėstytojais! Nepraleisk progos – SUDALYVAUK!