Europos mokyklų tinklas Marientalyje (ESM)

European Schools’ Network of St. Marienthal (ESM). 

Rytų Vokietijoje, nuostabiame Saksonijos kampelyje, prieš 775 metų įsikūrusiame St. Marientalio (Marijos slėnio) vienuolyne, europos konferencijų centre, kasmet rengiamas tarptautinis-tarpmokyklinis Europos  jaunimo mainų  produktyvumo seminaras.  
Jame ugdomi, tobulinami visų projekto dalyvių gebėjimai bendrauti, pažinti, įveikti, spręsti ir mokėti mokytis. Čia visi tarptautinio projekto dalyviai, jaunimas, seminaro grupių vadovai ir mokytojai iš aštuonių katalikiškų Europos šalių: Italijos, Lenkijos, Vokietijos, Bosnijos Hercogovinos, Čekijos, Latvijos, Švedijos, Velso ir Lietuvos kasmet, dešimt dienų, bendradarbiauja kūrybinėse filmo, radijo, dramos, muzikos, žiniasklaidos ir debatų darbo grupėse. 
Darbas grupėse yra labai vertinga patirtis: dirbama su profesionalia įranga ir kartu su grupių vadovais bei profesionalais, dalindamiesi savo patirtimi, idėjomis bei nuomonėmis, kuriamas galutinis mainų seminaro produktas – trumpametražinis filmas, radijo interviu, seminaro žurnalas, daina jaunimo ateities vizija žmogaus teisių temomis ir jaučiasi esantys viena didelė tarptautinė šeima. 
Seminaro metu kiekvieną vakarą vyksta 8 šalių kultūros vakarai, kurių dalyviai dalinasi savo šalių kultūriniu, istoriniu ir kulinariniu paveldu, o savaitgalį, po intensyvaus kūrybinio darbo, paskutinį seminaro vakarą, visai projekto bendruomenei ir projekto svečiams pristatomi kūrybos rezultatai.
Dalyvavimas šiame seminare yra neįkainojama patirtis. Jis atveria duris į pasaulio bei savęs pažinimą, keičia mąstysena bei pasaulėžiūrą.  Čia galima pasisemti pačios įvairiausios patirties: kurti, dalintis idėjomis su žmonėmis iš kitų šalių įdomu ir smagu, vis dėlto, dirbti vardan bendro rezultato nelengva, nors atmosfera grupėse nuostabi; puikiai bendradarbiaujama ir pasiekiamas tikrai geras rezultatas. Smagu, kad seminaro dalyviai palaiko ryšį ir planuoja vieni kitus aplankyti. 
Marientalis yra ta vieta, į kurią norisi sugrįžti, nes tik ten galima paragauti skaniausio pasaulyje vienuolių keptų obuolių pyrago ir bandelių, susipažinti su nuostabiais žmonėmis iš beveik visos Europos, bei dirbti kūrybinėse dirbtuvėse siekiant bendro tikslo.

 

Atnaujinta: 2014-08-21