Pasiekimai

KINŲ KALBOS KONKURSAS „KINŲ KALBOS TILTAS 2018“

Gegužės 12 d. vyko Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto organizuojamas kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“, jau ketvirtąjį kartą suburiantis kinų kalbos ir kultūros studentus. Tačiau dar svarbiau, jog šiais metais konkursas buvo skirtas ne tik universitetų studentams, bet ir gimnazistams, kurie mokosi kinų kalbos. Pirmąjį kartą konkurse varžėsi kinų kalbos pagrindus įgiję gimnazistai iš VGTU inžinerijos licėjaus, Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Užupio gimnazijos, Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ir Kauno KTU inžinerijos licėjaus. Šios gimnazijos jau kelerius metus bendradarbiauja su Vilniaus universiteto Konfucijaus institutu, o jose dirba mokytojai savanoriai iš Kinijos.

Konkurso metu buvo vertinamos kinų kalbos žinios, žinios apie Kiniją ir su kinų kultūra susiję talentai – dalyviai kalbėjo pasirinkta tema, atsakinėjo į klausimus, o paskutinėje konkurso dalyje dainavo kiniškas dainas, skaitė poeziją, demonstravo  kinų kaligrafijos įgūdžius ir šoko.

Gimnazistų grupėje geriausiai (I vieta) pasirodė Vilniaus jėzuitų gimnazijos IIb klasės mokinė Joana Počopkaitė (mokytoja Wang Han), antrąją vietą laimėjo VGTU inžinerijos licėjaus atstovas Umberto Masi (mokytoja Zhang Peng), o trečiąją užėmė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinys Tadas Lukavičius (mokytoja Zhao Lei). Pirmųjų dviejų vietų laimėtojai vyks į Kiniją atstovauti Lietuvai spalio mėnesį vyksiančiame gimnazistų konkurse.

Tarptautinis kinų kalbos konkursas „Kinų kalbos tiltas“ pradėtas rengti 2002 metais. Jau šešiolika kartų Kinijoje vykęs konkursas į finalinius etapus sukvietė daugiau nei 1500 studentų iš daugiau nei 90-ies pasaulio šalių. Tuo tarpu atrankos etapuose savo šalyse dalyvavo apie 400 000 studentų. Gimnazistų konkursas pradėtas rengti prieš dešimtmetį ir sulaukė ne mažesnio dalyvių aktyvumo. Konkursas „Kinų kalbos tiltas“ suteikia puikią galimybę studentams bei gimnazistams parodyti savo kinų kalbos ir kinų kultūros žinias. 
Kitos naujienos


15-05

2018

Gegužės 11 d. Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinės Emilė Dauginyte, Emilė Petravičiūtė, Milda Pimpytė, Dominyka Kundrotaitė ir Akvilė Ričkutė dalyvavo Junior Achievement nacionalinėje mokinių startuolių mugėje. VJG komandai TIMBI laimėjo dienraščio  „Verslo žinios”  nominaciją kaip „geriausiai komunikuojanti bendrovė” bei PPC „Ozas” publikos simpatijų nominaciją.
Akvilė Ričkutė laimėjo Amerikos ambasados Lietuvoje ir Latvijoje organinizuojamą konkusą „Start Strong, Leader” ir vyks atstovauti Lietuvai Vašingtono valstijoje JAV.

08-05

2018

Sveikiname Juozapą Ivanauską (IIc) su puikiu pasirodymu atrankoje! Juozapas pakviestas dalyvauti Vidurio Europos (MEMO) olimpiadoje, šiemet vyksiančioje Lenkijoje rugpjūčio 27–rugsėjo 2 dienomis. Vidurio Europos olimpiadoje Lietuvai atstovaus iš viso 6 mokiniai.

07-05

2018

Matematikos konkurse, vykusiame balandžio 26 dieną Jono Basanavičiaus gimnazijoje, Elena Osteikaitė (IIc) laimėjo III vietą, o Beatričė Urbaitė (IIc) apdovanota pagyrimo raštu. Sveikiname!

07-05

2018

Matematikos konkurso ,,Mini Euklidas‘‘ miesto etapas įvyko 2018-04-18. Pranskietis Gustas (8d) užėmė I vietąRupeikaitė Rūta (8d), Paukštė Konstantinas (8d), Kapleris Augustas (8d) ir Motiejūnaitė Karolė Simona (8d) apdovanoti pagyrimo raštais. Sveikiname!

07-05

2018

Džiaugiamės mokinių pasiekimais Lietuvos vokiečių kalbos 11 kl. olimpiadoje ir 8 kl. konkurse:

Elzė Amilevičiūtė 8a, I vieta ir prizas už geriausią tekstą sienlaikraščiui.
Ula Bagdonaitė, 8a II vieta.
Kornelija Lipnickaitė 8a, ir Dominykas Bružas IIIa, apdovanoti prizais už kūrybiškumą komandiniame projekte.