Pasiekimai

Mokinių auksas Europos gamtos mokslų olimpiadoje

Gegužės 9-14 d. nuotoliniu būdu vykusioje 2021 m. Europos praktinėje gamtos mokslų olimpiadoje Lietuvai atstovavusios komandos pelnė komandinius aukso ir bronzos medalius.

Aukščiausios vertės apdovanojimus iškovojo Jorūnės Budriūnaitės (Vilniaus jėzuitų gimnazija, mokyt. Ala Vaicekauskienė), Tomo Babelio (Vilniaus jėzuitų gimnazija, mokyt. Stasė Traigienė, Remigijus Jakutis) ir Dominyko Krasausko (Kauno technologijos universiteto gimnazija, mokyt. Birutė Maciulevičienė) komanda. Per 14 metų, kai mūsų šalies mokiniai dalyvauja šiame konkurse, anksčiau vadintame Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiada, auksiniai medaliai laimėti ketvirtą kartą.


Nuotraukoje iš kairės: D. Krasauskas (KTUG), Jorūnė Budriūnaitė ir Tomas Babelis (VJG)

Šiais metais atsižvelgiant į kelionių ir susibūrimų ribojimus, olimpiada organizuota neįprastu, nuotoliniu formatu. Organizatoriai iš Vengrijos Szeged universiteto visoms 18 delegacijų praktines užduotis atsiuntė likus kelioms dienoms iki konkurso, o vietiniai organizatoriai privalėjo užtikrinti likusių reikalingų laboratorinių priemonių paruošimą ir mokinių priežiūrą, saugumo užtikrinimą bei užduočių slaptumą. Lietuvos mokiniai užduotis atliko Kauno technologijos universiteto Cheminės technologijos fakulteto laboratorijose.

Abi praktinės užduotys, lygiomis dalimis susidedančios iš biologijos, chemijos ir fizikos eksperimentų, rengėjų buvo tradiciškai praturtintos organizuojančios šalies kontekstais. Pirmosios užduoties metu dalyviai tyrė Vengrijoje populiaraus akacijų medaus savybes: klampumą, optines savybes bei antioksidantų ir angliavandenių kiekį, jų galimą pritaikymą. Antroji užduotis buvo susieta su per Szeged miestą tekančia Tisos upe: jos vandens tarša nitritais, aplink augančių augalų patiriamu sausros stresu bei įvairių upės vandens nešamų kietųjų dalelių savybėmis.
Kitos naujienos


26-04

2021

Balandžio 2 d. vyko Vilniaus miesto 8 klasių fizikos olimpiada. Sveikiname olimpiados dalyvius-laimėtojus:
1. Linas Kazlauskas (8d kl.) - II vieta
2. Darius Gumuliauskas (8d kl.) - III vieta
3. Matas Čiuželis (8a kl.) - III vieta
4. Vaidas Lukoševičius (8a kl.) - Padėkos raštas

19-04

2021

Kovo 24 d. vyko Vilniaus miesto 5-8 klasių biologijos olimpiada. Sveikiname dalyvius bei laimėtojus...

12-04

2021

Nacionaliniame mėgstamiausio patiekalo video konkurse, kurį organizavo Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacija, bendradarbiaudama su Goethe's institutu, savo amžiaus grupėje dvi antrąsias vietas laimėjo mūsų gimnazijos šeštokai - Augustas Binkis ir Mantas Merkys, o dvi trečiąsias vietas pasidalino Pavel Murashov ir Martynas Černiauskas. Sveikiname nugalėtojus!!!

06-04

2021

Balandžio 1-2 dienomis vyko 69-oji Respublikinė Lietuvos mokinių matematikos olimpiada. Labai džiaugiamės puikiais rezultatais ir ypač nuolat augančia bei stiprėjančia gimnazijos matematikų bendruomene. Mokykloje sėkmingai veikia jaunesnių ir vyresnių klasių matematikų klubai, kuriuose mokiniai ne tik tobulėja, bet ir dalijasi savo patirties turtais su kitais. Sveikiname visus dalyvius bei laimėtojus ir labai dėkojame jiems už užsispyrimą, kantrybę ruošiantis, įdėtą darbą ir norą siekti dar daugiau!

01-04

2021

Savivaldybių etapo XXXIII geografijos 9-12 klasių mokiniams olimpiados II turas, kuris įvyko kovo 24 d., buvo sėkmingas mūsų gimnazijos merginoms – II g klasės mokinei Jorūnei Budriūnaitei ir IV a klasės mokinei Gytei Stakauskaitei.