Pranešimai

PRASIDEDA BENDRADARBIAVIMO PROJEKTAS „MAGIS pamokos – kūrybiškumo eksperimentai“!

Š.m. lapkričio mėnesį Vilniaus Jono Basanavičiaus ir Vilniaus jėzuitų gimnazijos pradėjo įgyvendinti bendrą projektą  „MAGIS pamokos – kūrybiškumo eksperimentai“. Projektas finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšomis, skirtomis Mokyklų pažangos ir bendradarbiavimo projektams.  

Šiuo projektu siekiame ugdyti bendradarbiaujančių gimnazijų mokytojų kūrybingumo bei emocinius gebėjimus, dalintis abiejų mokyklų kūrybiško mokymo(-si) patirtimi ir kartu semtis naujų minčių, idėjų ir žinių, kad pamokos mūsų gimnazijose būtų įdomesnės, kūrybiškesnės ir įtraukiančios.

Intensyvi mokytojų kasdienybė ir didelis emocinis krūvis dažnai ištuština motyvacijos rezervus, atima norą kažką daryti įdomiau, kitaip. Neretai trūksta ir žinių, kūrybiškumo gebėjimų, kaip tai padaryti. Šiuo projektu norime suteikti galimybę mokytojams papildyti savo įkvėpimo rezervus, sužinoti naujų metodų, kaip pažadinti savo kūrybiškumą, ir bendradarbiaujant su kitos gimnazijos mokytoju, pravesti MAGIS pamokas. Jėzuitų pedagogikoje siekis „Magis“ yra vienas iš ugdymo principų ir reiškia – „geriau“, „daugiau“. Šiame kontekste MAGIS pamoka – pamoka, kurioje ugdymo procesas įdomesnis, kūrybiškesnis, daugiau įtraukiantis, geriau motyvuojantis. Kadangi bendradarbiaujama su jėzuitų švietimo tinklo mokykla, projekto eigoje bus siekiama supažindinti Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos mokytojus su jėzuitiškojo ugdymo principais. Šio ugdymo pagrindą sudaro Ignaco pedagoginė paradigma - nuolatinis tarpusavio ryšys tarp patirties, apmąstymo ir veikimo (Šv. Ignacas Lojola – Jėzaus Draugijos arba jėzuitų įkūrėjas).

Projekte dalyvauja po penkis kiekvienos gimnazijos mokytojus. Būtent jiems skirti keturi praktiniai seminarai ugdantys kūrybiškumą ir tobulinantys emocinius gebėjimus, pasitelkiant inovatyvias praktikas. Sudalyvavę šiuose seminaruose mokytojai poroje su kitos gimnazijos mokytoju kartu suplanuos ir pasirengs MAGIS pamokai, praktiškai panaudodami seminarų metu įgytas žinias.

Projekto dėka abiejų gimnazijų mokytojai turės kitokią patirtį, kurią reikės apmąstyti, nes apmąstymas yra pagrindinis plėtotės (augimo) elementas. Tad įgytos patirties refleksija ir pasidalinimas tarp kolegų – svarbiausia projekto rezultatus užtvirtinanti sąlyga. Projekto pabaigoje visi kartu susirinkę, mokytojai aptars šią patirtį, kartu parengs rekomendacijas kitiems mokytojams, kaip organizuoti MAGIS pamokas, ir nubrėš gaires tolimesniems pokyčiams.

Kontaktai:

Projekto vadovė Eugenija Sutkutė, Vilniaus jėzuitų gimnazijos direktoriaus  pavaduotoja neformaliajam ugdymui Tel: 8(621)75644; eugenija@vjg.lt

Projekto koordinatorė Jūratė Poškaitė-Genienė, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Tel: 8(620)85303; jurate.geniene@basanaviciaus.vilnius.lm.lt
Kitos naujienos


12-11

2017

Paskutinį spalio šeštadienį įvyko Nacionalinis pradedančiųjų debatų turnyras, šiais metais vykęs Kauno jėzuitų gimnazijoje. Nacionalinis pradedančiųjų debatų turnyras yra tradiciškai pirmasis debatų sezoną atidarantis renginys, kuriame kviečiami dalyvauti tais mokslo metais debatų meno pradėję mokytis mokiniai.

26-10

2017

Mokinių atostogų metu spalio 30–31 d. ir lapkričio 2–3 d. biblioteka, mokinių ir administracijos raštinė dirbs nuo 9 iki 13 val. Lapkričio 3 d. nedirbs buhalterija. Mokykla atvira (budėtojas budi) nuo 9.00 iki 16 val.

23-10

2017

Spalio 18 dieną (kaip sakė pati viešnia, po labai ilgo laiko) mūsų gimnaziją aplankė alumnė Gabrielė Vilkickytė ir mūsų klubas „Veidu į jūrą“ šį kartą atsisukome... veidu į muziką. Muziką, kuriai žodžius ir melodiją rašo pati Gabrielė, įkvėpta meilės pasauliui, kelionėms, praeiviams... Kalbėjome apie įvairius dalykus... 

20-10

2017

Spalio 24 d. bus trumpinamos pamokos.

15-10

2017

Mieli VJG bendruomenės nariai,

LR ambasada Ukrainoje prašo pagalbos organizuojant Ukrainos studentų  vizitą Lietuvoje spalio 26 – 30 dienomis.  Reikalingos 9 šeimos, galinčios apgyvendinti studentus (5 merginos ir 4 vaikinai). Bendrystės kalbos: anglų arba rusų. Pageidautina, kad šeimos augintų gimnazijos klasėse besimokančius mokinius.