Pranešimai

VJG debatininkai - čempionai antrus metus iš eilės

Paskutinį spalio šeštadienį įvyko Nacionalinis pradedančiųjų debatų turnyras, šiais metais vykęs Kauno jėzuitų gimnazijoje. Nacionalinis pradedančiųjų debatų turnyras yra tradiciškai pirmasis debatų sezoną atidarantis renginys, kuriame kviečiami dalyvauti tais mokslo metais debatų meno pradėję mokytis mokiniai. Turnyras vyko sutrumpintu World Schools stiliumi, visą dieną mokiniai turėjo galimybę debatuoti  3 preliminariuose turuose, o tie, kurie pasirodė išskirtinai gerai ir surinko maksimalius teisėjų įvertinimus, pateko į atkrentamuosius turus - pusfinalius ir finalus.

Kauno jėzuitų gimnaziją ir jos apylinkes diskusijomis ir nenutylančiu klegesiu užpildė virš 200 turnyre dalyvavusių žmonių: 54 debatų komandos, teisėjai  ir organizatoriai. Šio turnyro debatų tema, kurią dalyviai išnarpliojo iš visų įmanomų pusių ja debatavo tiek iš teigiančiųjų, tiek iš neigiančiųjų pusės, buvo „Ar NATO turėtų padidinti karinių pajėgų skaičių bei paramą Baltijos šalims.“

Vilniaus jėzuitų gimnaziją šiais metais atstovavo rekordinis dalyvių skaičius: 4 debatų komandos ir 6 teisėjai.

Surinkę maksimalius pergalių taškus preliminariuose turuose, į pusfinalius pateko VJG B komanda, kurią sudarė Šarūnas Žilinskas, Montis Norvaišis ir Milda Pimpytė. Pusfinaliuose VJG B komanda debatavo neigiančiųjų pusėje prieš Kauno Jono Jablonskio gimnazijos auklėtines, kurios atstovavo teigiančiuosius. VJG B komanda apgynė neigiančiųjų poziciją ir vieningu teisėjų kolegijos sprendimu pateko į finalą.

Tuo tarpu kitame pusfinalyje dėl vietos į finalą debatų klubo vadovei Indrei Miselytei teko užduotis vadovauti teisėjų kolegijai nusprendžiant, kuri iš dviejų Kauno jėzuitų gimnazijos komandų yra vertesnė patekti į finalinį etapą. Šiame pusfinalyje taip pat vieningu teisėjų kolegijos rezultatu į finalą pateko neigiančiųjų pusę atstovavusi Kauno jėzuitų gimnazijos A komanda.

Nacionalinio pradedančiųjų debatų turnyro finale susikovė VJG B ir KJG A komandos, atitinkamai ginančios teigiančiųjų ir neigiančiųjų pozicijas. Debatas buvo pakankamai įtemptas, buvo debatuojama jautriais klausimais, jautėsi, kad abi komandos buvo rimtai nusiteikusios padaryti viską, kad laimėtų. VJG B komanda jau nuo pirmųjų kalbų teisėjams nuosekliai įrodinėjo, kad jų siūloma strategija ir pristatyti argumentai yra svarbesni negu tie, kuriuos pateikė neigiantieji, puikiai reagavo į oponentų užduotus klausimus ir visa tai lėmė, kad teisėjų kolegijai nekilo abejonių, kad Vilniaus jėzuitų gimnazijos komanda ir šiais metais pasipuoš čempionų titulais.

Viso vis didėjančio Vilniaus jėzuitų gimnazijos debatų klubo vardu nuoširdžiai dėkojame mus remiančiai ir kartu mūsų pasiekimais besidžiaugiančiai Vilniaus jėzuitų gimnazijos administracijai ir mūsų debatų klubo vadovei Indrei Miselytei. Jūsų tikėjimas ir pasitikėjimas debatų klubo nariais ir pačiu debatų klubu mums praveria duris siekti daugiau, išmokti daugiau ir kurti išskirtiniu tarpusavio bendradarbiavimu pagrįstą debatų klubo atmosferą.

Tariame ačiū ir dalinamės pradedančiųjų debatininkų įspūdžiais:

„Pradedančiųjų debatų turnyras buvo įdomi patirtis, leidusi man dar labiau suprasti jų esmę, plėsti žinias debatuojama tema bei įgauti daugiau viešojo kalbėjimo įgūdžių. Vykstant namo iš šio turnyro, supratau, kad tą dieną atradau kažką naujo ir patobulėjau.“ Augustė Senulytė

„Labai džiaugiuosi, kad turnyre puikiai pasirodžius visoms VJG komandoms, mūsų komandai pavyko patekti į finalą ir jį laimėti. Asmeninis pasiruošimas debatams yra svarbu, tačiau upratau, kad debatuose komanda ir tarpusavio bendradarbiavimas yra raktas į sėkmę.“ Milda Pimpytė

„Dalyvavimas turnyre buvo tikrai gera patirtis, kuriame dalyvavo daug komandų iš skirtingų mokyklų iš visos Lietuvos. Susipažinau su naujais įdomiais žmonėmis ir patobulinau retorikos ir debatų įgūdžius.“ Simas Jaseliūnas
Kitos naujienos


26-10

2017

Mokinių atostogų metu spalio 30–31 d. ir lapkričio 2–3 d. biblioteka, mokinių ir administracijos raštinė dirbs nuo 9 iki 13 val. Lapkričio 3 d. nedirbs buhalterija. Mokykla atvira (budėtojas budi) nuo 9.00 iki 16 val.

23-10

2017

Spalio 18 dieną (kaip sakė pati viešnia, po labai ilgo laiko) mūsų gimnaziją aplankė alumnė Gabrielė Vilkickytė ir mūsų klubas „Veidu į jūrą“ šį kartą atsisukome... veidu į muziką. Muziką, kuriai žodžius ir melodiją rašo pati Gabrielė, įkvėpta meilės pasauliui, kelionėms, praeiviams... Kalbėjome apie įvairius dalykus... 

20-10

2017

Spalio 24 d. bus trumpinamos pamokos.

15-10

2017

Mieli VJG bendruomenės nariai,

LR ambasada Ukrainoje prašo pagalbos organizuojant Ukrainos studentų  vizitą Lietuvoje spalio 26 – 30 dienomis.  Reikalingos 9 šeimos, galinčios apgyvendinti studentus (5 merginos ir 4 vaikinai). Bendrystės kalbos: anglų arba rusų. Pageidautina, kad šeimos augintų gimnazijos klasėse besimokančius mokinius.

11-10

2017

Kelionė buvo orientuota į LDK laikotarpio istoriją bei paveldą, dabartinės Baltarusijos pažinimą. Kelionės metu lankėme Vakarinė Baltarusijos teritoriją, kuri savo ruožtu yra „vakarietiškiausia“, čia gausiausiai būta ir išlikę LDK laikotarpio paveldo objektų. Kelionės maršrutas apėmė tiek tipinius, tiek išskirtinius XIII-XVIII a. fortifikacinės bei rezidencinės architektūros, skirtingų konfesijų sakralinius objektus. Kelionės metu aplankėme gausybę LDK pilių ir įspūdingiausių didikų rezidencijų, faktines skirtingo laikotarpio LDK sostines – Nesvyžių bei Gardiną.