Pranešimai

Nepakartojamas vakaras, į kurį norisi pakviesti dar kartą...

Meilė yra tarsi penki kepalai duonos ir dvi žuvys. Visada pernelyg mažai tol, kol nepradedi jų dovanoti. Tokia evangelijos mintis lydėjo besiruošiant šiam vakarui ir kartu jame dalyvaujant, nešiojantis mintyse geradarystės idėją.

Gruodžio 1 d. gimnazijoje išgyvenome ypatingą laiką – sukvietėme tėvelius į Mecenatystės vakarą, kalbėjome apie geradarystę, be kurios nebūtų pirmosios jėzuitų mokyklos Lietuvoje. Renginys pradėtas lengvais gimnazisto Domo Žeromsko (IIIc) džiazo akordais ir šiltais renginio vedėjų – mamos Lauros Imbrasienės ir gimnazisto Daniel Kaminski (IIIa) – sveikinimo žodžiais. Ses. Edita Šicaitė, SSC, kvietė tėvelius tapti gimnazijos misijos bendradarbiais, ne stebėtojais: „Tai, ką mes galime padaryti, jūs to negalite. Ką galite padaryti jūs, mes negalime to. Tačiau kartu mes galime padaryti kažką labai gražaus Dievo garbei, auginti žmogų ne sau – gebantį keisti pasaulį ir būti Kūrėjo idėjų strategu“.

Istorikas dr. Liudas Jovaiša, trijų gimnazijoje besimokančių mokinių tėtis, aptarė geradarystės reikšmę krikščioniškosios Lietuvos istorijoje, pabrėždamas reikšmingą geradarių ir labdarių vaidmenį jėzuitų misijoje. Tėveliai Eglė Eivienė, Artūras Buivydas ir Giedrius Jankauskas entuziastingai pristatė Tėvų įsipareigojimo programą, kurios tikslas – padrąsinti ir sutelkti tėvus prisidėti prie gimnazijos misijos įgyvendinimo. Ši programa paskatins tėvelius įvairiomis formomis ir būdais prisidėti prie  gimnazijos įgyvendinamų iniciatyvų ir projektų. Kiekvienas darbas ar auka – vienodai svarbūs ir reikšmingi, nes, pasak ses. Editos Šicaitės, SSC, „Tai, ką mes darome, yra tik lašas vandenyne. Tačiau jeigu nedarytume, vandenyne trūktų to vieno lašo“.

Susirinkusieji vakaro dalyviai buvo pakviesti čia ir dabar pakilti nuo kėdžių ir pakeliauti: gyvai aplankyti, pamatyti gimnaziją kitokią – lyg didžiulį miestą, pilną įkvepiančių, sudominančių, intriguojančių ar stebinančių stotelių. Šešios skirtingos erdvės – tai šešios skirtingos pažintys. Nuo poezijos iki klasėms skirtų suomiškų baldų, nuo mokinių degančių akių, cheminių eksperimentų iki jaunųjų mokytojų atviravimų. Viskas per vieną vakarą – tiesiog dalinantis ir dovanojant. Šioje kelionėje visi – mokiniai, mokytojai ir tėveliai – tapome bendradarbiais ir bendrakeleiviais.

Gimnazijos administracijos vardu esame ypač dėkingi mokiniams, mokytojoms, svečiams ir gimnazijos darbuotojams, kurie skyrė savo asmeninį laiką ir kūrė jaukią buvimo kartu aplinką. Nuoširdus ačiū mamytėms Eglei Rimšienei, Dovilei Urbakonienei, Arūnei Zdancevičiūtei, Elvyrai Bazienei, Žydrūnei Samuolienei, Virginijai Obolevičienei, iškepusioms šv. Kalėdomis kvepiančius gardžiausius pyragus. Dėkojame mamytei Kristinai Mašalienei, kuri dovanojo renginiui floristės Skaistės sukurtą įstabų Advento vainiką ir gėlių kompozicijas. Daugybę padėkos žodžių siunčiame tėveliams Eglei Eivienei, Artūrui Buivydui, Giedriui Jankauskui, nepabūgusiems drąsiai ir jautriai pristatyri Tėvų įsipareigojimo programą, taip pat visiems Tėvų komiteto tėveliams, padėjusiems šią programą kurti.

Pirmasis gimnazijos Mecenatystės vakaras dovanojo šypsenas veiduose, naujas jungtis ir patirtis. Ir norą dalintis įspūdžiais su negalėjusiais dalyvauti. 
Kitos naujienos


04-12

2017

Vilniaus jėzuitų gimnazijos bendruomenės nariai dalyvavo Kalėdiniame labdaros renginyje, kuriame vyko Vilniaus mokyklų ir darželių vaikų darbelių paroda - mugė, koncertas ir aukcionas. Visos surinktos lėšos skiriamos „MAMŲ UNIJOS“ labdaros ir paramos fondui onkologinių ligų sergančių vaikų svajonių išsipildymui. Ačiū visiems prisidėjusiems prie šios gražios iniciatyvos.

04-12

2017

Sveikiname Nacionalinės moksleivių akademijos 5-8 klasių matematikos olimpiados prizininkus:
* Darių Gumuliauską (5d) - I-a vieta;
* Kasparą Savickį (7c) - II-a vieta;
* Elzę Amilevičiūtę (8a) - II-a vieta.

01-12

2017

Kauno bienalė – daug kam girdėta, tačiau vis dar menkai pažįstama. Norėdami pasisemti įkvėpimo mes, klubo „Kūrybinės dirbtuvės”  (tarp savų tiesiog Veidu į jūrą) nariai, nepasidavę rudeniškai darganai, šeštadienio, lapkričio 25-osios rytą, iškeliavome į, rodos, jau neblogai pažįstamą Kauną.

27-11

2017

2017-11-24 d. Lietuvos žinios publikavo straipsnį „Sąmoningumui budinti – socialinė tarnystė“

„Socialinė veikla pagrindinio ugdymo programoje siejama su mokyklos bendruomenės tradicijomis, įgyvendinamais projektais, kultūrinėmis ir socializacijos programomis. Vilniaus jėzuitų gimnazijoje socialinės patirties ugdymas – viena prioritetinių krypčių.“ 

Visą straipsnį rasite čia.

27-11

2017

     Lapkričio 9 dieną, ketvirtadienį, gimnazija pasitiko mus kiek kitokia: be įprastinio skambučio, be kontrolinių ir namų darbų. Tą dieną vyko Pamokos kitaip, kuriose mokėmės rūpintis, atjausti ir padėti. Socialinių veiklų diena buvo skirta mokinių vertybių ugdymui, įkvėpimui bei galimybei susipažinti su socialinės praktikos galimybėmis.