Pranešimai

Tomo Mano takais

Balandžio 7d., šeštadienį, anksti ryte geležinkelio stotyje būtumėte radę gausią, džiugiai nusiteikusią moterišką kompaniją. Taip ir buvo – mes, VJG vienuoliktokės, dvyliktokės, alumnės, lietuvių kalbos mokytoja Gerlanda ir direktorė Edita, sėdome į traukinį ir nudundėjome pajūrio link.  
Atvykusios į Klaipėdą ilgai joje neužtrukome – netrukus žuvėdrų lydimos persikėlėme į Neringą. Nuvažiavusios į Nidą pradėjome vaikščioti rašytojo Tomo Mano takais. Ten aplankėme jo vasarnamį, kuriame jis su savo šeima praleido tris vasaras. Gidė supažindino mus su T. Mano, jo šeimos ir namelio istorija. Pakerėtos marių ramybės grįžome atgal į Klaipėdą, kur kiekviena praleido vakarą savaip, tad vis skirtingus kelionės įspūdžius išgirstumėte, jeigu paklausinėtumėte kiekvienos atskirai. Džiugu, kad pajūrio kraštas net ir mažomis smulkmenomis dar gali mus nustebinti. O nusistebėjimų buvo įvairių: kad daug šunų, kad daug jaunų žmonių (įdomu, ko daugiau)...
Vos atsibudusios anksti ryte prie durų radome krepšelius  – netikėtas pusryčių pateikimo būdas. Pasistiprinusios turėjome galimybę dalyvauti šv. Mišiose kaimynystėje esančioje Kristaus Karaliaus bažnyčioje (ten buvo pakrikštyta mūsų Gerlanda!). Dieną daugiausiai laiko praleidome prie jūros. Susiradusios jaukią vietelę aptarėme perskaitytą T. Mano apysaką „Mirtis Venecijoje“. Vakar išgirsti rašytojo biografiniai faktai ir Gerlandos bei Editos išmintis padėjo mums atskleisti kūrinio mintis. Dar šiek tiek laisvo laiko pakrantėje ir Klaipėdoje, o po to – kelionė namo.
Štai kaip vainikavome paskutines velykinių atostogų dienas. Dabar naujomis jėgomis bandysime užbaigti mokslo metus, o jeigu jėgų pritrūks, galėsime prisiminimais atsigręžti veidu į jūrą.
Kitos naujienos


12-04

2018

Mieli Tėveliai ir Mokytojai,
Kviečiame jus į bendruomenės šv. Mišias trečiadienį, balandžio 18 d., 18 val. gimnazijos koplyčioje 
Visi pasaulio kraštai, sveikinkit Dievą. Aleliuja!

11-04

2018

Kovo 1 dieną mūsų klubas „Veidu į jūrą“ susitiko  ne prie jūros (tiesa, su ja jau šiemet sveikinomės), bet prie arbatos puodelio su gimnazijos alumnu, aktoriumi Kęstučiu Cicėnu. Dar arbatoms nespėjus ataušti mes jau klausėme intriguojančio pasakojimo apie aktoriaus gyvenimo kelius bei klystkeliu ir to, kaip jis randa pusiausvyrą tarp scenos ir gyvenimo. Ne paslaptis, kad ...

10-04

2018

Daugiau kaip pusmetį trukęs edukacinis projektas #KTeinaĮmokyklą kovo 29 d. užbaigtas konkurencijos žinių patikrinimo fiesta – protmūšiu. Jame Vilniaus jėzuitų gimnazija užėmė antrą vietą tarp 20-ies Vilniaus gimnazijų.  Džiaugiamės ir sveikiname gimnazijos trečiokus Akvilę Ričkutę, Emilę Petravičiūtę, Mildą Pimpytę, Montį Norvaišį, Paulių Nasvytį. Nuotraukas galima pamatyti  SOSTINĖS GIMNAZISTAI KONKURENCIJOS ŽINIOMIS VARŽĖSI PROTMŪŠYJE

05-04

2018

Kovo 29 dieną Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius pas save pasikvietė VJG robotikos komandą „VJGx100“: Julių Algį Augustaitį (5c), Aistį Sindaravičių (5c), Kasparą Savickį (7c) ir Rytį Valatkevičių (7d). Komandą pas merą lydėjo direktorė ses. Edita Šicaitė, SSC, technologijų mokytojas Marius Narvilas ir tėvų bendruomenės narys Algirdas Augustaitis..

03-04

2018

Pirmasis Nacionalinio debatų turnyro turas, vykęs rudenį, pasižymėjo kokybe ir rekordiniu komandų bei dalyvių skaičiumi – 54 komandas sudarė net 162 dalyviai. Šis etapas buvo ypač sėkmingas dviem gimnzijos komandoms – į finalinį etapą patekusioms VJG A komandai, kurią sudarė Danielius Kaminski (IIIa), Tomas Bajelis (IIIa) ir Justina Buskaitė (IVc) bei VJG B komandai, kurią sudarė Agota Bogdzevičiūtė (IIIa), Mallory Milestone (IIIa), Mantas Bakšys (IIc).