Pranešimai

Ateities inžinieriai išbando jėgas Vilniaus jėzuitų gimnazijoje

2017–2018 mokslo metais startavo VGTU inicijuota nuotolinio mokymo platforma „Ateities inžinerija“. AI platformos tikslas – panaudojant šiuolaikinių technologijų ir nuotolinės mokymo formų privalumus suteikti mokiniams, papildomas galimybes gilinti savo žinias ir jas taikyti inžinerijos, technologijų, gamtos mokslų, informatikos, dizaino, verslumo ugdymo ir kitų susijusių STEAM dalykų srityse.

Mokiniams buvo pasiūlyta atlikti projektinius darbus AI platformos siūlomose tematikose (žr. žemiau) – parengti ir atlikti taikomuosius tyrimus, sukurti originalius virtualius ar realius įtaisus, programėles ar statinių modelius, išmokti sėkmingai investuoti bei vystyti verslą, taip pat darbų konkurse pristatyti jų rezultatus. Siūlyti AI moduliai:

 

·         „Android programėlių kūrimas“

·         „Bitkoinai: virtualiųjų valiutų technologijos“

·         „Gyvenamosios  aplinkos tyrimai pagal darniosios raidos principus“

·         „Atliekos ir darni aplinka“

·         „Darnus pastatas“

·         „Virtualios realybės modeliavimas su Minecraft: education edition

·         „Pramonės gaminio virtualus 3D modeliavimas  AutoCAD programa ir jo sparčioji gamyba“

·         „Roboto prototipo kūrimas“

·         „Investavimo srendimai DnB Trade aplinkoje“

·         „Verslo plano rengimas Canvas metodu“

 

Vilniaus jėzuitų gimnazijos III – IV kl. mokiniai Justas Savinijus Petrulis (III C), Dominykas Karvelis (III A), Paulius Abraitis (IV B), Tomas Dundulis (IV A), Kasparas Gruzdys (IV B)  aktyviai įsijungė į AI platformos veiklas. Justas su Dominyku kūrė balansuojantį robotą naudodami ultragarsinį jutiklį. Paulius taip pat kūrė balansuojantį robotą tik naudojo giroskopo modulį. Tomas gamino liniją sekantį robotą. Kasparas kūrė ir inžinerine 3D projektavimo programa Fusion 360 modeliavo mobilaus telefono laikiklį. Mokiniai savo projektuose naudojo elektronikos, inžinerinio projektavimo, 3D spausdinimo technologijas.

2018 m. vasario 2 d.  VGTU (Saulėtekyje) vyko "Ateities inžinerija" projektinių darbų peržiūra. Gimnazijos mokiniai pristatė savo projektinius darbus, bendravo su bendraamžiais iš kitų Lietuvos regionų, dalinosi patirtimi. Taip pat, su modulių kuratoriais, aptarė kylančias problemas. Baigiantis renginiui diplomais buvo apdovanoti dalyvaujantys dvyliktokai.

https://photos.app.goo.gl/ulkBvXjijiyBO4in2

2018 m. gegužės 30 d. įvyko baigiamasis AI projektų pristatymas-konkursas, kurio metu, ROBOTIKOS sekcijoje, Dominykas Karvelis pristatė, sukurtą ir veikiantį balansuojantį robotą. Sekcijoje savo projektus taip pat pristatė jaunieji inžinieriai iš Klaipėdos, Panevėžio, Elektrėnų ir t.t.

Dominyko Karvelio roboto pristatymas:

https://photos.app.goo.gl/zOPOwlcWn1DAdGoF2
Kitos naujienos


28-05

2018

Džiaugiamės, jog prisijungėme prie pasaulinės Fab Lab bendruomenės – gegužės 24 d. mūsų gimnazijos direktorė ses. Edita Šicaitė, SSC kartu su 5 atrinktų Vilniaus mokyklų direktoriais pasirašė dokumentus, patvirtinančius mūsų dalyvavimą projekte „Atviros techninės ir kūrybinės dirbtuvės – Mini Fab Lab 2“.

28-05

2018

Gegužės 23 dieną 15 mūsų gimnazijos abiturientų gavo tarptautinį vokiečių kalbos DSD II diplomą, įrodantį, kad jį gavęs žmogus moka vokiečių kalbą B2 arba C1 lygiu ir gali sėkmingai studijuoti ar dirbti bet kurioje vokiškakalbėje šalyje be papildomų vokiečių kalbos patikrų.

Didžiuojamės ir nuoširdžiai sveikiname!

14-05

2018

Mieli Tėveliai ir Mokytojai,
Kviečiame jus į bendruomenės šv. Mišias trečiadienį, gegužės 16 d., 18 val. gimnazijos koplyčioje 
Pasaulio valstybės, giedokite Dievui!  Aleliuja!
​ VJG sielovada/tėvų maldos grupė ​

11-05

2018

Kviečiame susipažinti su IIc klasės mokinės Ievos Ruzgytės įspūdžiais apie kelionę į Greifswaldo universitetą!

09-05

2018

Kviečiame gimnazijos bendruomenės narius į gegužės 11 d. 15.20 bei 18.00 VJG teatro grupė grupės spektaklį „Orfėjas“ pagal XX amžiaus dramaturgo Žano Kokto pjesę.