Pranešimai

Mokaisi vokiečių kalbos - turi daugiau galimybių!

Elektroniniame pašte radusi mokytojos Sigitos Žurauskienės pasiūlymą – kelionę į Greifswaldo universitetą, maloniai nustebau.  Šis laiškas mane sudomino, nes žinojau, kad Greifswalde mokėsi mano prosenelis.

Greifswaldo universitetas – antras seniausias šiaurės Europos universitetas, garsus puikia gamtos mokslų ir medicinos studijų kokybe. Jį sudaro penki fakultetai: teologijos, gamtos mokslų ir matematikos, medicinos, teisės ir ekonomikos bei menų ir humanitarinių mokslų. Iš viso čia mokosi apie dešimt tūkstančių studentų iš Vokietijos ir taip pat daugiau nei devyniasdešimties užsienio šalių. Šis universitetas bendradarbiauja su šimtu penkiasdešimt Europos universitetų.

Nusprendžiau pasinaudoti galimybe ten nuvykti ir parašiau motyvacinį laišką. Gavusi atsakymą iš Kontaktbüro Mecklenburg-Vorpommern, įstaigos, kuri organizavo kelionę, apsidžiaugiau – nereali svajonė tapo realia galimybe!

Kelionė paliko neišdildomų įspūdžių. Pagal pageidavimus mokiniai buvo suskirstyti į dvi grupeles: vieni lankėsi gamtos, kiti – socialinių mokslų paskaitose. Klausydama paskaitų sužinojau daug naujo: lavinau vokiečių kalbos žinias, išklausiau dominančios informacijos, apžvelgiau universitete naudojamas naujausias technologijas, susipažinau su vokiška kultūra, mokymo sistema. Buvau sužavėta dėstytojų gebėjimu ne tik išsamiai išdėstyti mokomąją medžiagą, bet ir kantrybe, šiltu bendravimu su studentais ir svečiais. Laisvu metu leidausi tyrinėti Greifswaldo: vaikščiojau jaukiomis gatvelėmis, aplankiau pagrindinę bažnyčią, parką, vykau prie Baltijos jūros. Buvau sužavėta studentiško gyvenimo ypatumų – nors studijos Greifswaldo universitete nėra lengvos, studentai puikiai geba suderinti mokslą ir pramogas.

Už šią kelionę esu nepaprastai dėkinga savo vokiečių kalbos mokytojai Sigitai Žurauskienei ir Dianai Vaivodei, dirbančiai Rygoje įsikūrusiame Kontaktbüro Mecklenburg-Vorpommern. Aš ne tik puikiai praleidau laiką, bet ir pasisėmiau naudingos patirties, išsiaiškinau aktualius klausimus apie studijas Vokietijoje, dar kartą įsitikinau vokiškos tvarkos privalumais, patyriau svetingumą ir šilumą. Kelionės metu jaučiausi saugiai ir komfortiškai dėl mane lydėjusios ir kalbos barjerus įveikti padėjusios mokytojos Sigitos bei Dianos atsakingai suplanuoto tvarkaraščio ir nuoširdaus noro padėti. Džiaugiuosi suteikta galimybe keliauti – čia įsitikinau, kad vokiečių kalba atveria daug galimybių, svarbių pažinčių ir naudingų patirčių.

Ieva Ruzgytė, IIc klasė
Kitos naujienos


09-05

2018

Kviečiame gimnazijos bendruomenės narius į gegužės 11 d. 15.20 bei 18.00 VJG teatro grupė grupės spektaklį „Orfėjas“ pagal XX amžiaus dramaturgo Žano Kokto pjesę.

08-05

2018

Gegužės 9 d. bus trumpinamos pamokos.

16-04

2018

Balandžio 14 d. V. Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus darbuotojai pakvietė į Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursą „Atrandu V. Mykolaičio-Putino poeziją“. Konkursas skirtas poeto 125-osioms gimimo metinėms paminėti. Šiame konkurse Montis Norvaišis, IIIa klasė, laimėjo II vietą. Sveikiname ir didžiuojamės!

16-04

2018

Balandžio 7d., šeštadienį, anksti ryte geležinkelio stotyje būtumėte radę gausią, džiugiai nusiteikusią moterišką kompaniją. Taip ir buvo – mes, VJG vienuoliktokės, dvyliktokės, alumnės, lietuvių kalbos mokytoja Gerlanda ir direktorė Edita, sėdome į traukinį ir nudundėjome pajūrio link...

12-04

2018

Mieli Tėveliai ir Mokytojai,
Kviečiame jus į bendruomenės šv. Mišias trečiadienį, balandžio 18 d., 18 val. gimnazijos koplyčioje 
Visi pasaulio kraštai, sveikinkit Dievą. Aleliuja!