Pranešimai

Tapsime Fab Lab tinklo dalimi!

Džiaugiamės, jog prisijungėme prie pasaulinės Fab Lab bendruomenės – gegužės 24 d. mūsų gimnazijos direktorė ses. Edita Šicaitė, SSC kartu su 5 atrinktų Vilniaus mokyklų direktoriais pasirašė dokumentus, patvirtinančius mūsų dalyvavimą projekte „Atviros techninės ir kūrybinės dirbtuvės – Mini Fab Lab 2“.

Projekto metu mūsų gimnazijoje bus įkurta nauja erdvė  - techninės-kūrybinės-skaitmeninės dirbtuvės, kuriose  mokiniai, naudodamiesi  atvirojo kodo programomis bei skaitmenine įranga (3D skaneriu, lazerinėmis pjaustyklėmis, CNC staklėmis ir kt.), galės realizuoti savo kūrybines idėjas. Fab Lab laboratorijos, kaip ir kitos atvirosios bendruomeninės dirbtuvės (tarkim „Makerspace“ ir „Hackerspace), - tai platforma inovacijoms. Čia gimusios mokinių idėjos ateityje gali virsti prototipais, dizaino sprendimais ar net verslo startuoliais.

Esame dėkingi mūsų Technologijų vyr. mokytojui Mariui Narvilui, kuris yra aktyvus Fab Lab bendruomenės narys ir inovacijų švietime diegėjas.  Jo kabineto durys visada atviros kūrybiniams mokinių projektams ir sumanymams. Fab Lab kūrimą mūsų gimnazijoje Marius mato kaip galimybę burti draugėn kūrybingą gimnazijos bendruomenę, jungiančią čia besimokančius mokinius ir jų tėvus, mokytojus, taip pat įtraukti baigusius mokslus alumnus į edukacines veiklas. Pasak Mariaus, tai reali galimybė tapti atviru ir inovatyviu, gerosios patirties edukaciniu centru Vilniaus ir kitų miestų ugdytojų bendruomenėms.

Projektą įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybė kartu su Vilniaus švietimo pažangos centru. Finansavimas iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto siekia 9000 Eur, mūsų gimnazija prie dirbtuvių kūrimo turės prisidėti 5000 Eur, taip pat pritaikyti patalpas pagal reikalavimus.

Džiaugiamės, jog šio projekto partneriai - Meškėnų laboratorija (M-Lab) padės mums įsigyti tinkamą įrangą, apmokys mokytojus ir mokinius, kaip su ja dirbti. 

Tad linkime sėkmės mūsų gimnazijai bei kitoms 5-ioms Vilniaus mokykloms - Vilniaus ,,Genio“ progimnazijai, Šv. Juozapo mokyklai, Vilniaus Simono Konarskio mokyklai, Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjui ir Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijai.
Kitos naujienos


28-05

2018

Gegužės 23 dieną 15 mūsų gimnazijos abiturientų gavo tarptautinį vokiečių kalbos DSD II diplomą, įrodantį, kad jį gavęs žmogus moka vokiečių kalbą B2 arba C1 lygiu ir gali sėkmingai studijuoti ar dirbti bet kurioje vokiškakalbėje šalyje be papildomų vokiečių kalbos patikrų.

Didžiuojamės ir nuoširdžiai sveikiname!

14-05

2018

Mieli Tėveliai ir Mokytojai,
Kviečiame jus į bendruomenės šv. Mišias trečiadienį, gegužės 16 d., 18 val. gimnazijos koplyčioje 
Pasaulio valstybės, giedokite Dievui!  Aleliuja!
​ VJG sielovada/tėvų maldos grupė ​

11-05

2018

Kviečiame susipažinti su IIc klasės mokinės Ievos Ruzgytės įspūdžiais apie kelionę į Greifswaldo universitetą!

09-05

2018

Kviečiame gimnazijos bendruomenės narius į gegužės 11 d. 15.20 bei 18.00 VJG teatro grupė grupės spektaklį „Orfėjas“ pagal XX amžiaus dramaturgo Žano Kokto pjesę.

08-05

2018

Gegužės 9 d. bus trumpinamos pamokos.