Pranešimai

Edukacinė-pažintinė išvyka į CERN

Š. m. kovo 10–13 dienomis gimnazija organizuoja edukacinę-pažintinę mokinių ir mokytojų išvyką į Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizaciją (toliau – CERN) Ženevoje.  Vienas iš CERN tikslų – padėti žmonijai pažinti pasaulį tiek, kiek žmogaus protas ir galimybės leidžia jį ištyrinėti. Kiekvienais metais į CERN atvyksta virš 100 tūkstančių lankytojų (iš jų virš 60% yra mokiniai), o norinčiųjų užsiregistruoti į įvairias mokomąsias ir švietimo veiklas būna virš 300 tūkstančių. Maloniai tarpininkaujant Lietuvos nuolatinei atstovybei prie Jungtinių tautų biuro ir kitoms tarptautinėms organizacijoms Ženevoje, esame gavę principinį sutikimą iš CERN administracijos priimti 25 VJG mokinių ir mokytojų grupę. Džiaugiamės, kad atsirado galimybė mokiniams apsilankyti CERNe – pasaulinio lygio mokslinių tyrimų centro širdyje, savo akimis pamatyti pasaulinio lygio išradimus ir tyrimus, pabendrauti su mokslininkais, pasisemti žinių ir įkvėpimo ateičiai, prisidėti prie modernios ir atviros pažinimui visuomenės kūrimo. Tikimės, kad galimybė susipažinti su CERN veiklomis paskatins būsimuosius mokslininkus pasirinkti gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ar matematikos (STEM) karjerą.

Kviečiame registruotis gimnazijos II–IV klasių mokinius (16 metų ir vyresnius), norinčius dalyvauti išvykoje į CERN. Registracija vyksta sausio 15–25 d.

REGISTRACIJA

Vizito programos turinys
Pagrindinis dviejų dienų programos CERN centre vizito tikslas – susitikti ir pabendrauti su ten dirbančiais mokslininkais, aplankyti skirtingus jo padalinius, susipažinti su laboratorijomis, esant galimybei iš arčiau pamatyti Didįjį hadronų greitintuvą LHC. Detali programa dar derinama. 
Kitas dvi dienas planuojama aplankyti Jungtinių tautų atstovybę ir Ženevos senamiestį.

Kas gali dalyvauti edukacinėje-pažintinėje programoje?
Gimnazijos mokiniai, vyresni nei 16 metų. Pirmenybė teikiama mokiniams, besimokantiems gamtos mokslus A lygiu ir besidomintiems elementariųjų dalelių fizika.

Atrankos kriterijai
Elgesys (patikimumas, atsakingumas, komunikabilumas, pagarbus bendravimas);
Motyvacija ir gebėjimas savarankiškai pasiruošti ieškant ir skaitant apie CERN centrą, organizacijos mokslinę veiklą, naujausius atradimus.
Gebėjimas bendrauti anglų kalba, taip pat skaityti ir suprasti dalykinę medžiagą.

Kelionės kaina mokiniui 300 EUR (neįskaičiuota maitinimuisi reikalinga suma).


Atkreipiame dėmesį, kad kelionė organizuojama į Šveicariją, bendra kelionės sąmata siekia iki 10 000 eurų (skrydžių bilietai, draudimo, apgyvendinimo ir kultūrinės programos išlaidos). Gimnazija ieško asmenų ir/ar įmonių, galinčių paremti kelionę (jau esame gavę 2000 eurų paramos). Mokiniai taip pat gali ieškoti rėmėjų. 
Viliamės, kad paramos lėšos atvers galimybę dalyvauti programoje ir mokiniams iš šeimų, turinčių finansinių sunkumų. 

Pasiteirauti dėl projekto galima el. paštu rasa.rudzeviciene@gmail.com
Kitos naujienos


11-01

2019

Šv.Jonų bendruomenė organizuoja Alfa kursus.

11-01

2019

Sausio 10 dienos popietę į Didžiąją salę rinkosi gimnazijos skaitovai. Vertinimo komisija, kurią sudarė kino ir teatro aktorė Dalia Michelevičiūtė, LMTA docentė Ramunė Balevičiūtė bei Vilniaus jėzuitų gimnazijos alumnas, LMTA studentas Motiejus Ivanauskas, išrinko geriausiai pasirodžiusius moksleivius.

5–8 klasių geriausiais skaitovais pripažinti:

08-01

2019

Stojantiesiems į 5-ąsias klases Bendrųjų gebėjimų testas vyks gegužės 1 d. 9.00 val.

Stojantiesiems į I-ąsias gimnazijos klases mokomųjų dalykų testas vyks gegužės 1 d. 12.00 val.

Skelbiame atnaujintas bendrųjų gebėjimų vertinimo testo dalykų (penktokams mokėtina) ir mokomųjų dalykų (pirmokams mokėtina) programas. 

Vilniaus jėzuitų gimnazijos priėmimo 2019–2020 m. m. tvarkos aprašai:

Priėmimo į 5 klasę tvarkos aprašas
Priėmimo į I giminazijos klasę tvarkos aprašas
Papildomo priėmimo į 6 klasę tvarkos aprašas
Būsimiems penktokams mokėtina
Būsimiems pirmokams (9) mokėtina

07-01

2019

Ačiū visiems, kurie atsakėte: mes, čia, dabar ir su giedros pilna širdimi bei šaukštu užantyje pradėjote ir padėjote švęsti Jėzuitų misijos Lietuvoje 450 jubiliejinių metų pradžią!

07-01

2019

Persmelkdamas skvarbiu akių žvilgsniu ir apkabinamas plačia šypsena Popiežius Pranciškus  ragino mus prieš tris mėnesius: „Būkite drąsūs! Sekti Jėzumi – uždegantis nuotykis, suteikiantis mūsų gyvenimui prasmę, leidžiantis pasijausti bendruomenės dalimi, o ta bendruomenė mus drąsina, lydi, įpareigoja tarnauti kitiems“.