Pranešimai

Apie mokslą ir bites arba pirmas žingsnis mokslininko darbo link

Kovo 10–13 dienomis Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė turėjo išskirtinę progą apsilankyti Ženevoje, CERN. Įspūdžiai, žinoma, neišdildomi.

Iš savo kelionės išsivežame ne tik pradines žinias apie dalelių fiziką, didžiojo hadronų greitintuvo veikimo principą ar apsisukusias galvas, pamačius CMS detektorių 100 metrų po žeme – ši išvyka mums buvo ir autentiškos mokslininkų gyvenamosios aplinkos stebėjimas, pyrago dalijimasis su mūsų viešbutyje gyvenančiais fizikais, netyčiniai susidūrimai su čia dirbančiais lietuviais ir valandų valandas su jais trunkantys pokalbiai apie kvantinę fiziką ar gyvenimą. Tai – vaikiškas džiaugsmas, gavus tikrus leidimus vaikščioti po CERN teritoriją, liūdesys, sužinojus, kad vos neprasilenkėme su pačiu Peteriu Higgsu, ir bandymas prisiminti, kuo nusipelnė mokslininkas, kurio vardu pavadinta viena iš dešimčių klaidžių gatvelių, galimai vedančių į antimaterijos tyrimų centrą. Tai – loginių uždavinių sprendimas ir paskaitose pradėtos diskusijos, kurios pabaigiamos tramvajuose ar prie pietų stalo.

Šias kelias dienas turėjome galimybę pagyventi utopijoje – nors ir lydimi lietaus skersai išilgai išvaikščiojome Ženevos senamiestį, aplankėme Jungtinių Tautų ir WIPO biurus ir galėjome įkelti koją į Prancūziją.

Esame dėkingi už šią unikalią patirtį – kelionės tikrai nepamiršime! 

Dėkojame visam būriui tėvelių, parėmusių šią kelionę, taip pat įmonėms UAB „Tuvas“, MB „Finstra” ir UAB mokslinei gamybinei firmai „Šviesos konversija”, skyrusioms paramą šiam vizitui. Gimnazijos bendruomenės pastangomis buvo surinkta 5950 Eur.  Be galo esame dėkingi mamytei Linai Mickienei, kuri savo entuziazmu, pastangomis, asmeninias ryšiais ir dideliu rūpesčiu prisidėjo prie to, kad ši utopija virstų realybe.

 

Urtė Radavičiūtė (IIb kl.)

 
Kitos naujienos


18-03

2019

Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokiniai dalyvavo Vytauto Didžiojo universitete vykusiame respublikiniame vyresniųjų klasių moksleivių skaitovų konkurse; Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9–12 klasių mokiniams; Lietuvos radijo diktorės Undinės Nasvytytės vardo moksleivių skaitovų konkurse. Džiaugiamės rezultatais!!!

 

13-03

2019

Kovo 2 dieną vykusioje VU MIF matematikos olimpiadoje Gustas Pranckietis (Im) laimėjo III vietą. Sveikiname su puikiu pasirodymu!

25-02

2019

Vilniaus jėzuitų gimnazijai reikalingas informacinių technologijų mokytojas.

14-02

2019

Brangūs Tėveliai, Mokytojai ir kt. Darbuotojai,

Kviečiame jus į mūsų gimnazijos bendruomenės šv. Mišias trečiadienįvasario 20 d., 18 val. gimnazijos koplyčioje (įėjimas į naująją koplyčią pro geležinius vartus Šv. Kazimiero bažnyčios pagrindinio įėjimo kairėje). Prašome nevėluoti.

Būkite drąsūs ir nenuleiskite rankų, nes laukia atlygis už jūsų triūsą (2 Kr 15, 7)

Tėvų maldos grupė/VJG sielovada

11-02

2019

Pavasarį pasitinkame su dideliu įkvėpimu - 2019 m. vasario mėn. 01 d. pasirašėme antrąją projekto, bendrai finansuojamo iš ES struktūrinių fondų lėšų, sutartį. Pagal šią sutartį mūsų projekto „Lietuvos jėzuitų provincijos ir Vilniaus jėzuitų gimnazijos bibliotekos įrengimas ir atvėrimas visuomenei“ įgyvendinimui skiriama iki 332.374,16 Eur finansavimo iš ES struktūrinių fondų lėšų. Bendra projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma – 439.506,87 Eur. Gimnazija prie projekto tinkamų išlaidų prisideda 107 tūkst. Eur suma. Projekto metu įrengta...