Pranešimai

VJG mentorystės programa tęsiasi

VJG mentorystės programa

Programos tikslas – padėti mokiniams atrasti savo kelią ir sudaryti sąlygas asmeniniam mokinių ir mentorių tobulėjimui.

Programos vertybės:

  • tikslingumas: mokiniai renkasi mentorių pagal interesų sritį, ruošiasi susitikimams, gauna atsakymus į aktualius klausimus;

  • atsakomybė: tiek mentorius, tiek mokinys atsakingi už sėkmingą mentorystės patirtį (kiek įdėsi, tiek pasiimsi);

  • neformalus bendravimas: pokalbiai neformalizuoti, santykiai mezgami natūraliai, sudaromos progos bendravimui neformalioje aplinkoje.

Mentoriais tapti kviečiami visi norintys dalintis patirtimi VJG alumnai ir mokinių tėvai.

Mentorystės programoje kviečiami dalyvauti I-IV gimn. klasių mokiniai (15-18 m. amžiaus).

Mentorius suporuojamas su mokiniu (atsižvelgiant situaciją 1 mentoriui gali būti priskirti 1-3 mokiniai tam pačiam mentorystės laikotarpiui).
Jei gyvenate užsienyje, kitame mieste ar tiesiog keičiantis epidemiologinei situacijai, mentoriauti galima ir nuotoliniais būdais.

 

Programos eiga 2021-2022 m.m.:

Mentorystė vyksta per visus mokslo metus arba tiek, kiek reikia Tau. Užpildžius registracijos anketą, pagal Tavo atsakymus Tau parenkamas tinkamiausias mentorius (-ė). Pirmo susitikimo metu susitariate dėl tikslo, kurį nori pasiekti ir kiek laiko ketinate skirti susitikimams. Daugiausia naudos mokiniai gavo iš reguliarių susitikimų 2-4 kartus per mėnesį.
 
Šiemet vykdysime 4 registracijos etapus:
  1. iki spalio 5 d.
  2. iki lapkričio 23 d.
  3. iki sausio 11 d.
  4. iki kovo 1 d.
Jei užsiregistravai iki etapo pabaigos, per 2 savaites nuo registracijos etapo pabaigos gausi žinią apie priskirtą mentorių (-ę). Tu gali registruotis viename iš etapų ir turėti tą patį mentorių (-ę) iki metų pabaigos arba registruotis iš naujo visuose keturiuose, tačiau vienu metu gali turėti tik 1 mentorių (pvz. pabendrauji su vienu pirmame etape, vėliau atsisveikini ir registruojiesi kitame etape, kad pabendrautum su kitu mentoriumi).

*Mokiniai, dalyvaujantys programoje, turi pateikti tėvų pasirašytą sutikimą (išskyrus tuos, kurie šiais mokslo metais jau yra tokį pateikę).

Mentoriams

Mentoriais tapti gali VJG bendruomenės nariai - alumnai ir mokinių tėvai. Ieškome įvairių sričių specialistų, norinčių dalintis. Prašome programai skirti 1-2 val. per savaitę bent du mėnesius. Kviesime išklausyti 2 val. pasiruošimo mentorystei seminarą.

Mentorių, dalyvavusių programoje, patarimai:

Manau, kad programos sėkmę lemia šie dalykai: mokinio motyvacija iš programos išpešti kiek įmanoma daugiau, mokinio ir mentoriaus interesų ar domėjimosi/profesinės srities atitikimas, gebėjimas aiškiai struktūrizuoti programą ir susitikimus. Linkiu sėkmės toliau puoselėjant programą atrasti motyvuotus dalyvius. - Edvardas

Būti savimi, būti atviru, ir empatiškai galvoti apie kitą. - Ignas

Tai labai gera iniciatyva abiems pusėms - tiek mentoriams patikrinti savo gebėjimus bendrauti su jaunąja karta, tiek pastariesiems bandant bent užuosti po mokyklos atsiversiančias pasaulio galimybes. - Laurynas

Registracija mentoriams (visus metus kaupiame mentorių atsargos registrą, kreipsimės, kai atsiras norinčių bendrauti)

Mokiniams

Mokinių registracija

Išsamią informaciją apie mentorystės programą ir registraciją galite pasiekti savo Teams programoje, pasirinkę komandą „Mentorystės programa“, joje kanalą „Mentorystės programa“, o tada skirtuką „Mentorystės programa“ (žr. paveikslą). Taip pat per Sharepoint.
Kitos naujienos


02-09

2021

Kviečiame registruotis į jums skirtus būrelius iki rugsėjo 8 d. (Papildyta burėliais tėvams)
Informacija čia: vjg.lt/bureliai
 

21-06

2021

Birželio 21-liepos 2 d. 8-18 val. 
Liepos 5-rugpjūčio 6 d. gimnazija atidaryta, budėtojas ir raštinė dirba 9-13 val.
Rugpjūčio 9-20d. gimnazija uždaryta. Nedirba. Į raštinę kreiptis el.paštu: admin@vjg.lt 9-13 val. darbo dienomis.
Rugpjūčio 23-31 d. gimnazija atidaryta 8-18 val. Raštinė dirba 8-17 val. 

Buhalterijai rašykite el. paštu: bu@vjg.lt arba fin@vjg.lt 

Lėto bimbinėjimo ir atokvėpio laiko!

11-06

2021

Birželio 14–17 d. bus trumpinamos pamokos pagal šį tvarkaraštį:

1. 8.00–8.35
2. 8.45–9.20
3. 9.30–10.05
4. 10.10–10.45
5. 10.50–11.25
6. 11.30–12.05
7. 12.15–12.50
8. 13.00–13.35

Mokiniai pagal klasės vadovo perduotą tvarkaraštį grąžina vadovėlius, o 8-okai ir IV-okai - ir sutvarkytų asmeninių spintelių raktelius.

11-06

2021

Vilniaus jėzuitų gimnazija nuo 2021 m. balandžio mėn. kartu su 5 partneriais iš Portugalijos, Ispanijos ir Italijos įgyvendina Erasmus+ projektą „Data Literate: Digital Data Literacy for Education“ (Skaitmeninių duomenų raštingumas švietime). Projektą koordinuoja Vilniaus universitetas.

Projekto logotipas

11-06

2021

Tarptautinė studijų taryba Baltic Council kartu su KJG anglų kalbos mokytoja Giedre Akramiene kviečia į anglų arba vokiečių kalbos stovyklą Zalcburge, Austrijoje
liepos 19 – rugpjūčio 1 dienomis.