Renginiai

Šeštųjų klasių konkursas „Gimtojo krašto grožis“

Gruodžio 5 dieną gimnazijoje vyko šeštųjų klasių konkursas „Gimtojo krašto grožis“. Mokiniai daug laiko jam ruošėsi: dar rudenį šeštokai keliavo po Lietuvos etnografines sritis, taip pat atliko projektinį darbą -  turėjo surinkti informaciją,  ją pateikti, sugalvoti žemėlapius ir juose nurodyti, kur yra vienas ar kitas saugomas gamtinis ar kultūrinis objektas. Vieni piešė, kiti darė iliustracijas, dar kiti parodė  kelionėje darytas nuotraukas. Buvo įdomu sužinoti, kurie atidžiau, kruopščiau atliko darbus, kuri klasė buvo  pastabesnė kelionės metu, todėl ir  nuspręsta patikrinti žinias apibendrinančiame konkurso  renginyje.

Renginyje  dalyvavo trys šeštos klasės. Joms reikėjo įveikti net penkias rungtis. Pirmoje rungtyje komandos turėjo pristatyti pasirinktą etnografinę sritį. Šioje rungtyje išradingiausiai pasirodė 6a ir 6b  klasės. 6b klasė buvo pasipuošusi to regiono tautiniais kostiumais, pristatė jų kalbą, papročius,  o 6a klasė  supažindino su  išskirtiniais gamtiniais regiono bruožais.

Antroje rungtyje reikėjo atpažinti  labiausiai lankomus objektus. Čia geriausiai pasirodė irgi dvi klasės  - tai 6b  ir 6c. Jos iš 10 objektų atpažino  net 8. Salėje darėsi  vis karščiau, nes klasės „ėjo“ taškas į tašką .

Trečioje rungtyje reikėjo parengti trumpą vaidinimą - legendą  apie piliakalnį . Čia visos trys klasės nenusileido viena kitai – visi  suvaidino puikiai. Smagu buvo žiūrėti, kaip atsirado Napoleono piliakalnis, kaip buvo supiltas Kupiškio piliakalnis ar kokia  Šatrijos kalvos kilmė.  Komisijai teko visoms trims klasėms skirti po vienodą taškų sumą.

Ketvirtoje rungtyje klasėms per tam tikrą laiką reikėjo sudėlioti mozaiką. Čia irgi visos trys klasės vienu laiku sudėjo ir atpažino paslėptą lankomą objektą .

Įpusėjus konkursui savo aktyvumu ir užsidegimu dalyvaujant rungtyse išsiskyrė 6a   klasė -  jie  susikaupę ir vieningai  atliko  visas jiems pateiktas užduotis,  todėl tikriausiai tai  ir lėmė, kad paskutinėje rungtyje atliekant kryžiažodį su lankytinomis vietomis ir saugomais objektais į priekį net kelių taškų persvara įsiveržė 6a klasė ( iš 21 surinko 15 taškų).

Suskaičiavus konkurso rezultatus nugalėtoja tapo 6a  klasė, tik  dviem taškais  nuo jų atsiliko ir antrąją vietą užėmė 6b klasė, o trečioji vieta atiteko 6c klasei.

Džiugu, kad mokiniai domisi savo kraštu, nori jį pažinti keliaudami, pažįsta kiekvieno regiono išskirtinumą, domisi saugomais objektais Lietuvoje.  Tokiame konkurse atsiskleidžia ir klasės vieningumas rungiantis dėl pergalės, daug įdedama darbo ruošiantis.

Tik besidomintys savu kraštu, gali mylėti ir gerbti  gimtinę, jos  gamtą ir augti tikrais gimtojo krašto patriotais.

Dėkojame visiems  šeštųjų klasių komandų dalyviams, kurie su dideliu žinių bagažu ir užsidegimu gynė  klasės garbę  - jūs  esate šaunuoliai. Linkime ir toliau keliauti  gimtinės takeliais, nes Pažinti krašto neįmanoma, jeigu po jį nekeliausi. Tai pats universaliausias ir tvirčiausias pažinimo būdas ( R.Krupickas „Paskui rasos lašą“).
Kitos naujienos


19-03

2014

Jaukų kovo 14-osios vakarą, skambant gitaros, smuiko ir fortepijono garsams, į VJG Didžiąją salę rinkosi paramos-labdaros renginio „Iš širdies į širdį“ dalyviai. Vakaro vedėjai kvietė atverti širdis siekiant bendro kilnaus tikslo – kurti gimnazijos mokinių gerovę. Renginio metu kiekvienas turėjo galimybę pasimėgauti rėmėjų vaišėmis, pasidalinti mintimis, įspūdžiais, įžvalgomis bei įsigyti norimą aukcionui paaukotą meno kūrinį ar vertingą daiktą. 

10-02

2014

Artėjančios Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga vasario 11 d. per 7-tą pamoką vyko šeštų klasių mokinių susitikimas su istoriku dr. Manvydu Vitkūnu, kuris įdomiai pasakojo apie Lietuvos vėliavos istoriją. Mokiniai sužinojo atsakymus į daugelį klausimų, pavyzdžiui: „Kokios buvo ir kaip atrodė pirmosios Europos ir Lietuvos vėliavos? Kas, kodėl ir kada pasiūlė trispalvę vėliavą kaip valstybės ženklą? Kokia vėliava yra vadinama Lietuvos istorine vėliava, kuriuos laikus ji mena ir kada bei kur  ji iškeliama?“ ir kt.  Svečias  taip pat žavėjosi mokinių sumanumu ir istorijos žiniomis.

09-02

2014

Gimnazijos Didžiojoje salėje atidaryta K. Driskiaus paroda „Išsaugota tiesa: Lietuvos partizanų Vytauto apygardos Lokio rinktinės dokumentai ir fotografijos, 1944–1958“. Stenduose patalpintos fotografijos, organizaciniai ir veiklos dokumentai, partizanų laiškai, represinių struktūrų dokumentai. Paroda skirta vasario 16-osios minėjimui gimnazijoje veiks iki vasario 17 d.