DAAD stipendija Simonai Falkaitei

Simona Falkaitė

Kai stojau į Vilniaus jėzuitų gimnaziją, tikėjausi patekti į anglų klasę. Visgi, mamos dar tada padėta varnelė prie vokiečių kalbos klasės pakreipė mano gyvenimą kita linkme. Vokiečių kalba tapo ne tik mano mėgstamiausiu dalyku mokykloje, tačiau ir gyvenimo palydove. Šiandien esu jau abiturientė, mokausi vokiečių kalbos aštuonerius metus. Esu dėkinga, turėdama galimybę mokytis iš įkvepiančių mokytojų, o ypač dėkinga esu savo vokiečių mokytojoms Linai Čepienei, Ulrikei Jansen ir Sigitai Žurauskienei už įdomias ir paprastai nepaprastas pamokas, diskusijas tokiomis temomis, kokias tik gali įsivaizduoti! Po DSD II vokiečių kalbos egzamino gavau pasiūlymą kandidatuoti DAAD stipendijai, padengiančiai visas studijų Vokietijoje išlaidas. Mąsčiau, jog norėčiau sieti savo studijas su vokiečių ir kitomis užsienio kalbomis, galbūt ir pačia Vokietija. Ši šalis mane visada žavėjo savo pažanga, senais miestais ir Bachu, o ir su ja mane sieja daug prisiminimų ir žmonių. Todėl šį pasiūlymą priėmiau kaip gyvenimo siųstą ženklą ir nusprendžiau kandidatuoti.

Gauta stipendija man reiškia tikrai daug. Vis dar sunku patikėti. Tai sunkaus ir atkaklaus darbo įvertinimas, įkvepiantis veikti ir eiti savuoju keliu, nenuleisti rankų ir svarbiausia – nebijoti ir bandyti. Kandidatavimas stipendijai net ir šiuo sunkiu žmonijai laikotarpiu parodė man, kokie nuoširdūs ir padedantys gali būti aplinkiniai. Esu dėkinga DAAD organizacijai ir Centrinei švietimo agentūrai už tokią galimybę jaunimui, Vokietijos ambasadai Lietuvoje, Vilniaus jėzuitų gimnazijai už galimybę augti ir tobulėti, visoms savo gyvenimo mokytojoms, klasės auklėtojai Dignai Navikienei, kurios tikėjo ir drąsino, ir draugams, kurie beveik kasdien manęs paklausdavo: „Tai gal jau žinai ką dėl Vokietijos?“. DAAD stipendija man padės studijuoti žiniasklaidą ir komunikacijas viename seniausių pasaulio universitetų, kurio koridoriais žengė ir Abraomas Kulvietis, Johanas Volfgangas fon Gėtė, Frydrichas Nyčė. Jau tais laikais žmonės iš Lietuvos kėlė sparnus studijuoti į užsienį, jog parvežtų savo šaliai žinių ir kitokį požiūrį į pasaulį.

Tikiuosi, jog studijuodama Vokietijoje galėsiu tobulėti, praplėsti savo horizontus ir tapti žmogumi, kurio žinių ir patirties reikės ateities Lietuvai.

Simona Falkaitė

Mano galvoje šiuo metu, šalia visų istorijos datų ir matematikos formulių, sukasi dar viena mintis: „Atsidursime ten, kur mums reikia būti“. Svarbu tik nepamiršti eiti SAVO keliu.

DAAD – Vokietijos akademinių mainų tarnyba – remia Vokietijos ir tarptautinius studentus, siekiančius studijuoti Vokietijoje įvairiose aukštojo mokslo pakopose. Daugiau apie stipendijas

DAAD logo