Kodėl kinas traukia?

KINO VAKARAI main event 3
Ilgėjantys vakarai puikus metas pasinerti į kino pasaulį! Antradieniais Lojoteka kviečia į trumpametražio kino vakarus „KODĖL KINAS TRAUKIA”? Žiūrėsime jaunųjų kino kūrėjų darbus iš kino mokyklos „Youngblood„, Skalvijos kino akademijos ir LMTA.

Pokalbių su kūrėjais metu ieškosime atsakymų į klausimus, kodėl kinas traukia? kaip žinoti, ar kurti kiną man būtų įdomu? kokie žmonės/kūrėjai slypi už kadro, o kokie kadre? kodėl verta kurti kiną? Laukiame jūsų šv. Kazimiero g. 8, Vilnius.

 

Lapkričio 23 d. (antradienį) 17:30

Kino mokyklos „Youngblood”  jaunųjų kūrėjų trumpametražių filmų peržiūros + pokalbis.

Žiūrėsime Youngblood kino mokyklos mokinių Adomo Gavenonio filmą „Pradžia”, Saulės Sergedaitės filmą „Palata” ir Rapolo Gorodeckio filmą „Vakarėliai”. Pokalbyje dalyvaus Youngblood mokyklos koordinatorė Eglė Poškevičiūtė ir kūrėjai.

Registracija į renginį https://bit.ly/3HqpBvQ

 

Lapkričio 30 d. (antradienį) 17:30

Skalvijos kino akademijos jaunųjų kūrėjų trumpametražių filmų peržiūros + pokalbis.

Žiūrėsime:

Simono Šimėno filmą „Savo tempais”. 2020 m. skalvijuku apdovanotas baigiamasis Simono Šimėno darbas „Savo tempais”, pasižymi turtinga kino kalba, dramaturgija ir subtiliu scenarijumi. „Savo tempais” tai trumpo metro filmas, kuriame jaunas kunigas (vaid. S. Duoplys) susiduria su painia moraline dilema svyruodamas tarp pašaukimo ir naujų pagundų.

Linos Džiovėnaitės filmą „Šalta varlė”. Džiovėnaitės baigiamasis darbas „Šalta varlė” kalba apie kartų santykį, kuris išauga iš jauno maisto išvežiotojo Martyno (vaid. K. Kazanavičius) ir kaprizingos senolės Elenos (vaid. I. Dzikarienė) atsitiktinės ir ne visai malonios pažinties. Švelnus ir šiltas 10 minučių trunkantis pasakojimas, lygiai taip pat, kaip kurioziškai užsimezgusi draugystė, sutepa sielą medumi ir bent centimetru paaugina žiūrovą.

2021 m. Skalvijuku apdovanotą Deivido Ankudovičius filmą „Vieno metraštininko istorija“.

Po peržiūrų laukia įdomus pokalbis su kūrėjais!

Registracija: https://bit.ly/3Cxvcgx

 

Gruodžio 7 d. (antradienį) 17:30

Jaunosios kartos režisierė ir scenaristės Karolinos Nadzeikaitės trumpametražių filmų „A.A.A.”  ir  „Ammu” peržiūros + pokalbis. 

Pirmajame filme „A.A.A.” (2020 m.,) pasakojama istorija apie vidutinio amžiaus vyrą Kolią, kuriam suteikiama galimybė valdyti savo likimą. Tačiau, patikėjęs, kad viskas – jo rankose, Kolia atsiduria tokioje situacijoje, kur lengvo pasirinkimo tiesiog nėra.

Kitas K.Nadzeikaitės filmas „Ammu” (2021 m.) pasakoja apie merginą, patyrusią skaudų išsiskyrimą. Netolimoje ateityje gyvenanti pagrindinė veikėja Alex užsirašo į įstaigą, kurioje žmonės mokomi gyventi vienatvėje. Mokymų metu ji supažindinama su jauna įstaigos darbuotoja Kaste, su kuria užmezga artimą ryšį. Tačiau Alex niekas neįspėja, kad mokymų esmė yra netikėtai ir stipriai išugdyti gebėjimą būti vienam.

Labai džiaugiamės, kad Karolina yra ir nauja Lojotekos darbuotoja, pasitinkanti Jus vakarais ir šeštadieniais!

Registracija: https://bit.ly/2YQQJmt

 

Renginyje dalyvauti gali tik asmenys su Galimybių pasu ar jam prilyginamu dokumentu (iki 16 m. užtenka parodyti asmens dokumentą).

Renginio metu privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.

 
Daugiau informacijos apie Lojotekos renginius visada rasite mūsų Facebook paskyroje.