Akimirkos iš „Open House Vilnius" Lojotekoje

Gegužės paskutinįjį savaitgalį Lojoteka pirmąjį kartą dalyvavo kasmetiniame, jau aštuntajame, „Open House Vilnius“ festivalyje. Šiais metais „Open House Vilnius“ lankytojus kvietė atidžiau pažvelgti į architektūroje kylančius iššūkius ir kartu spręsti Vilniaus architektūrinį galvosūkį per gilesnį urbanistikos, miesto erdvių istorinio konteksto, išskirtinių pastatų ir pavienių architektūros detalių pažinimą.

Architektūra gali būti tikras galvosūkis – kiekvienas pastatas turi savo išskirtinį charakterį, braižą, tačiau visi miesto objektai egzistuoja unikalioje dermėje. Kaip tai įmanoma, kai aplink tiek iššūkių? Architektui – kūrybos procese bandant suderinti daugybę elementų, nuo idėjos pateikimo iki geriausių funkcinių sprendimų. Lankytojui – norint pažinti pastatą ir suprasti jo idėją.

Open House Vilnius metu Lojotekos lankytojai galėjo aplankyti ne tik Lojoteką, bet ir dalė jėzuitų pastatų komplekso. Ekskursijų metu festivalio dalyviai aplankė Vilniaus jėzuitų gimnazijoje esančius rūsius ir valgyklą. Jėzuitų vienuolyno komplekse - buvusį jėzuitų kalėjimą ir profesų namų didžiąją laiptinę. Per dvi festivalio dienas Lojoteką aplankė daugiau nei 1000 lankytojų, o jiems savo laiką ir įdomius pasakojimus dovanojo OHV savanoriai. Dėkojame jiems už meilę mūsų vietai!