Susitikimas su rašytoja Akvilina Cicėnaitė

Šiandien Lojotekoje svečiavosi vertėja, rašytoja, knygų paaugliams ir suaugusiesiems autorė, Jurgos Ivanauskaitės premijos laureatė Akvilina Cicėnaitė Charles. Šilto susitikimo metu Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokiniai su autore kalbėjosi apie jos knygą „Niujorko respublika“ ir smalsavo ne tik apie knygos pasaulį, bet ir kuo gyvena rašytojai.
 
Ačiū Emilijai Vilkauskaitei, 8c kalbinusiai autorę! 
Ačiū rašytojai, kad įkvepia ne tik skaitymui, bet ir rašymui! 
 
 
Akvilina_C._2.jpg
 
Akvilina c.1  
 
Akvila C. 3
 
 
 
Apie knygą  „Niujorko respublika“ 
Skirta jaunimui nuo 13 metų
 
   – Greitai ateis vasara, – tarė Oskaras ir nukreipė žibintuvėlį link slėptuvės sienų. Jos buvo drėgnos. Vis tiek dabar čia buvo šilčiau nei žiemą.
   – O aš noriu, kad šis pavasaris niekada nesibaigtų, – prisipažino Beatričė.
   Oskaras pasikrapštė pakaušį. Ji pamanė, kad jis štai tuoj skels lotyniškai kokią išmintį. Vis dėlto, matyt, jokio tinkamo posakio neprisiminė.
   – Laikas greitai bėga, – nutęsė jis. – Sunku įsivaizduoti, bet greitai baigsim mokyklą. O tada... – jis išskėtė rankas. – Mūsų keliai nežinomi!
Visi keliai veda į Niujorką, pagalvojo Beatričė. Ir pagalvojo dar kai ką.
   – Mums reikia vienas kitam pažadėti vieną dalyką, – tarė ji ir staiga susidrovėjo. Nereikėjo šito sakyti.
    Bet Oskaras jau klausiamai žvelgė į ją. Beatričė užsimerkė.
   – Kai baigsim mokyklą, skrisim į Niujorką, – vis dar užsimerkusi ištarė ji. Niujorkas išsprūdo iš jos lūpų ir purptelėjo pro vos praviras duris.
 
Tais metais visi tik ir kalba apie permainas. Net geriausia Beatričės draugė Margarita grįžta iš Amerikos neįtikėtinai pasikeitusi. Tik Beatričės gyvenime nieko įdomaus. Tėvai be perstojo riejasi, močiutė su kaimyne ginčijasi, kuri mirs pirma, o sesutė nė per žingsnį neatstodama sekioja iš paskos. Bet juk kas nors vis tiek turi įvykti! Ir tada klasėje pasirodo naujokas Oskaras...
 
Tai pasakojimas apie dvi seseris, du brolius, jų draugus ir skirtingus jų likimus. Apie Vilnių, paukščius, pirmąją meilę ir pirmuosius nepriklausomybės metus. Apie dideles permainas. Ir Niujorko respubliką, apie kurią žino tik Beatričė su Oskaru.
 
Akvilina Cicėnaitė-Charles – rašytoja, vertėja, literatūros premijomis apdovanota šešių knygų paaugliams ir dviejų romanų suaugusiesiems autorė, religijų studijų mokslų daktarė. Gyvena ir kuria Sidnėjuje.
 
Ši knyga laimėjo leidyklos „Alma littera“ 2014 m. surengtą Paauglių literatūros konkursą, apdovanota IBBY Lietuvos skyriaus premija už geriausią realistinės prozos kūrinį, nominuota 2015 m. Metų knygos rinkimuose, pateko į 2015 m. LLTI kūrybiškiausių knygų dvyliktuką bei reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams šimtuką.