Kultūros naktis Lojotekoje

Lojoteka kviečia pasinerti į garsų ir šviesų patirtį senamiesčio širdyje. Jėzuitų vienuolyno kiemas, Šv. Kazimiero bažnyčios kupolas ir Lojoteka suskambės kitomis spalvomis nei įprasta. Garsų ir spalvų pagalba pasakosime jėzuitų muzikos istoriją, kviesime pasiklausyti Vilniaus miesto garsų akusmatinės kompozicijos ar tiesiog atsipūsti Kultūros nakties šurmulyje ir iš naujo atrasti slaptus Vilniaus senamiesčio kampelius.
Programa:
18:30 ir 19:30 Ekskursija po Šv. Kazimiero bažnyčią ir naujai atvertą bažnyčios kupolą. Ekskursijos metu pasakosime apie ryškiausius kompozitorius jėzuitus ir pakviesime į trumpą Šv. Kazimiero bažnyčios vargonų demonstraciją. Pradžia Lojotekoje!
Būtina registracija:
Registracija į 18:30 val. ekskursiją: https://bit.ly/3KRFzSb
Registracija į 19:30 val. ekskursiją: https://bit.ly/3AccHiP
21:30 ir 22:30 ,,I Had a Dream“ – Tomos Čepaitės akusmatinė kompozicija iš Vilniaus miesto garsų, kurioje žaidžiama tarp atpažįstamo ir neatpažįstamo, tarp realistiško ir manipuliuoto, su realybe prasilenkiančio garso, ritminių darinių ir plaukiančių atmosferų, išryškėjant elementams, kurie plika ausimi galbūt nebūtų pastebėti, tarsi neregima miesto dvasia ar keistas sapnas. Klausytojai kviečiami į garsinę patirtį prieblandoje, kur susitiks su šiuo sapnu apie Vilnių.
Būtina registracija:
Registracija į 21:30 val. garso seansą: https://bit.ly/3mMtLJ3
Registracija į 22:30 val. garso seansą: https://bit.ly/41mjORw
Šviesų ir garso instaliacija vidiniame jėzuitų vienuolyno kieme (jeigu nelis). Unikali proga pamedituoti ir paklausyti ryškiausių jėzuitų kompozitorių muzikos ir pasigrožėti XVII a. Vilniaus jėzuitų vienuolyno pastatų ansamblio dalimi. Atvira viso vakaro metu!
 
Kultūros naktis 1920 1005 pikspng

VJG