Lojotekos Knygų Klubo pirmasis susitikimas | bell hooks „Viskas apie meilę. Nauji požiūriai“

Lojoteka kviečia prisijungti į knygų klubą!
🟡Pirmasis susitikimas lapkričio 28 d. 17:30.
Susitikime kalbėsime apie ką tik lietuvių kalba pasirodžiusią įžymios JAV mąstytojos knygą „Viskas apie meilę. Nauji požiūriai“.
🔴Knygų klubą planuojame rengti kas du mėnesius, o tolesnes knygas galėsime pasirinkti visi drauge!
Knygų klubo moderatorė - Lojotekos bibliotekininkė - Karolina Nadzeikaitė.
Daugiau apie knygą:
bell hooks (1952–2021) – JAV mąstytoja, kultūros kritikė, rašytoja. Žymiausiame savo kūrinyje autorė tiesiai ir įžvalgiai šių dienų visuomenei kalba apie meilės prigimtį. Suvokdama meilę daug plačiau nei vien per romantiką, hooks paneigia įsigalėjusią nuomonę, kad idealios meilės pamatas yra geismas.
Autorė įsitikinusi, kad mūsų kultūroje klesti bemeilystė, nes vadovaujamės klaidinga meilės samprata, atseit tai kažkas „neapibrėžiamo“, „nenusakomo“. Be to, esame linkę meilę suvokti vartotojiškai – ji neva privalo teikti vien gerus jausmus.
Knygoje hooks nagrinėja emocinio artumo paieškas ir veikiančių modelių, kaip mokytis mylėti, trūkumą šiandien. šiuolaikinėje visuomenėje. hooks formuluoja naują perspektyvą: ji teigia, kad meilė – tai brandžios asmenybės sąmoningas sprendimas rūpintis savimi ir kitu, stiprėti kaip asmenybei ir padėti kitam augti, tai šeiminių, draugystės, bendruomeninių, net darbinių santykių pamatas. Anot bell hooks, tokia meilė gydo ir individą, ir visuomenę.
Daugiau informacijos apie knygą rasite leidyklos Kitos knygos puslapyje.
Knyga netrukus atsiras ir Lojotekoje.
 
KNyGŲ KLUBAS 1920 x 1005 pikspng

VJG