Trumpųjų filmų programa senjorams DŪZGIANTIS AVILYS | Vakarų ciklas „Senjorai senjorams"!

🟡Balandžio 9 d. (antradienį) 16:30 kviečiame į trečiąjį bendrystės vakarų ciklo „Senjorai senjorams“ susitikimą Lojotekoje, kurio metu išvysite Vilniaus trumpųjų filmų festivalyje pristatytą programą DŪZGIANTIS AVILYS, kurių sudarytojai — patys senjorai.
Senjorų sudarytoje programoje – 5 lietuvių trumpieji filmai, nagrinėjantys žmogiškų ryšių įvairovę: santykius tarp tėvų ir vaikų, vyro ir moters bei skirtingų kartų.
➰Peržiūra nemokama, trukmė: 82 min. Po peržiūros pakviesime filmų aptarimui su programos sudarytojais - senjorais.
 
🟡Dūzgiantis avilys. Žmonių gyvenimai – tarsi dūzgiančių bičių avilys. Šiek tiek komiškos ir dramatiškos filmų istorijos atskleidžia požiūrį į gyvenimą ir žmogiškų ryšių įvairovę: santykius tarp tėvų ir vaikų, vyro ir moters, skirtingų kartų. Filmų veikėjai bando rasti savo vietą santykiuose, visuomenėje, yra nuolatiniame savęs ir kito pažinimo procese.
Programa sudaryta „Lithuanian Shorts“ rengiamose trumpametražių filmų programų kuravimo dirbtuvėse senjorams „Kino kelionės“.
Filmai
🎬Kaip būti žmogumi / How To Be a Human Being
Rež. Jorė Janavičiūtė / vaidybinis / Lietuva / 2023 / 15 min.
Simona ir Mantas, abu virš trisdešimties, netikėtai susitinka viešbutyje konferencijos metu. Paauglystėje jie draugavo. Simona yra doktorantė ir padeda organizuoti konferenciją, jai tenka pagelbėti Mantui pasiruošti prezentacijai. Jiedu pradeda kalbėtis ir ji apkaltina jį išprievartavimu, vadinamu „date-rape“, kuomet jie dar draugavo. Pradeda aiškėti, kad viskas nėra taip, kaip ji ilgus metus galvojo.
🎬Motinos / Mothers
Rež. Birutė Kapustinskaitė / vaidybinis / Lietuva / 2021 / 15 min.
Aldona – vieniša motina, kurios vienturtė dukra pati netrukus taps mama. Kai dukra atvažiuoja jos aplankyti, Aldona stengiasi parodyti rūpestį, tačiau nejučia pradeda ją kontroliuoti ir peržengia ribą.
🎬Šokis / Dance
Rež. Danielius Minkevičius / vaidybinis / Lietuva / 2021 / 20 min.
Norėdamas atkurti nutrūkusį ryšį su sūnumi, Tėvas įsilieja į naktinį Vilniaus gyvenimą.
🎬Sutrikimas / Confusion
Rež. Petras Kuneika / vaidybinis / Lietuva / 2020 / 18 min.
Danielius yra niekuo neišsiskiriantis, šiuolaikinis XXIa. jaunas vyras, kuris bando suvokti savo paskirtį tiek santykiuose tiek visuomenėje. Bandydamas pritaikyti ankstesnių kartų vyriškumo mitus, Danielius patenka į vis absurdiškesnes situacijas.
🎬Tėtušis / Daddy
Rež. Justas Ramanauskas / vaidybinis / Lietuva / 2021 / 14 min.
Kai per atostogas Kuboje jų tėvas netikėtai miršta, jo trys suaugę vaikai, nebendravę metų metus, turi rasti būdą, kaip pargabenti mirusio tėvo kūną namo.
 
〰️Vakarų ciklas „Senjorai senjorams“ – tai senjorų bendrystę skatinantis renginių ciklas, kurio metu savo patirtimis, hobiais, talentais kviečiame dalintis senjorus. Vakarų metų Jūsų laukia pašnekesiai, kūrybinės dirbtuvės, susitikimai ir kitos įdomios veiklos. Pažįstate senjorų, kurie galėtų pasidalinti savo patirtimis, talentais ar pravesti dirbtuves? O galbūt ir pats turite idėjų, kurias norėtumėte įgyvendinti su bendraminčiais? Tuomet labai kviečiame tapti mūsų vakarų dalimi ir kartu kurti aktyvią Lojotekos senjorų bendruomenę.
Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, spaudoje ir kt.

VJG