Dažniausiai užduodami klausimai

 • Kaip patekti į Lojoteką darbo dienomis nuo 7:35 iki 17 val.?

  Šiuo laiku Lojotekoje gali lankytis tik VJG bendruomenės nariai. Darbo dienomis nuo 7:35 iki 17:00 į Lojoteką galima ateiti tik pro Lojotekos rūsio įėjimą prilietus mokinio arba darbuotojo pažymėjimą prie šviečiančio elektroninio daviklio. Jeigu kortelė veikė, bet nebeveikia galite praeiti pro Lojotekos kiemą, bet būtina pranešti bibliotekos darbuotojui apie neveikiančią kortelę. Išeiname taip, kaip atėjome. Išėjimo į Šv. Kazimiero g. nurodytomis valandomis nėra.

 • Kaip patekti į Lojoteką darbo dienomis nuo 17:00 iki 19:00 val. ir šeštadieniais nuo 11:00 iki 16:00?

  Šiuo laiku Lojotekoje gali lankytis visi norintys (ir VJG mokiniai) turintys galimybių pasą (iki 16 metų užtenka parodyti asmens dokumentą). Į Lojoteką aukščiau nurodytu laiku galite ateiti tik pro Šv. Kazimiero g. 8 įėjimą.



 • Kada galiu lankytis Lojotekoje?

  Kiekviena VJG klasė turi jai skirtą lankymosi Lojotekoje laiką. Lankymosi Lojotekos grafiką galite rasti 1) MS Teams‘ų komandoje VJG Info/Lojotekos naujienos 2) ant Lojotekos rūsio įėjimo 3) skelbimų lentoje prie Onutės 4) tinklalapio skiltyje Lankymo grafikas.

  Į Lojoteką galite ateiti ir darbo dienomis nuo 17:00 iki 19:00 val. ir šeštadieniais nuo 11:00 iki 16:00. Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu Lojotekoje gali lankytis vilniečiai ir miesto svečiai. Galioja pandemijos metu viešosioms bibliotekoms taikomi saugumo reikalavimai.

  Dėmesio. Jeigu VJG mokiniai pasilieka ilgiau nei iki 17 val., likus 10 minučių iki 17 val. prašytume persinešti iš mokyklos visus reikalingus daiktus, nes Lojotekos rūsio durys po 17 val. užblokuojamos.

  Taip pat sekite naujienas dėl laikinų darbo laiko pasikeitimų.

 • Kaip elgtis Lojotekoje, kad visiems būtų gera ir saugu?

  VJG mokiniai į Lojoteką gali ateiti tik be striukės (paliekame mokyklos spintelėje arba persinešame į Lojotekos kabyklą nurodytu metu), įėjus dezinfekuojame rankas ir dėvime veido kaukę. Bibliotekoje privalu laikytis tylos, kad visi galėtų ramiai dirbti ir/ar dalyvauti nuotolinėse pamokose. Visada naudojamės ausinėmis, jeigu dalyvaujame nuotolinėse pamokose, jeigu išmanieji įrenginiai skleidžia garsą. 

  Jeigu tyliai dirbti nepavyksta – III-IV gimnazijos klasės mokiniai kviečiami laiką leisti ir bendrauti katakombose arba Lojotekos grupinio darbo erdvėje rūsyje (jeigu jis tuo metu laisvas). Kitų klasių mokiniai, jeigu nepavyksta išlaikyti darbingos nuotaikos, kviečiami grįžti į savo klasę arba keliauti namo.

 • Ar galiu valgyti ir gerti Lojotekoje?
  Lojotekoje galime gerti gėrimus, esančius uždarose tarose, bet valgome tik katakombose, valgykloje ar tam skirtose mokyklos erdvėse.
 • Kaip saugiai naudotis tinklu?
  Ant tinklo, esančio 2-ame aukšte, vienu metu gali būti ne daugiau, kaip 3 žmonės. Prašome ant tinklo negerti ir nevalgyti, neturėti smulkių daiktų, būti be batų. Čia galima skaityti, snausti, ilsėtis.

 • Kaip rasti knygą Lojotekoje?

  Lojotekoje greitu metu bus įdiegti savitarnos aparatai, kurie padės skaitytojui pačiam pasiimti knygą. Knygą surasti galėsite pagal šifrą – unikalų kiekvienos knygos numerį, kuris žymi jos vietą bibliotekos lentynoje. Kol sistema yra iki galo neįdiegta, kviečiame knygų ieškoti ir užsisakyti elektroniniame kataloge. Jeigu elektroniniame kataloge knygos nepavyksta rasti, kreipkitės į bibliotekos darbuotoją. Bendrosios knygų išdėstymo taisyklės bibliotekoje: 1 aukšte ieškokite grožinės užsienio ir lietuvių autorių literatūros, religijos, teologijos, filosofijos ir psichologijos knygų; 2 aukšte įsikūrusi visa likusi dalykinė literatūra (istorija, matematika, geografija, fizika ir t.t.).

 • Kaip naudotis Lojotekos elektroniniu katalogu?

  Visa informacija,  apie tai, kaip naudotis, užsiregistruoti ir užsakyti leidinius elektroniniame kataloge žr. Elektroninis katalogas.

  Jeigu negalite į Lojoteką ateiti klasės lankymo metu, tuomet kviečiame reikiamas knygas pasiimti bekontakčiu būdu. Susiraskite ir užsakykite knygą per Elektroninį katalogą, kai knyga bus paruošta, ateikite ir pasiimkite ją bekontakčiu būdu Lojotekos knygų išdavimo/grąžinimo punkte. Įeiti į punktą galite tik iš Šv. Kazimiero g. 8 darbo dienomis 7:35–19:00 ir šeštadieniais 11:00–16:00.

 • Ar galiu naudotis kopijavimo/spausdinimo paslauga Lojotekoje?

  Taip, mes turime kopijavimo/spausdinimo aparatą, kuris gali daryti spalvotas ir nespalvotas A4 ir A3 formato kopijas. Tačiau rekomenduojame šia paslauga naudotis, kaip galima rečiau ir ieškoti alternatyvų kopijavimui – pavyzdžiui, fotografavimas. Saugokime gamtą!

 • Kada galiu kopijuoti/spausdinti?

  Kopijavimo/spausdinimo paslauga galite naudotis tik jūsų klasei skirtu laiku (pagal lankymo grafiką). III-IV gimnazijos klasių mokiniai kopijas gali darytis kiekvieną darbo dieną nuo 7:30 iki 17:00 val.

  Lojotekos svečiams kopijavimo paslauga kol kas neteikiama. Atsiprašome už nepatogumus.

 • Kokios yra kopijavimo/spausdinimo kainos ir kaip galiu susimokėti?

  Apmokėjimas už kopijavimo/spausdinimo paslaugą yra galimas tik su mokinio pažymėjimo e-pinigine! Grynieji pinigai ir bekontaktės banko kortelės nepriimami.

  Kopijavimo ir spausdinimo paslaugų kainos:

  • A4 (nespalvota)  – 0,05 €
  • A3 (nespalvotai) – 0,10 €
  • A4 (spalvotai) – 0,20 €
  • A3 (spalvotai) – 0,40 €