Dažniausiai užduodami klausimai

 • Kaip patekti į Lojoteką darbo dienomis nuo 7:35 iki 16:00 val. ?

  Šiuo metu Lojotekoje gali lankytis tik VJG bendruomenės nariai. Darbo dienomis nuo 7:35 iki 16:00 į Lojoteką galima ateiti tik pro Lojotekos rūsio įėjimą prilietus mokinio arba darbuotojo pažymėjimą prie šviečiančio elektroninio daviklio. Jeigu kortelė veikė, bet nebeveikia būtina pranešti bibliotekos darbuotojui apie neveikiančią kortelę. Įėjimo/išėjimo į šv. Kazimiero g. nurodytomis valandomis nėra. 

 • Kaip patekti į Lojoteką darbo dienomis nuo 16:00 iki 19:00 val.?

  Nuo 16 val. Lojoteka aptarnauja visus norinčius apsilankyti (VJG bendruomenę ir svečius).  

  Svečiai į Lojoteką gali ateiti tik pro šv. Kazimiero g. 8 įėjimą.

  VJG bendruomenės nariai į Lojoteką gali patekti dviem būdais: pro Lojotekos rūsio įėjimą arba šv. Kazimiero g. 8 įėjimą. Lojotekos rūsio durys užsiblokuoja 17 val. Tai reiškia, kad negalėsite patekti nei į gimnaziją, nei iš gimnazijos į Lojoteką. Jeigu planuojate būti ilgiau nei iki 17 val. rekomenduojame persinešti asmeninius daiktus į Lojoteką. Po 17 val. galėsite išeiti tik į šv. Kazimiero gatvę.  

 • Kaip patekti į Lojoteką šeštadieniais nuo 11:00 iki 16:00 val. ?

  Šiuo metu į Lojoteką galite patekti tik pro šv. Kazimiero g. 8 įėjimą. 

  Taip pat sekite naujienas dėl laikinų darbo laiko pasikeitimų.

 • Jeigu esu VJG mokinys, kur galiu būti Lojotekoje?

  Svarbu prisiminti, kad visoms 5-8 klasės iki 14 val. yra skirtas tik 1 aukštas, o po 14 val. 1 ir 2 aukštas. 5-8 klasės su išankstine rezervacija gali būti ir -1 aukšte (grupinio darbo erdvėse). Daugiau informacijos rasite čia Lankymo grafikas.

  Dėmesio. Jeigu VJG mokiniai pasilieka ilgiau nei iki 17 val., likus 10 minučių iki 17 val. prašytume persinešti iš mokyklos visus reikalingus daiktus, nes Lojotekos rūsio durys po 17 val. užblokuojamos. 

 • Kaip elgtis Lojotekoje, kad visiems būtų gera ir saugu?

  VJG mokiniai į Lojoteką gali ateiti tik be striukės (paliekame mokyklos spintelėje arba persinešame į Lojotekos spintelę). Bibliotekoje privalu laikytis tylos, kad visi galėtų ramiai dirbti ir/ar dalyvauti nuotolinėse pamokose. Visada naudojamės ausinėmis, jeigu dalyvaujame nuotolinėse pamokose, jeigu išmanieji įrenginiai skleidžia garsą. 

  Veikloms, kuriose reikia pasitarti su klasės draugu, kviečiame rezervuoti Filosofijos ir Teologijos kabinetus arba Grupinio darbo erdvę (raudonos užuolaidos) -1 aukšte. Daugiau informacijos Erdvių rezervacija. 

 • Noriu iš anksto rezervuoti Lojotekos erdvę individualiam ar grupiniam darbui. Ką daryti?

  Lojotekoje galite rezervuoti:

  Teologijos kabinetą (grupinio ir individualaus darbo kabinetas, telpa 5-6 žmonės, yra kompiuteris su kamera);

  Filosofijos kabinetą (grupinio ir individualaus darbo kabinetas, telpa 5-6 žmonės, yra kompiuteris su kamera);

  Grupinio darbo erdvę (telpa iki 15 žmonių, yra TV, kompiuteris, balta lenta);

  Lojotekos salę (telpa iki 50 žmonių, yra TV, kompiuteris, garso sistema (mikrofonai, kolonėlės).

  Daugiau informacijos Erdvių rezervacija. 

  Ne VJG bendruomenės nariams teikiamos mokamos Paslaugos.
 • Kas, kada ir kaip gali naudotis Lojotekos medijų centru (kino salė, video/foto studija, garso įrašų studija)?
  Nemokamai medijų centro paslaugomis gali naudoti VJG mokytojai, mokiniai, darbuotojai, jėzuitai. Kino salės, garso įrašų studijos, video/foto studijos rezervacijos vykdomos ne vėliau kaip 24 val. iki apsilankymo. Erdvę galite rezervuoti ČIA. 

  Kino salė. Erdvėje galima žiūrėti tik legalų turinį (gerbiame autorių teises). Grupė peržiūrai - ne mažesnė nei 10 žmonių. Rezervuojant erdvę, būtina nurodyti, ką žiūrėsite. Mūsų mediateką ir rekomendacijas rasite ČIA.

  Garso įrašų studija ir video/foto studija. Kviečiame naudotis visus norinčius sukurti ir/ar įrašyti audio/vaizdo kūrinius bendruomenei ar dalyvaujančius kūrybiniuose projektuose ir konkursuose už VJG ribų, norinčius išmokti naudotis garso/vaizdo įrašymo technika ir/ar redagavimo programine įranga. Norinčius dirbti su jau turima medžiaga, kviečiame naudotis garso įrašų studijos arba montažinės kompiuteriais, kuriuose įdiegta redagavimo programinė įranga.

  Daugiau informacijos Medijų centras. 


  Norite pagilinti jau turimas žinias, ar išmokti naujų dalykų? Galite registruotis individualiai konsultacijai su medijų centro specialistu Vyteniu Gadliausku (nurodykite rezervacijos metu tikslo laukelyje). 


  Ne VJG bendruomenės nariams teikiamos mokamos paslaugos. Kreiptis lojoteka@gmail.com


 • Ar galiu valgyti ir gerti Lojotekoje?

  Lojotekoje galime gerti gėrimus, esančius uždarose tarose,  bet valgome tik valgykloje ar tam skirtose mokyklos erdvėse. Lojotekoje valgyti negalima. 

 • Kaip saugiai naudotis tinklu-hamaku?
  Ant tinklo, esančio 2-ame aukšte, vienu metu gali būti ne daugiau, kaip 3 žmonės. Prašome ant tinklo negerti ir nevalgyti, neturėti smulkių daiktų, būti be batų. Čia galima skaityti, snausti, ilsėtis.

 • Kaip rasti knygą Lojotekoje?

  Lojotekoje greitu metu bus įdiegti savitarnos aparatai, kurie padės skaitytojui pačiam pasiimti knygą. Knygą surasti galite pagal šifrą – unikalų kiekvienos knygos numerį, kuris žymi jos vietą bibliotekos lentynoje. Knygos šifrą galite rasite Elektroniniame kataloge.


  Jeigu elektroniniame kataloge knygos nepavyksta rasti, kreipkitės į bibliotekos darbuotoją. Bendrosios knygų išdėstymo taisyklės bibliotekoje: 1 aukšte ieškokite grožinės užsienio ir lietuvių autorių literatūros, religijos, teologijos, filosofijos ir psichologijos knygų; 2 aukšte įsikūrusi visa likusi dalykinė literatūra (istorija, matematika, geografija, fizika ir t.t.). 

 • Kaip naudotis Lojotekos elektroniniu katalogu?

  Elektroniniame kataloge galite surasti visas bibliotekoje esančias knygas. Rekomenduojame naudotis tada, kai neturite laiko ieškoti ar laukti, kol bibliotekininkė suras leidinį. Susiraskite ir užsakykite knygą per elektroninį katalogą, kai knyga bus paruošta, ateikite ir pasiimkite ją bekontakčiu būdu Lojotekos knygų išdavimo/grąžinimo punkte. Įeiti į punktą galite iš Lojotekos arba iš šv. Kazimiero g. 8 darbo dienomis 7:35 – 19:00 ir šeštadieniais 11:00 – 16:00. Būtinai sulaukite pranešimo, kad knyga paruošta savo elektroninio katalogo aplinkoje. Smulkiau apie tai, kaip naudotis, užsiregistruoti ir užsakyti leidinius elektroniniame kataloge žr. Elektroninis katalogas.

 • Ar galiu naudotis kopijavimo/spausdinimo paslauga Lojotekoje?

  Kopijavimo/spausdinimo paslauga skirta tik Vilniaus jėzuitų gimnazijos mokiniams. Lojotekoje galite daryti spalvotas ir nespalvotas A4 ir A3 formato kopijas. Tačiau rekomenduojame šia paslauga naudotis, kaip galima rečiau ir ieškoti alternatyvų kopijavimui – pavyzdžiui, fotografavimas. Saugokime gamtą!

  Lojotekos svečiams kopijavimo/spausdinimo paslauga kol kas neteikiama. Atsiprašome už nepatogumus. 

 • Kokios yra kopijavimo/spausdinimo kainos ir kaip galiu susimokėti?

  Apmokėjimas už kopijavimo/spausdinimo paslaugą yra galimas tik su mokinio pažymėjimo e-pinigine! Grynieji pinigai ir bekontaktės banko kortelės nepriimami.

  Kopijavimo ir spausdinimo paslaugų kainos:

  • A4 (nespalvota)  – 0,05 €
  • A3 (nespalvotai) – 0,10 €
  • A4 (spalvotai) – 0,20 €
  • A3 (spalvotai) – 0,40 €