D.U.K.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

KAIP ĮEITI IR IŠEITI IŠ LOJOTEKOS?

Į Lojoteką ateiname tik pro Lojotekos rūsio įėjimą prilietę savo mokinio pažymėjimą prie šviečiančio elektroninio daviklio. Jeigu kortelė veikė, bet nebeveikia – praeiname pro kiemą į Lojoteką ir pranešame bibliotekos darbuotojui apie neveikiančią kortelę. Išeiname taip, kaip atėjome. Išėjimo į šv. Kazimiero g. nėra.

KADA GALIU LANKYTIS LOJOTEKOJE?

Lankymosi Lojotekos grafiką galite rasti 1) MS Teamsų komandoje VJG Info 2) ant Lojotekos rūsio įėjimo 3) skelbimų lentoje prie Onutės 4) skiltyje Apie Lojoteką.

KAIP ELGTIS LOJOTEKOJE, KAD VISIEMS BŪTŲ GERA IR SAUGU?

Ateiti į Lojoteką reikia be striukės (paliekame mokyklos spintelėje), įėjus dezinfekuojame rankas ir dėvime veido kaukę. Bibliotekoje privalu laikytis tylos, kad visi galėtų ramiai dirbti ir/ar dalyvauti nuotolinėse pamokose. Visada naudojamės ausinėmis, jeigu dalyvaujame nuotolinėse pamokose, jeigu išmanieji įrenginiai skleidžia garsą. 

Jeigu tyliai dirbti nepavyksta – III-IV gimnazijos klasės mokiniai kviečiami laiką leisti ir bendrauti katakombose arba Lojotekos grupinio darbo erdvėje rūsyje (jeigu jis tuo metu laisvas). Kitų klasių mokiniai, jeigu nepavyksta išlaikyti darbingos nuotaikos, kviečiami grįžti į savo klasę arba keliauti namo.

AR GALIU VALGYTI IR GERTI LOJOTEKOJE?

Lojotekoje galime gerti gėrimus, esančius uždarose tarose,  bet valgome tik katakombose, valgykloje ar tam skirtose mokyklos erdvėse.

KAIP SAUGIAI NAUDOTIS TINKLU?

Ant tinklo vienu metu gali būti ne daugiau, kaip 3 žmonės. Prašome ant tinklo negerti ir nevalgyti, neturėti smulkių daiktų, būti be batų. Čia galima skaityti, snausti, ilsėtis.

 KAIP RASTI KNYGĄ LOJOTEKOJE?

Lojotekoje greitu metu bus įdiegti savitarnos aparatai, kurie padės skaitytojui pačiam pasiimti knygą. Knygą surasti galėsite pagal šifrą – unikalų kiekvienos knygos numerį, kuris žymi jos vietą bibliotekos lentynoje. Kol sistema yra iki galo neįdiegta, kviečiame knygų ieškoti ir užsisakyti elektroniniame kataloge. Jeigu elektroniniame kataloge knygos nepavyksta rasti, kreipkitės į bibliotekos darbuotoją. Bendrosios knygų išdėstymo taisyklės bibliotekoje: 1 aukšte ieškokite grožinės užsienio ir lietuvių literatūros, religijos, teologijos, filosofijos ir psichologijos knygų; 2 aukšte įsikūrusi visa likusi dalykinė literatūra (istorija, matematika, geografija, fizika ir t.t.).

KAIP NAUDOTIS LOJOTEKOS ELEKTRONINIU KATALOGU?

Visa informacija,  apie tai, kaip naudotis, užsiregistruoti ir užsakyti leidinius elektroniniame kataloge žr. Elektroninis katalogas.

AR GALIU NAUDOTIS KOPIJAVIMO/SPAUSDINIMO PASLAUGA LOJOTEKOJE?

Taip, mes turime kopijavimo/spausdinimo aparatą, kuris gali daryti spalvotas ir nespalvotas A4 formato kopijas. Tačiau rekomenduojame šia paslauga naudotis, kaip galima rečiau ir ieškoti alternatyvų kopijavimui – pavyzdžiui, fotografavimas.  

KADA GALIU KOPIJUOTI/SPAUSDINTI?

Kopijavimo/spausdinimo paslauga galite naudotis tik jūsų klasei skirtu laiku (pagal lankymo grafiką). III-IV gimnazijos klasių mokiniai kopijas gali darytis kiekvieną darbo dieną nuo 7:30 iki 17:00 val.

KOKIOS YRA KOPIJAVIMO/SPAUSDINIMO KAINOS IR KAIP GALIU SUSIMOKĖTI?

Apmokėjimas už kopijavimo/spausdinimo paslaugą yra galimas tik su mokinio pažymėjimo e-pinigine! Grynieji pinigai ir bekontaktės banko kortelės nepriimami.

 

Kopijavimas (skenavimas)

Spausdinimas

Skenuota kopija – 0,10 eur

 

Nespalvotas spausdinimas viena pusė – 0,05 eur

 

Spausdinta skenuota kopija – 0,15 eur

 

Nespalvotas spausdinimas dvipusis – 0,10 eur

 

 

Spalvotas spausdinimas viena pusė – 0,15 eur

 

Spalvotas spausdinimas dvipusis – 0,30 eur

 

JEIGU NEGALIU ATEITI MANO KLASEI SKIRTU LAIKU, KADA GALIU NAUDOTIS LOJOTEKOS PASLAUGOMIS?

Jeigu negalite į Lojoteką ateiti klasės lankymo metu, tuomet kviečiame reikiamas knygas pasiimti bekontakčiu būdu. Susiraskite ir užsakykite knygą per Elektroninį katalogą, kai knyga bus paruošta, ateikite ir pasiimkite ją bekontakčiu būdu Lojotekos knygų išdavimo/grąžinimo punkte. Įeiti į punktą galite tik iš šv. Kazimiero g. darbo dienomis 7:35 – 17:00.

Jeigu reikia pasidaryti kopiją ar atsispausdinti dokumentą, paprašykite, kad klasės draugas tai padarytų jūsų klasei skirtu laiku.

ATEITI KITOS KLASĖS LAIKU GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA. JOKIŲ IŠIMČIŲ NETAIKOME.