Medijų ir informacinio raštingumo skaitmeniniai ištekliai

  1. Leidinys Medijų ir informacinis raštingumas Lietuvoje. Esamos situacijos analizė 2020 m.
  2. Mokytojo TV (emokykla.lt) Mokytojo.tv patalpinti įvairūs videopasakojimai medijų edukacijos temomis.
  3. VU atviri mokymai. Vilniaus universiteto parengti atviri mokymai medijų ir informacinio raštingumo tema.
  4. Draugiškas internetas. Programą įgyvendinant visose Europos Sąjungos valstybėse, sukurti nacionaliniai Saugesnio interneto centrai, kurie šiuo metu veikia 30 valstybių ir kuriuos vienija INSAFE ir INHOPE tinklai. Saugesnio interneto centro tikslas yra plėsti saugesnio interneto paslaugų sistemą Lietuvoje teikiant tris svarbiausias paslaugas visuomenei: 1) informavimo, 2) pagalbos linijos ir 3) karštosios linijos.
  5. Procesai. Medijų edukacija. Miko Žukauso antropologinių laidų ciklas “Procesai”. Šiame epizode pasakojama apie medijų edukaciją, raštingumą ir reikalingumą.
  6. NARA. Tai atsakingos žurnalistikos erdvė, kurioje nagrinėjami esminiai visuomenės procesai. NARĄ kuria žurnalistų ir medijų profesionalų kolektyvas, kurių darbas remiasi pagarba žmogui, įsigilinimu ir profesinės etikos laikymusi.
  7. Meno avilys. Organizacija užsiima medijų edukacija ir įgyvendina su kinu susijusias iniciatyvas. Rūpinasi įvairialypiu vizualinio raštingumo skatinimu visuomenėje, kuria erdvę viešoms diskusijoms, sprendžia aktualias kino problemas.
  8. Dideli maži ekranai. Tai septintus metus iš eilės vykstantis medijų raštingumo projektas, kuriuo siekiama ugdyti Lietuvos mokytojų ir vyresniųjų klasių mokinių medijų raštingumo gebėjimus bei atrasti, tyrinėti savo bendruomenę ir puoselėti dialogą su kitomis, pasitelkiant kūrybines ir analitines medijų raštingumo veiklas. 
  9. Commonsense. Medijų raštingumo išteklių suvestinė anglų k.
  10. Commonsensemedia. Vaikams draugiško turinio apžvalgos platforma su ekspertų rekomendacijomis. Atskiros skiltys tėvams ir pedagogams.
  11. Digital citizenship. Siūlo įvairius įrankius, kurie padeda suvokti skaitmeninio pasaulio kompeksiškumą (apima skaitmeninį, medijų raštigumą, dirbtinį intelektą ir daug kitų temų).

VJG