Rugsėjo 2 d. 7:35-17:00, svečių laukiame nuo 15 val.
Nuo 09-03
*Pirmadienis – penktadienis 7:35-19:00 val.
Šeštadienis 11:00-16:00
*DĖMESIO nuo 09-03 darbo dienomis nuo 7:35 iki 16 val. laikas skirtas tik VJG bendruomenės nariams (įėjimas tik iš gimnazijos pro Lojotekos rūsio duris).
Svečių laukiame po 16 val. darbo dienomis ir šeštadieniais. Įėjimas iš šv. Kazimiero g. 8.
Ei, drąsuoliai! Ar jūs pasiruošę patirti po kūną bėgiojančius šiurpuliukus?!
Tuomet kartu su draugais ateikite į šiurrrrpų Aušrinės Tilindės knygos „Šiurpnakčio istorijos“ pristatymo renginį, kur jų tikrai netrūks!
Pritemdytose patalpose bei raudonų prožektorių šviesose jus pakviesime: Susipažinti su knygos autore Aušrine Tilinde bei iliustruotoja Roberta Railaite. Išgirsti, su kokiais bauginančiais nuotykiais susidūrė knygos „Šiurpnakčio istorijos“ herojai. Patiems kurti šiurpiausias siaubo istorijas. Puikiai praleisti laiką!
Knyga „Šiurpnakčio istorijos“ – jau apdovanota. Pernai jos rankraštis laimėjo leidyklos „Alma littera“ Vaikų ir jaunimo konkursą, buvo vienbalsiai pripažintas geriausiu. Pradedančios lietuvių rašytojos kūrinį sudaro dvylika tarpusavyje susijusių siaubo istorijų, kurios skatina vaikus patirti įvairias baimes ir išmokti jas įveikti. O kad šie nutikimai būtų dar įtikinamesni, knyga papuošta komiksų stilių primenančiomis iliustracijomis.
IŠDRĮSKITE patirti šiurpiausias siaubo istorijas ir įveikti savo baimes!
Knygos pasakoja istorijas – jos kalba vaizdinių pavidalais, įkvepia meninių vaizdų išraiškomis, jos kalba mums… Knygos pasaulio turtingumas ragina su ja megzti unikalų ryšį – ji įkvepia, ji stebina, ji kviečia pažinti, ji skatina kurti…
Kultūros nakties renginių metu kviečiame užmegzti kitokį ryšį su knyga – išgirsti jos savitą kal̃bą ir pasinerti į unikalų knygos pasaulį kūrybinių dirbtuvių, ekskursijų ir audiovizualinių patyrimų metu.
Programa:
18:00 val. Kūrybinės dirbtuvės „Sukurk treilerį knygai“. Savo mylimai knygai vaikai kurs „treilerį“ – trumpą animuotą anonsą, kuriame galės pristatyti knygos personažus, siužetus ar netikėtas knygos istorijas. Dirbtuvių metu naudosimės planšetėmis ir specialia programėle, kurioje piešime judančius vaizdus. Tinka vaikams nuo 7 metų. Būtina registracija: https://bit.ly/4cwZoeJ
19:30 val. Vienos knygos paroda ir ekskursija į Šv. Kazimiero bažnyčios kriptą. Kviesime apžiūrėti unikalią ir itin retą 1624 m. išleistą maldaknygę Modus devotus celebrandi cum fructu Sanctissimum Missae Sacrificium. Tai seniausias ir rečiausias leidinys Lietuvos jėzuitų bibliotekos kolekcijoje. XVII a. patirti kviesime ir Šv. Kazimiero bažnyčios kriptoje, kurioje pamatysime itin retus Lietuvos XVII a. dailės paminklus – freskas, kurioms būdinga vaizdo ir teksto (ištraukos iš Biblijos ir maldų) dermė. Būtina registracija: https://bit.ly/3VAIPZc
21:30 ir 22:30 Audiovizualinė patirtis „Knygų pasauliai“. Ula Gud (Ula Gudavičiūtė) – jaunoji kūrėja atliks elektroninės muzikos improvizacijas, kurios susijungs su specialiai šiam vakarui sukurtomis, knygų pasaulių įkvėptomis vizualizacijomis. Būtina registracija. 21:30 https://bit.ly/43z3Sxt 22:30 https://bit.ly/43yNDjT
💙Artėjant Tėvo dienai, gegužės 30 d. 18 val. kviečiame į naujos knygos „Aš esu tėvas. 12 svarbių pokalbių“ pristatymą Lojotekoje. Knygoje tėvus kalbina žurnalistas Simonas Bendžius.
🟡Knygos pristatyme šnekučiuosis t. Antanas Saulaitis SJ, psichologas Andrius Atas, VU dėstytojas Giedrius Tamaševičius. Renginio metu Tėvus kalbins publicistas Augminas Petronis.
Kaip pasikeičia gyvenimas tapus tėčiu? Kiek vaikų turėti – pagal galimybes ar „kaip Dievas duos“? Tėvystė – tai neatšaukiama pareiga ar amžinas džiazas? Kaip neišprotėti auginant vaikus? Ar tikrai sriuba pati neišsiverda, indai patys neišsiplauna, o lopšinės prieš miegą pačios nepasidainuoja? Ar vaikai yra mūsų nuosavybė? Ką reiškia būti dvasios tėvu? Apie tai knygoje drąsiai ir atvirai pasakoja dvylika skirtingą patirtį turinčių vyrų.
Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.