Projektai

Mokiniai Turkijoje tyrinėjo GMO

Gegužės 3-9 dienomis keturi gimnazijos mokiniai su biologijos mokytoju ekspertu Simu Ignatavičiumi vyko į Europos sąjungos finansuojamą Erasmus+ projekto „European Challenges in Gene Editing by CRISPR“ etapą Stambule, Turkijoje.

Projekte mokyklos iš 8 šalių (Graikijos, Čekijos, Lenkijos, Slovakijos, Turkijos, Danijos, Vokietijos ir Lietuvos) susivienijo bendram tikslui – suteikti galimybę mokiniams susipažinti su naujausiomis technologijomis bei įgauti praktikos atliekant šiuolaikinius tyrimų metodus. Mokiniai ir mokytojai dirbdami grupėse taikė PGR ir elektroforezės metodus bei ištyrė, kurie maisto produktai yra pagaminti naudojant genetiškai modifikuotus organizmus.

Kultūrinėje dalyje mokiniai susipažino su žymiausiais miesto lankytinais objektais, aplankė Sofijos soborą, Mėlynąją mečetę, Galatos bokštą, Bazilikos cisterną, Topkapio rūmus, apsipirko Didžiajame Stambulo turguje, apžvelgė miesto peizažą nuo Pierre Loti kalvos, atsipalaidavo kelionėje laivu po Aukso rago sąsiaurį.

Taip pat mokiniai atliko ir svarbų darbą savo šaliai – išvertė būsimo darbo aprašą į gimtąją kalbą.

Visos projekto veiklos yra finansuojamos Europos sąjungos Erasmus+ projekto lėšomis. Tai buvo jau trečias projekto susitikimas. Pirmi du vyko Danijoje ir Prancūzijoje, o kitas jau planuojamas šių metų spalio mėnesį mūsų mokykloje!

2023 05 10 Erasmus CRISPR Turkey 1 2023 05 10 Erasmus CRISPR Turkey 3