VJG mentorystės programa

Mentorystė – tai mentoriaus ir mokinio bendradarbiavimas, kurio metu orientuojamasi į praktinį ir profesinį mokinio tobulėjimą. Tai būdas mokiniui mokytis ir augti už mokyklos ribų, sužinoti atsakymus į rūpimus klausimus, ieškoti ir rasti kelius, kaip atskleisti savo potencialą.

Mentorius – asmuo, turintis patirtį tam tikroje profesinėje ar akademinėje srityje, ar tiesiog perėjęs keliais, kuriais ruošiasi eiti mokinys. Mentorystė nesiekia nurodyti teisingų sprendimų, jos tikslas padėti nukreipti teisinga linkme. Tai palaikomasis ryšys tarp labiau patyrusio asmens, kuris dalinasi patirtimi ir žmogaus, kuris siekia tobulėti ir turi noro augti profesinėje srityje.

Bendraudami su mentoriumi mokiniai turi unikalią galimybę betarpiškai gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus: apie studijas universitete, egzaminus, pasirenkamuosius dalykus, įsidarbinimą, karjerą, mentorių profesinę patirtį ir daugelį kitų – priklausomai ir nuo paties mokinio poreikių.

Mentorystės esmė yra abiejų pusių noras analizuoti kelius ir kliūtis, siekti užsibrėžtų rezultatų ir mokytis iš patirčių. Tad šis bendradarbiavimas teikia naudą ne vien mokiniui – prisidėdamas prie asmenybės ugdymo, mentorius daug išmoksta apie save, įgyja patirties mokydamas, praplečia savo paties akiratį.

Parengta pagal tspmi.vu.lt ir laboratorija.eu medžiagą.

VJG Mentorystės programa

Programos tikslas – padėti mokiniams atrasti savo kelią ir sudaryti sąlygas asmeniniam mokinių ir mentorių tobulėjimui.

Programos vertybės:

  • tikslingumas: mokiniai renkasi mentorių pagal interesų sritį, ruošiasi susitikimams, gauna atsakymus į aktualius klausimus;

  • atsakomybė: tiek mentorius, tiek mokinys atsakingi už sėkmingą mentorystės patirtį (kiek įdėsi, tiek pasiimsi);

  • neformalus bendravimas: pokalbiai neformalizuoti, santykiai mezgami natūraliai, sudaromos progos bendravimui neformalioje aplinkoje.

Mentoriais tapti kviečiami visi norintys dalintis patirtimi VJG alumnai ir mokinių tėvai.

Mentorystės programoje kviečiami dalyvauti I-IV gimn. klasių mokiniai (15-18 m. amžiaus).

Mentorius suporuojamas su mokiniu (atsižvelgiant situaciją 1 mentoriui gali būti priskirti 1-3 mokiniai tam pačiam mentorystės laikotarpiui).
Jei gyvenate užsienyje, kitame mieste ar tiesiog keičiantis epidemiologinei situacijai, mentoriauti galima ir nuotoliniais būdais.

Programos eiga:

Mentorystė vyksta per visus mokslo metus arba tiek, kiek reikia Tau.
Užpildžius registracijos anketą, pagal Tavo atsakymus Tau parenkamas tinkamiausias mentorius (-ė).
Pirmo susitikimo metu susitariate dėl tikslo, kurį nori pasiekti (surasti tam tikrus atsakymus ar priimti sprendimus), ir kiek laiko ketinate skirti susitikimams. Daugiausia naudos mokiniai gavo iš reguliarių susitikimų 2-4 kartus per mėnesį.
 
Mokiniai, dalyvaujantys programoje, turi pateikti tėvų pasirašytą sutikimą, (išskyrus tuos, kurie šiais mokslo metais jau yra tokį pateikę).

Mentoriams

Mentoriais tapti gali VJG bendruomenės nariai - alumnai ir mokinių tėvai. Ieškome įvairių sričių specialistų, norinčių dalintis. Prašome programai skirti 1-2 val. per savaitę kovo-balandžio mėn. Mentoriai išklauso 2 val. pasiruošimo mentorystei seminarą.

Registracija mentoriams (visus metus kaupiame mentorių atsargos registrą, kreipsimės, kai atsiras norinčių bendrauti)

 

Mokiniams

Mentorystės programoje turime mentorių, kurie:

  • studijavo užsienio universitetuose (Harvard, Glasgow, Edinburgh, York, UCL, Exeter, SSE Riga, Tilburg, Maastricht, Erasmus (Nyderlandai), Lancaster, J. Hopkins ir kt.),
  • studijavo Lietuvos universitetuose ekonomikos, teisės, informatikos, fizikos, chemijos, biologijos, sveikatos mokslų, inžinerijos, žurnalistikos, architektūros, vadybos, komunikacijos ir kitose studijų programosem,
  • turi verslo ir vadovavimo patirties,
  • turi darbo patirties programavimo, dirbtinio intelekto taikymo, finansų valdymo, vadovavimo, teisėtvarkos, reklamos, klinikinių tyrimų, socialinių projektų srityse,
  • turi mokslinio darbo patirties gamtos, tiksliųjų, socialinių ir humanitarinių mokslų srityse,
  • turi su kariuomene susijusios patirties (mokslai ar darbas).

Čia gali iš arčiau susipažinti su mentoriais ir rasti dažniausiai užduodamus klausimus: Sharepoint

Kviečiame registruotis norinčius gauti atsakymus apie studijas ir profesijas. Programai skiriamą laiką apsibrėši kartu su mentoriumi pagal savo poreikius.

Mokinių registracija

Kai užsiregistruosi, per 1 savaitę su tavimi susisieksime.

Išsamią informaciją apie mentorystės programą ir registraciją galite pasiekti savo Teams programoje, pasirinkę komandą „Mentorystės programa“, joje kanalą „Mentorystės programa“, o tada skirtuką „Mentorystės programa“ (žr. paveikslą). Taip pat per Sharepoint.

 

Visais klausimais, kreipkitės:

Paulius Narušis (Teams)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
tel.: +370 650 73376