Kasmetiniame Vilniaus inovacijų renginyje Hack4Vilnius VJG robotikos komanda „Lituanica X“ tapo prizininke!

VJG mokiniai Julius Augustaitis, Dainius Užusenis ir Nauris Krasuckis sukūrė SMARTY šalmą paspirtukininkams, kuris ne tik suteikia didesnę apsaugą, bet ir specialiųjų funkcijų bei signalų pagalba įspėja kitus eismo dalyvius apie paspirtukininko veiksmus.

Sveikiname komandą! 

 

2021 10 25 LituanicaX

Aštuntos klasės mokinys Vilius Rudzkis iškovojo sidabro medalį Lietuvos jaunių iki 14 metų greitųjų šachmatų čempionate, kuris vyko šį savaitgalį Vilniuje. Vilius nepralaimėjęs nei vienos partijos, o keturias sužaidęs lygiosiomis, surinko 7 taškus iš 9 galimų. Jo grupėje varžėsi 50 dalyvių. Didžiausi sveikinimai skrieja Viliui!
 

Sveikiname Tomą Babelį (IIIm), Vidurio Europos matematikos olimpiadoje iškovojusį bronzos medalį!

Šiais metais Tomas dalyvavo jau keturiose tarptautinėse olimpiadose ir visose laimėjo medalius. Dėkojame Tomui už smalsumą, kantrybę ir puikų derlių!

Plačiau: https://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/vidurio-europos-matematikos-olimpiadoje-lietuviai-laimejo-bronzos-medalius

Savaitgalį Vilniuje baigėsi 51-oji tarptautinė fizikos olimpiada (IPhO2021) – svarbiausias pasaulio talentingiausių fizikos mokinių renginys. Dviejų dalių – eksperimentines ir teorines – olimpiados užduotis sprendė beveik 400 mokinių iš 76 šalių, o Lietuvai šiemet teko ypatingas vaidmuo – suorganizuoti savaitę trukusią olimpiadą nuotoliniu būdu.

Pasak organizatorių, visai šalies mokslo bendruomenei šis renginys buvo svarbus įvertinimas, parodęs, kad Lietuvos fizikai gali kurti pasaulinio lygio, modernias užduotis bei nuotoliniu būdu įtraukti tiek daug mokinių laisvalaikio, šalies kultūros pažinimo veikloms.

Olimpiadoje geriausiai pasirodė Pietų Korėjos mokinys Kim Kyungmin, surinkęs daugiausiai balų visose užduotyse. Aukso medalius laimėjo Rusijos, Kinijos, Singapūro, JAV, Prancūzijos, Rumunijos, Vengrijos mokiniai.

Lietuvos mokiniai Emilis Strazdas (mokytojai Stasė Traigienė) ir dešimtokas Tomas Babelis (mokytojai Remigijus Jakutis, Stasė Traigienė) iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos, Monika Šadauskaitė iš KTU gimnazijos (mokytojas Alvydas Jotautis), Mažeikių Gabijos gimnazija auklėtinis Justas Kaminskas (mokytoja Genovaitė Meinorienė) pelnė bronzos medalius. Tadui Danilevičiui iš Klaipėdos licėjaus (mokytojai Saulius Žukauskas, Marius Žadvydas) skirtas olimpiados pagyrimo raštas.

Mokiniai iš viso pasaulio olimpiados metu dalyvavo virtualiuose turuose po Lietuvą, klausėsi Nobelio premijos laureato Didier Queloz, lietuvių fizikos mokslininkų paskaitų, rungėsi protų kovose, stebėjo tautinių šokių ir lietuviško maisto ruošimo pamokas.

Renginys buvo koordinuojamas iš Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto, jame dirbo beveik 200 žmonių komanda.

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija (www.smm.lt)

tarpt fiz olimp 2021 07

Balandžio 1-2 dienomis vyko 69-oji Respublikinė Lietuvos mokinių matematikos olimpiada. Labai džiaugiamės puikiais rezultatais ir ypač nuolat augančia bei stiprėjančia gimnazijos matematikų bendruomene. Mokykloje sėkmingai veikia jaunesnių ir vyresnių klasių matematikų klubai, kuriuose mokiniai ne tik tobulėja, bet ir dalijasi savo patirties turtais su kitais. Sveikiname visus dalyvius bei laimėtojus ir labai dėkojame jiems už užsispyrimą, kantrybę ruošiantis, įdėtą darbą ir norą siekti dar daugiau!
 
Dominykas Laucius (7 kl., atliko 9 kl. užduotis) – III vieta
Jovilė Navickaitė (8 kl., atliko 9 kl. užduotis) – II vieta
Jurgis Kemeklis (Ia) – II vieta
Kristijonas Bernatonis (Ia) – III vieta
Dominykas Šatikas (Ia)
Augustas Rinkevičius (Ia)
Tomas Babelis (IIm) – II vieta
Matas Garbaravičius (IIm) – III vieta
Kasparas Savickis (IIm) – pagyrimo raštas
Radvilas Pelanis (IIIc) – III vieta
Gustas Pranckietis (IIIc) – pagyrimo raštas
Jokūbas Žitkevičius (IVc)
 
Remiantis šios olimpiados rezultatais Tomas Babelis (IIm) pakviestas dalyvauti Vidurio Europos matematikos olimpiadoje (MEMO). Kartu su Tomu joje Lietuvai atstovaus keturi mokiniai iš Kauno (net du iš Kauno jėzuitų gimnazijos) ir vienas mokinys iš Klaipėdos. Linkime ištvermės ruošiantis ir sėkmės olimpiadoje!

Kovo 25–27 dienomis vyko 68-oji Respublikinė Lietuvos mokinių fizikos olimpiada. Dėkojame už didelį darbštumą, susikaupimą, smalsumą ir puikius rezultatus. Nuoširdžiai sveikiname visus dalyvius ir laimėtojus!

 1. Bernatonis Kristijonas (Ia) – I vieta
 2. Kemeklis Jurgis (Ia) – pagyrimo raštas
 3. Mackevičiūtė Rusnė (Ia) – pagyrimo raštas
 4. Jakučionis Rokas (Ia) – pagyrimo raštas
 5. Jasinskas Ignas (Ia)
 6. Rinkevičius Augustas (Ia)
 7. Savicka Bernadeta (IIg)
 8. Budriūnaitė Jorūnė (IIg) – pagyrimo raštas
 9. Babelis Tomas (IIm) – II vieta (atliko 11 kl. užduotis)
 10. Garbaravičius Matas (IIm) – pagyrimo raštas
 11. Savickis Kasparas (IIm) – III vieta
 12. Valatkevičius Rytis (IIm)
 13. Pelanis Radvilas (IIIm)
 14. Pranckietis Gustas (IIIm)
 15. Liubinas Rapolas (IIIm)
 16. Strazdas Emilis (IVc) – II vieta

Kovo 18-20 d. vyko 53-oji Respublikinė Lietuvos mokinių biologijos olimpiada. Į olimpiadą pakviesti miestų ir rajonų etapų laimėtojai dvi dienas sprendė teorines ir laboratorinių darbų užduotis, o vakarais virtualiai linksminosi protmūšiuose ir žaidė stalo žaidimus.

Labai džiaugiamės visų mūsų gimnazijos dalyvių gerais pasiekimais olimpiadoje, dėkojame jiems už ištvermę šiame žinių ir gebėjimų maratone ir sveikiname laimėtojus bei dalyvius!

Kovo 11-ąją sostinės meras pasveikino šiųmečius Mažojo šv. Kristoforo žymens apdovanojimo laureatus – savo pasiekimais mokslo, kultūros ir meno, sporto bei savanorystės srityse Vilnių ir Lietuvą garsinančius moksleivius. Gabiausiųjų sąraše – 11 talentų.

Vienas iš jų – IIIc klasės mokinys Radvilas Pelanis. Radvilui apdovanojimas atiteko už laimėjimus tiksliųjų ir gamtos mokslų srityse bei už iškalbą debatuose. Tris kartus valio! Sveikiname ir didžiuojamės!

Ingeborga Aleliūnaitė (7c kl.) Lietuvos mokinių 7-ųjų klasių prancūzų kalbos konkurse „Je parle français et toi?“ (Aš kalbu prancūziškai, o tu?) užėmė I vietą.

Mokinė atliko rašymo, skaitymo ir kalbėjimo užduotis kartu su 60 mokinių iš visos Lietuvos. Didžiuojamės ir sveikiname!

Puslapis 1 iš 2