Socialinė veikla

Vilniaus jėzuitų gimnazija socialinės patirties ugdymą, grįstą šv. Ignaco pedagogika, numatančia ryšį tarp patirties, apmąstymo ir veiklos, suvokia kaip prioritetinį švietimo uždavinį. Mokinių socialinė veikla – tarnystė, įgyvendinama abipusiu gimnazijos ir mokinių įsipareigojimu.
Socialinės veiklos tikslas – ugdyti žmones, gebančius atjausti kitus Kristaus pavyzdžiu. Todėl reikia padėti mokiniams puoselėti vertybines nuostatas bei lavinti psichosocialinius įgūdžius, sudarant sąlygas socialinės tarnystės patirčiai.

Socialinės tarnystės patirtį galima įgyti gimnazijos veiklose, socialinių paslaugų teikimo organizacijose ar šių organizacijų rengiamose iniciatyvose, kitais būdais.

Socialinės veiklos aprašas

Socialinės veiklos vietos (organizacijos)

Socialinės praktikos koordinatorė Miglė Selenė
El. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Teams

D.U.K. apie SOCIALINĘ VEIKLĄ

Kur galiu gauti knygelę?

Knygelę galima pasiimti iš socialinės veiklos koordinatorės A110 kabinete, A korpuse, 1 aukšte.

Kiek valandų reikia surinkti?

Klasė 5 kl. 6 kl. 7 kl. 8 kl. I kl. II kl. III kl.
Val. per mokslo metus 20 val.* 10 val.* 20 val.* 10 val. 20 val. 10 val. 70 val.

* 5-7 klasėse socialinės valandos integruotos į vertybių ugdymo programą, stovyklas. Išimtiniais atvejais 7 klasės mokiniams galima turėti knygelę ir rinkti socialinės praktikos valandas.

Plačiau - Socialinės veiklos aprašo 3.5 p.

8, I-III kl. mokiniai per 1-ąjį pusmetį turi atlikti 40% valandų. (3.11 punktas)

Ką daryti, jei pamiršau pasiimti knygelę?

Jei atvykai į socialinės praktikos vietą ir neturi su savimi knygelės, paprašyk, kad organizacija tau atsiųstų dokumentą (pažymą), patvirtinantį dalyvavimą veikloje. Būtinai turi būti nurodytas atsakingo asmens parašas, valandų skaičius, atlikta veikla, antspaudas, kontaktai.

Organizacija žadėjo atsiųsti dokumentą, bet nesulaukiau jokios žinios, ką daryti?

Susisiek su socialinės veiklos koordinatore ir pasitikslink, ar buvo gautas toks dokumentas, ji informuos apie tolesnius žingsnius. Taip pat gali susisiekti tiesiai su organizacija el. paštu ar kitais viešai nurodytais kontaktais ir pasitikslinti.

Nežinau, kur atlikti socialinę praktiką. Į ką kreiptis?

Vietas su aprašymais rasi čia:   SOCIALINĖS VEIKLOS PARTNERIAI

Jei sunku nuspręsti, ateik į A110 kabinetą pasitarti su koordinatore, ji tave nukreips ir padės sukontaktuoti su organizacija. Taip pat gali rašyti MS Teams Miglė Selenė
arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Ar galiu atlikti socialinę praktiką ne iš nurodyto sąrašo?

Apie praktikos vietą ne iš sąrašo reikėtų derinti iš anksto, o ne pusmečio išvedimo dieną. Gimnazija sudaro sutartis su organizacijomis, kurios užtikrina saugią darbo vietą ir galimybę surinkti valandas tinkamu metu. Taip pat sąraše esanti organizacija turi atitikti VJG socialinės ugdymo, grįsto šv. Ignaco pedagogika, apibrėžtį – padėti žmogui ugdyti atjautąpuoselėti vertybines nuostatas bei lavinti psichosocialinius įgūdžius

Galbūt nori pasiūlyti socialinės veiklos partnerį? Lauksim!

Surinkau daugiau valandų nei nurodyta socialinės veiklos apraše. Ar jos keliamos į kitus metus?

Socialinės valandos yra perkeliamos į naują pusmetį, o į kitus mokslo metus keliamos nėra. Tad jei per mokslo metus surinkote 12 vietoj nurodytų 10 valandų, jos ir lieka tuose metuose ir nekeliamos į kitus. Tokia tvarka įgalina mokinį ieškoti naujų socialinės veiklos vietų ir dalyvauti įvairiose karitatyvinėse veiklose.

Ar užskaitomos valandos, surinktos vasaros atostogų metu?

Užskaitomos socialinės valandos surinktos tik per mokslo metus.

Vasaros atostogos – puikus laikas savanorystei laisvai pasirinktoje organizacijoje atliekant laisvai pasirinktą darbą (teikiant pagalbą). Daugiau apie savanorystę Lietuvoje