Mokinių naujienos

 

2022 05 16 Penktoku zygis 3

Vieną dieną per lietuvių kalbos pamoką mokytoja panešė, kad mus, penktokus, Vilniaus jėzuitų gimnazijos žygeivių klubas kviečia į žygį. Labai susidomėjau ir nusprendžiau keliauti.  

Saulėtą sekmadienio rytą visi žygeiviai susitiko Vilniaus Kalvarijų tako pradžioje. Žygyje dalyvavau, aš, klasės draugas Domantas, kiti penktokai, tėveliai, broliai, sesės ir mokytojai. Per miškus ir kalnelius keliavome dvi su puse valandos. Grožėjomės gamta ir visai nepavargome. Pakeliui žaidėme susipažinimo žaidimus, skaniai vaišinomės. Kopėme į aukštą kalną, stebėjome, kaip teka upė, smagiai kalbėjomės. 

Aš esu skautas, man žygiai labai patinka, todėl mielai dalyvausiu ir kitame žygyje. Norėčiau, kad prie mūsų prisijungtų kuo daugiau klasės draugų.

Simonas Sirvydis, 5b

2022 05 16 Penktoku zygis 1

2022 05 16 Penktoku zygis 2

Dvyliktokai šoka ant scenos

Vienuoliktokai vis dar gyvena prisiminimais iš šimtadienio, vykusio vasario 11 dieną, tad dalinasi savo įspūdžiais ir su gimnazijos bendruomene!

Šių metų šimtadienio tema „Lietuviškos 2000-ųjų televizijos laidos“ pareikalavo neeilinio pasiruošimo bei aktorinių, meninių ir režisūrinių sugebėjimų! Tad beveik dvi valandas trukusiame renginyje netrūko juoko, ašarų bei pačių gražiausių emocijų.

Vakaro pradžioje dvyliktokus pasitiko mylimi mokytojai su muzikiniu pasirodymu - atliko Tele Bim-Bam kūrinį „Televizorius“. Tuomet dvyliktokus kvietėme į veiklas klasėse, jose abiturientai prisiminė vaikystę, galėjo sužinoti, kaip gerai vieni kitus pažįsta. Šimtadienio pasirodymo metu suvaidinome šešias legendines laidas: „Dviračio žinias“, „Sveikinimų koncertą“, „KITAS“, „Šok su manimi“, „TV pagalbą“ ir „Gustavo enciklopediją“. Buvo gera įkūnyti begalę personažų, kuriuos įkvėpė žymiausios Lietuvos televizijos legendos bei žinoma, patys dvyliktokai. Muzikiniu pasirodymu publiką džiugino tris dainas atlikusi vienuoliktokų grupė. Viena dainų - jų pačių, sukurta specialiai šimtadienio šventei ir mokyklą baigiantiems gimnazistams, o kitos visiems labai gerai žinomi kūriniai: „Suddenly I see“ ir „Seven Nation Army“. Didžiausia staigmena mokytojams ir vienuoliktokams – net du dvyliktokų kartos kūrybos šokiai - vienas jų buvo merginų staigmena ketvirtokams vaikinams. Na, o renginio pabaigą vainikavo trečiokų kartos šokis bei vaišės – tiek svečiai, tiek dalyviai vaišinosi saldžiomis panakotomis bei dalinosi įspūžiais, apsikabinimais ir padėkomis!

Už profesionalią techniką ir aukščiausią renginio kokybę dėkojame Lojotekai ir Vyteniui! Taip pat didelį dėkui vienuoliktokai taria vieni kitiems, už idėjas ir atsidavimą, visiems padėjėjams, administracijai bei trečiokų auklėtojoms, kurios per įtemptą pasiruošimo laikotarpį patarė, konsultavo ir visada buvo šalia. Šimtadienio vaidinimo video pasidalinsime jau netrukus!

Iki kitų kartų!

Simtadienis 2022 3743 min

Simtadienis 2022 3335 min

Simtadienis 2022 3357 min

Simtadienis 2022 3280 min

Simtadienis 2022 3422 min

Simtadienis 2022 3468 min

Simtadienis 2022 3521 min

Simtadienis 2022 3554 min

Simtadienis 2022 3592 min

Simtadienis 2022 3678 min

Simtadienis 2022 3934 min

Simtadienis 2022 3955 min

Simtadienis 2022 4000 min

Simtadienis 2022 4044

Simtadienis 2022 3309 min

Fotografas – Pranas Žeromskas

Straipsnio autorė – Emilija Pacauskaitė

Parlamentarai puošia kalėdinę eglutę

Praūžus didžiausioms metų šventėms, o 2022-iesiems tik spėjant įsibėgėti, mes - mokinių parlamento nariai - kviečiame jus susipažinti su svarbiausiais šventinių savaičių įvykiais gimnazijoje. Gruodžio mėnuo buvo kupinas spalvų ir įvairiausių Kalėdinių veiklų, praskaidrinusių dienas visiems Bendruomenės nariams!

Advento laikotarpiu MS Teams platformoje bei @tmp_vjg Instagram paskyroje kasdien dalinomės MTMP (mažojo mokinių parlamento) kurtomis užduotimis. Jų tikslas - Adventui suteikti prasmingumo, jaukumo bei bendruomeniškumo!

Gruodžio 3 d. MTMP Bendruomenės narius taip pat džiugino pasidalindami kruopščiai atrinktų Kalėdinių dainų grojaraščiu. Jį galite rasti Spotify ir Youtube platformose.

Gruodžio 9 d. po ilgos pertraukos į gimnaziją sugrįžo išsiilgtas filmų vakaras, kuris vyko Lojotekos pagrindinėje salėje. Į renginį buvo kviečiami visi gimnazijos mokiniai, norintys pažiūrėti klasikiniu tapusį kalėdinį filmą „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“. Nuotraukos iš renginio.

Gruodžio 12 d. Šv. Kazimiero bažnyčioje visus susirinkusius žavėjo gimnazijos choras „Krantas“ koncerte Cantate Domino, kuris pažymėjo oficialią choro 25-ojo koncertinio sezono pradžią. Trumpos ištraukos galite pasiklausyti čia

Gruodžio 13–17 d. Lojotekoje intensyviai vyko kalėdinių atvirukų dirbtuvės, kurios buvo prieinamos visiems mokiniams. Pagaminti atvirukai džiugino tuos, kuriems labiausiai trūko šilumos šventiniu laikotarpiu – jie buvo perduoti į senelių namus Senevita!

Gruodžio 17-ąją gimnazija paminėjo itin šventiškai – su teminiu skalbadieniu bei kalėdine muzika pertraukų metu. Mokiniai galėjo balsuoti už klases, kalėdiškiausiai dėvinčias skalbadienio „uniformas”, ir taip išrinkti prizininkus! Dar kartą sveikiname IIIm, kuriai atiteko pirmoji vieta ir apsilankymas boulinge bei 7c ir pradinukus antrokus užėmusius antrąją ir trečiąją vietas! 

 Kaledinis nuotrauku konkursas 3c

 Kaledinis nuotrauku konkursas 7c

Kaledinis nuotrauku konkursas antrokeliai

Gruodžio 19 d. buvo išleistas pirmasis šių mokslo metų (o iš viso septintasis)  VJG LIVE epizodas. Šioje serijoje kalbinamas gimnazijos fizikos mokytojas bei ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Dzimidavičius. Laidoje išgirsite negirdėtas istorijas iš mokyklos gyvenimo, netikėtus gyvenimo faktus bei visus atsakytus klausimus apie ,,drausmės mokytojo" profesiją. Kviečiame pasižiūrėti! 

Gruodžio 20 d. žymi VJG advento laikraščio premjerą! Mažasis mokinių parlamentas dar kartą nudžiugino bendruomenės narius savo kurtu laikraščiu, šįkart - apie Adventą! Skaitmeniniame leidinyje galima rasti dovanų idėjų, receptų, įdomių faktų, anekdotų ir dar daugiau! Būtinai paskaitykite!

Taip pat nuo gruodžio 20 d. iki pat Kalėdų  Vilniaus jėzuitų gimnazija ,,Facebook” puslapyje dalinosi muzikinių sveikinimų ciklu  “Skambančios VJG Kalėdos”. Net šešiose koncerto dalyse galėsite išgirsti skirtingų bendruomenės narių - moksleivių, mokytojų bei tėvų pasirodymus. Pasiklausykite!

Sausio 1 d. VJG mokinių parlamento „Youtube“ paskyroje įvyko dar nematyto projekto - „Kalėdinės virtuvėlės“ premjera! Nuotaikingame epizode, dėl geriausių kulinarų titulo grūmėsi bendros mokytojų ir parlamento narių komandos ir sveikino žiūrovus su praėjusiomis gražiausiomis metų šventėmis. Kviečiame prisiminti jaukią Kalėdų atmosferą su šia laida!

TMP sveikina jus su Naujais Metais, linki jaukios likusios žiemos bei produktyvaus darbo sugrįžus į mokslus po atostogų! Linkėjimai <3

Mokiniai įsiamžina su apdovanojimais

Šeštadienį LITEXPO vykusiame renginyje „Kalėdos grįžta – eXpo 2021“ Vilniaus jėzuitų gimnazijai atstovavo jaunoji bendrovė „GIMNAZIYA“ kartu su ekonomikos mokytoja Danute Bareikiene. Komandą sudaro du jėzuitų gimnazijos mokiniai Miglė Sveikataitė (IIIc) ir Kovas Kastanauskas (IIIa) bei Vilniaus Užupio gimnazijos mokinė Saulė Paulauskaitė.

Gimnazijos vienuoliktokai parodos lankytojams pristatė savo sukurtą drabužių liniją „GIMNAZIYA“, dalinosi kūrybiniu keliu bei verslo kūrimo patirtimi. Jaunieji antrepreneriai buvo apdovanoti nominacija „Geriausia jaunosios bendrovės finansų apskaita“!

Didžiuojamės aktyviais ir versliais jaunais žmonėmis, kurie kruopščiu ir sunkiu darbu bei inovatyviomis idėjomis ne tik garsina gimnaziją, bet ir kuria šviesią ateitį Lietuvai!

Plačiau susipažinti su vykusiu renginiu galite čia: www.litexpo.lt/renginiai/kaledos-grizta-expo-2021/
GIMNAZIYA tinklalapis: www.gimnaziya.lt

gimnaziya-diplomai-pozuoja.JPG

gimnaziya-atributika-produktai.JPG

gimnaziya-lankytojai.JPG

gimnaziya-apdovanojimas.jpg

gimnaziya-mokiniai.jpg

Nuotraukos iš asmeninio archyvo bei „JA Lietuva“

Teksto autorė: Lidija Radzevičiūtė

VJG stadiono sienos panorama

ĮŽANGA

Ant sporto aikštyno vidinės sienos neteisėtai atsiradę grafičiai jau ilgai badė gimnazistų ir darbuotojų akis. Iš Augustijonų gatvės matoma siena išbluko, pajuodo, atrodė netvarkingai. Ilgai lauktas Gimnazijos aikštyno sienos atnaujinimo projektas jau įgyvendintas. Kviečiame susipažinti!

Turinys:

 

PROCESAS

VJG mokinių savanorių komanda prie šio projekto pradėjo dirbti 2020 m. spalį. Tiesa, jis buvo mėgintas įgyvendinti anksčiau, 2018-aisiais, tačiau tik 2020 m. pavasarį buvo suburta kūrybinė grupė. Prie jos prisijungė visi norintys mokiniai, o vėliau, rudenį, komandą dar papildėme.

Spalį pradėjome ieškoti idėjų piešiniams ir bendrai kompozicijai. Dirbome nuotoliniu būdu, per Teams platformą. Teams‘uose kalbėdavome du, tris kartus per savaitę, kaskart apie porą valandų. Projekto pradžioje gatvės meno pasaulyje susigaudyti padėjo slapyvardžiu Morfai (@timo.tiejus Instagram‘e) pasivadinęs gatvės meno kūrėjas. Esame labai jam dėkingi už pagalbą.

Sugalvotas įvairias idėjas jungėme į grupes pagal tematiką, kai kurių atsisakėme, sugalvojome naujų. Jas dėjome į vieną bendrą vaizdą. Kadangi komandoje žmonių buvo daug, nutarėme, kad diskusijos Teams‘uose užtruktų per ilgai. Todėl kiekvienas narys turėjo parengti savo visos sienos versiją. Sukurtus variantus drauge peržiūrėjome, išsirinkome įdomiausias, gražiausiai atrodančias dalis, jas dėjome į galutinį sienos vaizdą. Čia gimė ir kelių sienos teminių dalių (apie kurias plačiau – idėjos pristatyme) idėja. Galiausiai sukūrėme skaitmenines vizualizacijas, kad galėtume įsivaizduoti, kaip siena atrodys realybėje.

Skaitmeninė vizualizacija 1

Skaitmeninė vizualizacija 2

Skaitmeninė vizualizacija 3

Skaitmeninės vizualizacijos

2020 m. pavasarį proceso metu kilo diskusijų dėl bendruomenės pamėgto futbolininko kojos piešinio. Kadaise sukurta gatvės meno kūrėjo slapyvardžiu Stryts (@stryts1 Instagram‘e), mokinių vadinama „koja“ spėjo tapti mokyklos dalimi. Kūrybinėje grupėje kilus diskusijoms dėl „kojos“ likimo, balsuoti, ją palikti ar uždažyti buvo pakviesta mokyklos bendruomenė. Buvo nuspręsta „koją“ palikti. Sukūrę vizualizacijas pastebėjome, kad sena siena, išblukusios spalvos nesiderina su nauju, ryškiu įvaizdžiu, todėl 2021 m. kovą paprašėme bendruomenės balsuoti dar kartą. Šįkart pateikėme tris variantus: „Koją“ palikti, ją užpiešti kitais piešiniais arba seną „koją“ pakeisti nauja. Didžioji dauguma (70%) mokyklos bendruomenės nusprendė įamžinti „kojos“ atminimą ją atnaujinant. Galiausiai atsirado tai, ką šiandien galite matyti ant stadiono sienos gyvai.

balsavimo variantai, pateikti bendruomenei

balsavimo variantai, pateikti bendruomenei

balsavimo variantai, pateikti bendruomenei

Trys balsavimo variantai, pateikti bendruomenei

Gimnazijos administracija palaikė mokinių iniciatyvą ir padėjo įsigyti reikalingas medžiagas bei įrankius iš Tėvų geradarystės programoje surinktų lėšų. Atšilus orams, gegužės viduryje buvo pradėtas paruošiamasis gruntavimas voleliais ir teptukais šviesios spalvos gruntu. Nors gruntavimui reikėjo pasiruošti, sulaukti gero oro, darbas truko neilgai – apie 10 dienų.

Gruntavimas 1

Gruntavimas 2

Gruntavimas 3

Gruntavimas

2021 m. vasaros pradžioje baigėme gruntuoti. Atėjo laikas piešinius iš kompiuterio perkelti ant sienos. Paprasčiausias būdas tai padaryti – naudoti projektorių. Temstant jį statydavome ant pakylos (stalo, ant kurio dar dėdavome dėžes, plytas, padangas ir pan.). Ypač svarbu yra teisingai pastatyti projektorių. Projektuojamas vaizdas turi atitikti mastelį,  negali būti nei didesnis, nei mažesnis. Projektoriaus rodomas linijas  apvedžiojome juodais graffiti dažais. Kadangi stadiono siena yra ant kalvos, o bėgimo takelis – gana siauras, projektorius vienu metu galėdavo šviesti vos ant 1,5-2 m pločio sienos dalies. Tokiu būdu dirbdami nuo maždaug 20-22 val. iki 5 ar net 7 val. ryto pabaigėme visas linijas. Tokių darbo naktų buvo tikrai nemažai – apie 15. Dėl dažno projektoriaus stumdymo ir derinimo per naktį daugiausiai padarydavome apie 20 m piešinio (dažniau apie 5-10 m). Neišsisukome be nuotykių – pirmąjį vakarą budrūs gyventojai iškvietė policiją, mat pamanė, kad dirbame nelegaliai. Galiausiai įveikėme šį etapą ir visa 120 m ilgio siena buvo paruošta spalvinimui.

Darbas su projektoriumi Darbas su projektoriumi Darbas su projektoriumi
Darbas su projektoriumi Darbas su projektoriumi Darbas su projektoriumi

Darbas su projektoriumi

Atėjus laikui dažyti didelius plotus svarstėme, ar būtų greičiau ir pigiau dirbti tepamais dažais su teptukais ir voleliais ar graffiti dažais. Kelis didesnius plotus nutarėme dažyti tepamais dažais. Vis dėlto tai buvo klaida – toks darbas buvo ne tik kur kas lėtesnis ir labiau varginantis, bet ir kainavo brangiau.

Rugpjūčio viduryje atėjo laikas piešiniui suteikti daugiau gyvybės jį nuspalvinant. Užsakėme įvairių spalvų graffiti dažų ir pradėjome darbą. Naudojantis kopėčiomis bei pastoliais visą pagrindinį sienos piešinį nuspalvinome vos per porą savaičių. Iš viso projektui buvo sunaudota beveik 170 graffiti flakonėlių bei apie 57 litrai tepamų dažų ir grunto.

Darbas graffiti dažais

Darbas graffiti dažais

Darbas graffiti dažais

Darbas graffiti dažais

Šiuo metu stadiono sienos projektas jau pabaigtas. Piešiniais galite grožėtis iš įvairių Šv. Kazimiero gatvės vietų.

Savo kūrinyje pamėginome paslėpti įdomių detalių, užfiksuoti ne tik gimnazijos bendruomenei, bet ir plačiajai publikai žinomus (pop)kultūros ženklus ir simbolius, įvairias asmenybes, vietas, citatas ir kitus objektus. Piešinys turėtų būti aktualus tiek jaunesniam, tiek vyresniam žiūrovui.

 

IDĖJOS PRISTATYMAS

Visas VJG stadiono sienos piešinys yra padalintas į keturias temines dalis. Žiūrint į sieną iš kairės į dešinę matosi senovinė, viduramžius primenanti dalis, atspindinti mokyklą bei jos gyvenimą. Dešiniau jos – šiuolaikiška, popkultūros dalis. Toliau – didelė, geriausiai matoma sienos dalis – tarsi menininko siena, ant kurios pakabinti įvairūs meno kūriniai ir kiti kurti įkvepiantys objektai. Paskutinė, nedidelė dalis – kosmosas su spalvotomis planetomis.

 

VIDURAMŽIAI

Viduramžiai

 Žemėlapis

Žemėlapis

Šis žemėlapis užima didžiąją dalį „Viduramžių“ sienos atkarpos. Jame galite atpažinti tikras bendruomenei svarbias vietas. Pastatai kairiau jūros – mūsų mokyklos stovyklavietė Guopstų kaimelyje. Jūra, be abejo, yra išgalvota, tačiau jos apačioje paslėptos koordinatės (nuotraukoje jas užstoja žolė) – tikros. Jos veda į netoli mokyklos esančią parduotuvę „Lidl“. Būtent čia per ilgąsias pertraukas dažnai traukia mokyklos mokiniai pirkti bandelių pietums. Už jūros, dešinėje stovi Šv. Kazimiero bažnyčia, šalia jos esantis didelis pastatas – mūsų mokykla bei naujoji biblioteka – Lojoteka. Žemiau mokyklos nupieštas riterių treniruočių laukas simbolizuoja šį mūsų gimnazijos stadioną.

Viduramžiški atributai

Viduramžiški atributai

Šalia žemėlapio pavaizduoti raktai, astronomijos instrumentai, įvairūs buteliukai bei kiti viduramžiški atributai. Čia kabo ir riterio kardas bei mokyklos fizikos mokytojos posakis, gerai žinomas kiekvienam gimnazijos mokiniui – „Kas vėluoja prie lentos žygiuoja“.

 

POP KULTŪRA

Popkultūra

Godzila

Godzila

Pirmasis popkultūros simbolis – miesto namus praauganti Godzila – milžiniška jūros pabaisa, pirmą kartą pasirodžiusi 1954 m. filme tokiu pat pavadinimu. Čia taip pat įterpėme ir ženklą su rodykle į Guopstas – anksčiau minėtą stovyklavietę, kurioje mokiniai dalyvauja įvairiose vertybių, klasių bendruomeniškumo ugdymo programose.

„GTA: San Andreas“ ir gatvių kultūra

„GTA: San Andreas“ ir gatvių kultūra

Čia pavaizdavome kitą dalį gatvių kultūros – automobilių parodas (angl. car meets), breiko šokėją ir jį palaikančią minią. Čia paslėpėme ir užuominą į populiarų kompiuterinį žaidimą. Vyrukas kairėje, sėdintis ant raudono automobilio – veikėjas iš originaliai 2004 m. išleisto žaidimo „Grand Theft Auto: San Andreas“.

Keanu Reeves

Keanu Reeves

Toliau matome šiuolaikiniam jaunimui gerai žinomą aktorių Keanu Reeves. Sienoje pavaizdavome momentą iš Xbox E3 konferencijos, kur pristatinėdamas kompiuterinį žaidimą „Cyberpunk 2077“ K. Reeves sulaukė komplimento iš žmogaus auditorijoje. K. Reeves žmogui atsakė tokiais pat žodžiais – „You‘re breathtaking“ (Ši frazė išvertus iš anglų kalbos reiškia „tu užgniauži kvapą“). Šis pristatymo momentas greit išplito internete ir tapo viena žinomiausių K. Reeves frazių. Po aktoriaus ranka - geltonas gėrimo „Wosanka“ pakelis, kuris kadaise buvo pardavinėjamas mūsų gimnazijos valgykloje. Šį gėrimą dažnas mokinys prisimena su ilgesiu.

VJG throw up‘as ir Mr. Doodle

VJG throw up‘as ir Mr. Doodle

Paskutinėje popkultūros temos sienos dalyje pavaizdavome daug tikusių prie bendros estetikos dalykų: kiniškus žibintus, ant suskilinėjusios betoninės sienos nupieštą VJG throw up‘ą (burbulinių raidžių greitas graffiti stilius, dažniausiai atliekamas greitai), robotą BB8 iš filmų serijos „Žvaigždžių karai“. Taip pat dešinėje pavaizdavome plyšį sienoje, kurio dugne matosi menininko Mr. Doodle kūryba įkvėpti ornamentai.

Optinė iliuzija

Optinė iliuzija

Ši optinė iliuzija atsidūrė ant sienos gabaliuko, skiriančio meno galerijos sienos dalį nuo šiuolaikiškosios, popkultūros dalies. Prieš šią sienos dalį yra įrengta vieta šuoliams į tolį. Bėgant link jos (ruošiantis šuoliui) atrodo, kad gali įšokti į tunelį sienoje.

 

MENININKO SIENA

MENININKO SIENA

Pitas Mondrianas

Pitas Mondrianas

Ilgai svarstėme, kas galėtų atsirasti tuščiame rėmelyje. Buvo minčių įpiešti dailininko Van Gogh‘o ausį, vabaliuką ar drugelį, tačiau galiausiai rėmelis liko tuščias, nes savaime tiko prie bendros kompozicijos.

Pirmasis kūrinys ant menininko sienos – perkurta moderniu spalvingumu išsiskirianti Pito Mondriano (Piet Mondrian) kompozicija.

Filmų plakatai

Filmų plakatai

Šioje dalyje pavaizdavome šiek tiek pakeistus žinomų filmų plakatus.

Filmas „Bėgantis labirintu“ tapo „Bėgančiu į valgyklą“, nes 5-6 klasių mokiniai prasidėjus ilgajai pertraukai bėga koridoriais, kad spėtų užsiimti gerą vietą valgykloje.

„Atgal į ateitį“ tapo „Atgal į Guopstas“. Gimnazijos mokiniai pasiilgsta Guopstų kaimelyje vykstančių stovyklų bei rekolekcijų, į kurias visada norisi grįžti.

„Čarlis ir šokolado fabrikas“ virto „Čarliu ir pieno baru“. Taip mokykloje iki šiol vadiname bufetą. Jis savo pavadinimą gavo dėl kavinės „Pieno baras“,  kuri kadaise buvo atidaryta netoli mokyklos.

Bob Ross

Bob Ross

Bob Ross – amerikietis menininkas, turėjęs savo TV laidą, kurioje tapydavo gyvai. Bob Ross laidos buvo ramios, pamokančios, menininkas apie tapomus medžius, debesis ir kt. kalbėdavo švelniu, maloniu balsu. Šis kūrėjas mirė 1995-aisiais. Jį prisimindami ir sukūrėme šį graffiti piešinį.

„Juodasis kvadratas“ ir vinilinės plokštelės

„Juodasis kvadratas“ ir vinilinės plokštelės

Čia matomas darbas – Kazimiro Malevičiaus (Kazimir Malevich) „Juodasis kvadratas“. Tai lenkų kilmės tapytojo modernistinis darbas, plačiai žinomas visame pasaulyje.

Aukščiau esanti plokštelė yra skirta mokyklos muzikos mokytojui Leonidui Abariui, įkūrusiam gimnazijos chorą „Krantas“. Justinas Ritauskas – tai jo slapyvardis, o „Sudie sudie“ – daina, kuria mokytojas atsisveikino su gimnazija išeidamas į pensiją.

Ant žemiau esančios plokštelės esantis įrašas „Čia diktatūra, nepastebėjot?“ – ironiškas ne vienos mokinių kartos atpažįstamas istorijos mokytojos Astos Jovaišienės posakis.

„Alyvmedžiai“

„Alyvmedžiai“

Menininko sienos pačiame centre – visiems žinomo tapytojo postimpresionisto Vincento van Gogo (Vincent van Gogh) kūrinio pavadinimu „Alyvmedžiai“ įkvėpta kompozicija.

Pablo Picasso ir Salvadoras Dali

Pablo Picasso ir Salvadoras Dali

Toliau ant menininko sienos – du darbai, įkvėpti kubizmo atstovo Pablo Pikaso (Pablo Picasso) ir siurrealisto Salvadoro Dali (Salvador Dalí) kūrybos. Pikaso stilių primenantis merginos portretas pavaizduotas prie ant šakos pakabinto daugeliui pažįstamo Dali laikrodžio.

„Galimybės“, Katinas Kantas ir Popieriniai dangoraižiai

„Galimybės“, Katinas Kantas ir Popieriniai dangoraižiai

Šis kūrinys pasakoja apie galimybes jėzuitų gimnazijoje. Į mokyklą ateiname išsiplaikstę ir vaikiški, o ją paliekame užaugę, suformavę savo vertybes.

Citata, kurią matote ant sienos – filosofo Imanuelio Kanto (Immanuel Kant) žodžiai. Mąstantis katinas – lietuvių kalbos mokytojos Gerlandos Griškevičienės augintinis tokiu pat vardu.

Mėlyni brėžiniai – tai intarpas iš mokyklos gyvenimo. Popierinius dangoraižius kiekviena mokinių karta stato per savo pirmąsias technologijų pamokas. Tikslas – konstrukcija turi atlaikyti kuo didesnį svorį, dedamą ant viršaus. Nusprendėme įamžinti kiekvienam gimnazijos mokiniui pažįstamą ir mielą projektą.

„Koja“

Senoji "koja"

 

Naujoji „koja“

Viršuje – graffiti pasaulyje žinomo kaip Stryts (@stryts1 Instagram‘e) kūrinys, stadione atsiradęs jau seniai. Mokinių „koja“ vadinamas piešinys jau buvo tapęs svarbia stadiono detale. Pakvietus gimnazijos bendruomenę balsuoti, didžioji dalis nutarė piešinį prikelti naujam gyvenimui jį atnaujinant.

Renė Magritas ir Vilniaus jėzuitų gimnazijos logotipas

Renė Magritas ir Vilniaus jėzuitų gimnazijos logotipas

Paskutinysis meno sienos darbas atspindi belgų siurrealizmo atstovo Renė Magrito (René Magritte) kūrinį „L`idée“ – „Idėja“.

Dešiniau geometrinės abstrakcijos pavaizduotas mūsų mokyklos logotipas yra skirtas gimnazijai reprezentuoti bei kūrinio autorystei parodyti.

 

KOSMOSAS

Motyvacinis šūkis

KOSMOSAS

Šią žinutę skyrėme visiems stadione bėgantiems ilgą distanciją mokiniams. Žinome, kad tai nėra lengva, todėl nusprendėme įkvėpti jaunuosius bėgikus dar vienam ratui.

Kosmosas

Kosmosas

Ši erdvė bei visos jos planetos, erdvėlaiviai turi savo reikšmę. Visą sienos piešinį kūrėme kartu, tačiau kiekvienas mokinys sugalvojo ir nupiešė po planetą – asmeninį parašą.

 

VIRTUALI GALERIJA

 

ANKSTESNIS STADIONO SIENOS VAIZDAS

Kviečiame pažvelgti į tai, kaip siena atrodė prieš šį projektą...

Vaizdas iš Augustijonų g. 2021 m. sausį

Ankstesnis stadiono sienos vaizdas

Ankstesnis stadiono sienos vaizdas

Ankstesnis stadiono sienos vaizdas

Ankstesnis stadiono sienos vaizdas

Ankstesnis stadiono sienos vaizdas

 

IDĖJOS AUTORIAI IR PADĖKOS

ORGANIZATORIAI:

Ignas Blaževičius

Ula Grinevičiūtė

Ieva Gudelytė

 

KOMANDA:

Teofilė Jovaišaitė

Gustas Bložė

Fela Paukštė

Emilė Brožaitytė

Marija Maksimovič

Tėja Tupinytė

Lukrecija Griciūtė

Mantė Jurkauskaitė

Meda Ražinskaitė

Ieva Kirvaitytė

Elžbieta Rėksnytė

Miglė Ulkytė

 

DĖKOJAME:

Ses. Editai Šicaitei SSC, už visapusį palaikymą ir pasitikėjimą;

Pauliui Narušiui už patarimus bei pagalbą projekto metu;

Visam gimnazijos personalui už pagalbą su raktais, dokumentais, laidais ir kt.;

Gintarui Venckui už daiktams susidėti paskolintą automobilį;

Morfai (@timo.tiejus), už pagalbą susigaudyti gatvės meno pasaulyje.

 

LANKYMAS

VJG stadiono teritorija lankytojams prieinama tik išskirtinių renginių metu, bet sieną dienos metu gerai matysite ir iš įvairių vietų Šv. Kazimiero gatvėje.