Projektai

Sausio 14-20 d. gimnazijos mokiniai Goja, Aušrinė, Rapolas ir Gabrielė su biologijos mokytoju Simu Ignatavičiumi vyko į ES finansuojamą ERASMUS+ projektą „European Challanges in Gene Editing by CRISPR“ Čenstachovos gimnazijoje „Norwid High School“ .

Projekte susirinko mokiniai ir mokytojai iš 8 šalių (Lenkijos, Vokietijos, Čekijos, Graikijos, Prancūzijos, Slovakijos, Lietuvos, Danijos). Dalyviai atliko eksperimentus, skirtus nustatyti bakterijų rūšį (E. coli ir, Bacillus subtilis), susipažino su CRISPR/Cas9 genų modifikavimo būdu ir vertė laboratorinio darbo aprašus į gimtąsias kalbas.

Pirmąsias dvi dienas mokiniai susipažino su priemonių sterilizacijos būdais, darbo su laboratorijos įranga ir mitybinės terpės paruošimu bakterijoms. Atliko keturis eksperimentus: ištyrė bakterijų gebėjimą skaidyti krakmolą, bakterijų deguonies poreikį, tyrė bakterijų sienelės savybes bei bandė išgauti gryną bakterijų kultūrą.

Trečiąją dieną projekto dalyviai vyko į Krokuvą. Ten aplankė universiteto laboratoriją ir zoologijos muziejų. Turėjo pažintinę ekskursiją Krokuvos senamiestyje.

2024 01 29 Erasmus Czestachowa 3

Ketvirtosios dienos rytą dalyviai aplankė Čenstachovos vienuolyną, ,,Juodosios Madonos“ paveikslą, susipažino su lenkų kultūra, dainomis, šokiais ir patiekalais. Tuomet mokiniai parengė prezentacijas apie eksperimentų rezultatus, vertė laboratorinių darbų aprašus, kad pasiruoštų kitam projekto etapui Atėnuose. Išklausė dr. Jürgen Braun paskaitą apie genų modifikavimą naudojant CRISPR/Cas-9 genų ,,žirkles“.

2024 01 29 Erasmus Czestachowa 2

Paskutinę dieną mokiniai pristatė savo eksperimentų rezultatus, pasitikrino visas įgautas žinias teste, kurio pirmą vietą pasidalino mokiniai iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos. Šiltai atsisveikinę su dalyviais ir juos priėmusiomis šeimomis.

2024 01 29 Erasmus Czestachowa 1

 

Projekto tinklalapis: https://www.geneeditingbycrispr.com/meetin-in-czestochowa-2024/

Kasmetinio aštuntų klasių integruoto mokinių projekto „Jėzuitai ir Vilnius“ darbai, skirti neišlikusiems jėzuitiškiems daiktams ar reiškiniams. Jiems parašytos įspūdingos epitafijos ir sumaketuoti vaizdiniai.

Vadovavo lietuvių k. mokytoja Sigutė Balčiūnienė, istorijos mokytoja Kristina Januškienė ir grafinio dizaino mokytoja Jūratė Tamošiūnaitė-Karašauskienė.

Alumnatas MirkesPikunasZiubrys

Asilas BoborikoRatkuteLubyteJonikaiteAsilas CesnulaitisDienyteDysaiteAsilas MerkysKudreviciusSvedas

Bursos AlakauskyteMarcinkeviciuteKiesaiteBursos LimontaiteMuraskaiteMatulionyteBursos MurashovManstaviciusGreibusBursos VaskelyteNeverauskaiteJakiunaite

Ignoto BruzgaJureleKaraliusJuozapo ir Nikodemo GoberyteGumbryteKuliesiuteJuozapo ir Nikodemo GrigasPleistysSurplysJuozapo ir Nikodemo GrigasRadzeviciusFabijonaviciusJuozapo ir Nikodemo GruodisDudonisPlanciunasJuozapo ir Nikodemo KrolyteSatkeviciuteAidukaiteJuozapo ir Nikodemo MontvilaBarkauskasPetrosiusJuozapo ir Nikodemo ZemaiteMoncakaiteJauniskyte

Kaledu zvaigzdele LeivaiteAdomaityteBeleviciuteKaledu zvaigzdele StankeviciuteBaltruskeviciuteMiliauskaiteKaledu zvaigzdele VildaiteKmeliauskaiteJovaisaite

Maistas budzinauskaiteAmbrasaiteNavickaiteMaistas PacauskasCerniauskasAlmonaitisNoviciatas GerdvilyteVilkauskaiteBinkisNoviciatas GudynasMalzinskasMatuzeviciusNoviciatas Ilsekis ramybejeNoviciatas JanusasKrasuckisVoverisNoviciatas LukosiuteKreismonaiteNoviciatas OskinisGruodysKlupsasNakutisNoviciatas PlyniuteSavickaiteVenckuteNoviciatas PonomarovaiteRaciutePanomariovaiteNoviciatas SakalauskasMickeviciusMaciunas

Vingis KlimasauskaitePakstelyteParentKatlioriuteVingis StonkusSulnisBehrens

Gegužės 3-9 dienomis keturi gimnazijos mokiniai su biologijos mokytoju ekspertu Simu Ignatavičiumi vyko į Europos sąjungos finansuojamą Erasmus+ projekto „European Challenges in Gene Editing by CRISPR“ etapą Stambule, Turkijoje.

Projekte mokyklos iš 8 šalių (Graikijos, Čekijos, Lenkijos, Slovakijos, Turkijos, Danijos, Vokietijos ir Lietuvos) susivienijo bendram tikslui – suteikti galimybę mokiniams susipažinti su naujausiomis technologijomis bei įgauti praktikos atliekant šiuolaikinius tyrimų metodus. Mokiniai ir mokytojai dirbdami grupėse taikė PGR ir elektroforezės metodus bei ištyrė, kurie maisto produktai yra pagaminti naudojant genetiškai modifikuotus organizmus.

Kultūrinėje dalyje mokiniai susipažino su žymiausiais miesto lankytinais objektais, aplankė Sofijos soborą, Mėlynąją mečetę, Galatos bokštą, Bazilikos cisterną, Topkapio rūmus, apsipirko Didžiajame Stambulo turguje, apžvelgė miesto peizažą nuo Pierre Loti kalvos, atsipalaidavo kelionėje laivu po Aukso rago sąsiaurį.

Taip pat mokiniai atliko ir svarbų darbą savo šaliai – išvertė būsimo darbo aprašą į gimtąją kalbą.

Visos projekto veiklos yra finansuojamos Europos sąjungos Erasmus+ projekto lėšomis. Tai buvo jau trečias projekto susitikimas. Pirmi du vyko Danijoje ir Prancūzijoje, o kitas jau planuojamas šių metų spalio mėnesį mūsų mokykloje!

2023 05 10 Erasmus CRISPR Turkey 1 2023 05 10 Erasmus CRISPR Turkey 3

2023 m. vasario 22 d.
Vilniaus jėzuitų gimnazija, Augustijonų g. 5, Vilnius

Kviečiami mokytojai, mokyklų administracijų atstovai, specialistai ir visi švietimiečiai, besidomintys duomenų raštingumo ugdymu mokyklose.
Programoje išgirsite pranešimą apie skaitmeninių duomenų svarbą šiuolaikiniame gyvenime, kodėl svarbu gebėti duomenis tikrinti, analizuoti, juos valyti ir vizualizuoti.
Projekto dalyviai – mokytojai, išbandę projekto medžiagą, – pasidalins praktinėmis įžvalgomis ir pristatys projekto metu parengtą medžiagą.

PROGRAMA
15.30-16.00 Dalyvių registracija. Pasitikimo kava/arbata
16.00-16.30 Prof. dr. Alfredo Račkausko įvadinė paskaita apie duomenų raštingumą.
16.30-16.50 Projekte parengto atviro internetinio mokymosi kurso (MAIK) mokytojams pristatymas. Praktinės mokytojų įžvalgos.
16.50-17.10 VU įgyvendinamo projekto VIVA apie atvirus universalius ir inovatyvius švietimo išteklius, skirtus bendram virtualiam ir mobiliam mokymuisi, pristatymas (Versatile and Innovative open educational resources for collaborative Virtual and mobile learning Arrangements in HE – VIVA, Nr. KA220-HED-1356A836)
17.10-17.30 Dalyvių refleksija / grįžtamasis ryšys.

Dalyvavimas nemokamas. Dalyviams pageidaujant išduodami pažymėjimai apie išklausytą pristatymą.

Registracija iki vasario 20 d. 12.00 val. Forma registracijai ČIA.

Puslapis 1 iš 2