Mūsų gimnazistai dalyvavo nuotolinių susitikimų cikle, į kurį mokinius ir mokytojus iš viso pasaulio jėzuitų mokyklų pakvietė Sent-Lujio universiteto gimnazija (St. Louis University High, JAV). Susitikimo tikslas - bendradarbiauti ieškant globalių problemų sprendimų.
Projekto metu dalyviai klausėsi įkvepiančių pranešėjų pristatymų apie jėzuitų apaštalines pirmenybes (UAPs) ir darnaus vystymosi tikslus (SDGs). Pranešėjai padėjo praplėsti mokinių supratimą ir savo pavyzdžiu įkvėpė veikti.
Tėvas George Nedumattam, S.J. iš Indijos kalbėjo apie skirtingų kultūrų susitikimo galią keisti pasaulį. Jėzuitų vyresnysis t. Arturo Sosa pristatė, kodėl jėzuitai išsikėlė 4 veiklos prioritetus – palydėjimas kelyje į Dievą, buvimas su atstumtaisiais, pagalba jaunimui kurti viltingą ateitį ir drauge rūpintis bendraisiais namais. Žurnalistė Atia Abawi, Amerikos afganistanietė, papasakojo savo asmenines patirtis pasaulio įtampos ir kančios vietose.
Mokiniai buvo suskirstyti į tarptautines grupes ir rengė idėjas kartu pasirinktam tvarumo tikslui. Susitikimai vyko šeštadienio vakarais, galiausiai balandžio 12-13 dienomis įvyko idėjų pristatymai ir aptarimas. Tuo tarpu mokytojai susipažino ir aptarė galimybes toliau bendradarbiauti tarp mokyklų.
Mūsų mokiniai pasidalino įspūdžiais:
Man pasisekė, kad pas mane komandoj buvo labai atviri ir aktyvūs žmonės. Galvojau kad skirtingi žemynai, skirtingose kultūrose užaugę paaugliai labai skiriasi, tačiau savo pažiūromis ir bruožais buvom gana panašūs. Hermis R.
Nesigailiu, kad užsirašiau. Nuo pat pirmo susijungimo pradėjau bendrauti su mergina iš Kongo, tai labai įdomu buvo tiek išgirsti apie jos namus, tiek pasidalinti apie savuosius. Bendraudamas sužinojau, kad jos šalyje vyksta pilietinis karas ir dėl to reikia palikti namus, ir susimąsčiau, kaip gerai aš gyvenu ir kiek daug visko turiu. Reikia tą vertini ir padėti tiems, kam yra sunkus metas. Nojus G.
Tikrai galiu teigti, kad mano visus lūkesčius stipriai pranoko. Ypač man džiaugsmą teikė mano komanda kuri buvo labai atvira bendravimui ir vieni kitų pažinimui. Susiradau tikrai gerų draugų su kuriais atrodė sunku skirtis todėl susitarėme ir toliau palaikyti ryšį. Programa tikrai patiko ir privertė susimastyti apie dalykus apie kuriuos dar neteko galvoti. Matas K.
Į projektą atėjau tikėdamas, kad galėsiu pabendraut temomis, kuriomis sunkiau kalbėti su pažįstamais, kuriems tai neįdomu. Norėjau užmegzti naujų ryšių, pažinti naujų kultūrų, suprasti kitas perspektyvas. Visi šie lūkesčiai buvo išpildyti ir dar daugiau. Komandoje dirbti buvo labai gera, nors ir buvo trikdžių su interneto ryšiu. Tačiau didžiausią įspūdį man paliko pranešėjai, kurie visi pakeitė kažką manyje. Šis Summit’as yra tikrai vertas dėmesio ir puiki patirtis. Jokūbas P.
Viena iš idėjų, skirta pritaikyti kiekvienam, kas nori spręsti nelygybių problemą.
Projekte dalyvavo:
Canisius-Kolleg (Berlin, Vokietija)
St George's College (Harare, Zimbabve)
Colegio Del Salvador (Buenos Aires, Argentina)
Alfajiri College (Bukavu, Kongo Demokratinė Resp.)
St. Paul's High School (Manitoba, Kanada)
Cristo Rey Jesuit High School (Chicago, JAV)
St Peters Kubatana High School (Harare, Zimbabve)
BC High (Boston, JAV)
Loyola High School (Los Angeles, JAV)
Colegio San Pedro Claver (Santander, Kolumbija)
Regis Jesuit High School (Aurora, Co, JAV)
Ateneo de Manila Senior High School (Manila, Filipinai)
Kostka Public Jesuit High School (Krakow, Lenkija)
Zespół Szkół Jezuitów w Gdyni (Lenkija)
Colegio San Ignacio El Bosque (Santiago, Čilė)
Jesuit High School, Portland (JAV)
Vilnius Jesuit High School (Lietuva)
Dėkojame Robert Chura ir St.Louis University High School už galimybę dalyvauti!
Daugiau apie projektą (anglų k.)