Renginiai

Vilniaus šviesų festivalis

 Jau ketvirtadienio, sausio 25 d. vakarą sostinės senamiestyje bus įžiebtos daugiau nei 15 šviesos, garso ir vaizdo instaliacijų. Vilniaus šviesų festivalio metu netikėtomis spalvomis atgims miesto centre esantys parkai ir skverai, žinomi pastatai, bažnyčios bei kiemai. 

Festivalio lankytojai kviečiami objektų ieškoti festivalio žemėlapyje ir 18-23 val. judėti iš anksto paruoštu maršrutu. Maršrute užeisite ir su jėzuitais susijusias erdves.

diptikas

Naudojant erdvinės šviesos struktūras, muzikos ir garsų architektūrą bei kelių elementų sinergiją, projekte „Diptikas“, apie save pasakos Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčios fasadas. Savo masteliu ir istorija išsiskiriantis barokinis pastatas sąlygoja netikėtus sprendimus. Žiūrovą stebins žaidimas su šviesa ir nematytomis formomis.

Ignas Urba Analog Fluorescence

Lojotekos kieme įsikurs Igno Urbos projektas „Analog Fluorescence“. Simboliškas šviesos ir garso monumentas naujam technologijų reliktui – fluorescencinei lemputei. 

Vilnius 700 Kosmos Vilnius

Vilniaus jėzuitų gimnazijos kieme pasitiksime kitokį Vilnių – alternatyviai įsikūrusį… kosmose. Video instaliacijos menininkas Rimas Sakalauskas, kartu su kūrybine komanda – režisieriumi Žilvinu Vingeliu ir kompozitoriumi Dominyku Digimu, pasiūlys pasinerti į kitokį Vilnių. Išgalvotos dokumentikos (angl. mockumentary) žanro dėka tarpukario geografo Kazio Pakšto idėja sukurti atsarginę Lietuvą festivalio metu virsta realybe. Per hipertunelį bus galima pažvelgti, kaip Vilnius galėjo kurtis už Žemės ribų, kaip ten vystėsi jo istorija ir gyveno vilniečiai – tokie patys kaip mes, tik kosmoso Vilniuje.

Daugiau informacijos lightfestival.lt/

DĖMESIO VAIRUOTOJAMS! Šviesų festivalio metu numatyti eismo apribojimai:

Nuo sausio 25 d. 18 val. iki sausio 28 d. 23 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Didžiosios gatvės dalyje priešais Šv. Kazimiero bažnyčią.

Sausio 25–28 d. nuo 18 val. vakaro iki 6 val. ryto bus draudžiamas transporto priemonių (išskyrus gyventojų ir aptarnaujantį transportą) įvažiavimas į senamiestį.

Plačiau