Projektai

Tarpkultūrinis projektas Marientalyje

Mokinių įspūdžiai apie lapkričio 5-12 dienomis vykusį tarptautinį projektą Marientalyje, Vokietijoje.

Ši savaitė Marientalio miestelyje buvo nuostabi visomis prasmėmis. Nors ir esame iš skirtingų kartų, per savaitę mes – Ieva, Gustė, Dominyka, Liepa, Dovydas ir Rokas – susibendravome ir ėmėme jaustis kaip viena šeima.

Ši kelionė mums leido susipažinti ir pažinti žmones iš kitų valstybių, kultūrų bei aplinkų – tai mums parodė, jog nors ir esame labai skirtingi, panašumų galima rasti be galo daug. Savaitės pradžioje gilinomės į pagrindines pasaulio religijas ir klausėme paskaitų apie jas. Jos buvo labai informatyvios, ir ne tik naudingos, bet ir įdomios. Bendrai nusprendėme, kad labiausiai mums patiko paskaita apie islamą – net neįsivaizdavome, kas slepiasi už šio žodžio.

Vakarais turėdavome nacionalinius vakarus – tai laikas, kai kiekvienos valstybės atstovai turi šansą papasakoti ir pristatyti savo valstybę. Šokdavome šokius, dainuodavome, rungtyniaudavome protmūšiuose. Daug sužinojome ne tik apie kitų kultūrą ir paveldą, bet ir apie save – nežinojome, jog esame tokie geri dainininkai. 😁

Trečiąją dieną keliavome į Čekiją, į itin daug skausmo patyrusį miestą Terezin. Antrojo pasaulinio karo metais ten veikė nacių kalėjimas ir žydų getas. Gavome galimybę dar kartą prisiminti ir paminėti holokausto aukas ir religinio ir politinio persekiojimo kainą.

Paskutinėmis dienomis turėjome kūrybines dirbtuves. Jų metu ruošėmės religijas pristatyti per įvairias meno šakas. Dirbome tarptautinėse grupelėse, todėl turėjome galimybę geriau pažinti kitas tautas bei jų tradicijas.

Dėkojame mokytojai Gytei ir mokyklos administracijai už suteiktą galimybę pakeliauti, susipažinti su naujomis kultūromis ir žmonėmis bei praplėsti savo pasaulėžiūrą!

2023 11 14 Mariental 2
2023 11 14 Mariental 3
2023 11 14 Mariental 42023 11 14 Mariental 5