Projektai

Mokinių pažintis su bakterijomis Čenstachovoje

Sausio 14-20 d. gimnazijos mokiniai Goja, Aušrinė, Rapolas ir Gabrielė su biologijos mokytoju Simu Ignatavičiumi vyko į ES finansuojamą ERASMUS+ projektą „European Challanges in Gene Editing by CRISPR“ Čenstachovos gimnazijoje „Norwid High School“ .

Projekte susirinko mokiniai ir mokytojai iš 8 šalių (Lenkijos, Vokietijos, Čekijos, Graikijos, Prancūzijos, Slovakijos, Lietuvos, Danijos). Dalyviai atliko eksperimentus, skirtus nustatyti bakterijų rūšį (E. coli ir, Bacillus subtilis), susipažino su CRISPR/Cas9 genų modifikavimo būdu ir vertė laboratorinio darbo aprašus į gimtąsias kalbas.

Pirmąsias dvi dienas mokiniai susipažino su priemonių sterilizacijos būdais, darbo su laboratorijos įranga ir mitybinės terpės paruošimu bakterijoms. Atliko keturis eksperimentus: ištyrė bakterijų gebėjimą skaidyti krakmolą, bakterijų deguonies poreikį, tyrė bakterijų sienelės savybes bei bandė išgauti gryną bakterijų kultūrą.

Trečiąją dieną projekto dalyviai vyko į Krokuvą. Ten aplankė universiteto laboratoriją ir zoologijos muziejų. Turėjo pažintinę ekskursiją Krokuvos senamiestyje.

2024 01 29 Erasmus Czestachowa 3

Ketvirtosios dienos rytą dalyviai aplankė Čenstachovos vienuolyną, ,,Juodosios Madonos“ paveikslą, susipažino su lenkų kultūra, dainomis, šokiais ir patiekalais. Tuomet mokiniai parengė prezentacijas apie eksperimentų rezultatus, vertė laboratorinių darbų aprašus, kad pasiruoštų kitam projekto etapui Atėnuose. Išklausė dr. Jürgen Braun paskaitą apie genų modifikavimą naudojant CRISPR/Cas-9 genų ,,žirkles“.

2024 01 29 Erasmus Czestachowa 2

Paskutinę dieną mokiniai pristatė savo eksperimentų rezultatus, pasitikrino visas įgautas žinias teste, kurio pirmą vietą pasidalino mokiniai iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos. Šiltai atsisveikinę su dalyviais ir juos priėmusiomis šeimomis.

2024 01 29 Erasmus Czestachowa 1

 

Projekto tinklalapis: https://www.geneeditingbycrispr.com/meetin-in-czestochowa-2024/