Projektai

Mokinių pažintis su genų karpymu Atėnuose

Balandžio 14-20 dienomis vienuoliktokai Rapolas, Gabrielė, Goja, Dovydas ir Lina kartu su mokytojais Rasa Rudzevičiene ir Simu Ignatavičiumi dalyvavo ERASMUS+ projekte „European Challenges in Gene Editing by CRISPR“ Atėnų gimnazijoje „2nd Model High School of Athens“.

Projekte susirinko mokiniai iš 8 Europos šalių (Lenkijos, Vokietijos, Čekijos, Graikijos, Prancūzijos, Slovakijos, Lietuvos, Danijos). Dalyviai atliko eksperimentą, kurio metu buvo redaguojami genai gyvame organizme – bakterijoje.

Antroji diena buvo skirta susipažinti su Atėnais. Ryte dalyviai apsilankė Atėnų 10-ajame Mokslo Festivalyje, kur apžiūrėjo mokslines inovacijas ir naujoves. Vėliau sekė Akropolis ir Akropolio muziejus.

Trečiąją dieną mokiniai įvertino genų modifikacijos rezultatus: atliko PGR ir elektroforezės bandymus, siekiandami įsitikinti, ar genų modifikavimas buvo sėkmingas. Dienos pabaigoje gimnazistai dalyvavo diskusijoje su europarlamentarais apie Europos Sąjungos naudą ir ateities vizijas.

Priešpaskutinioji kelionės diena buvo skirta pristatyti savo grupės darbo rezultatus kitiems projekto dalyviams bei vadovams. Mokiniai taip pat atliko testą įsivertinti savo žinias. Vakare visi atšventė susitikimą su picomis ir šokiais.

2024 04 23 CRISPR Athens1 2024 04 23 CRISPR Athens2

Penktąją dieną projekto dalyviai aplankė Poseidono šventyklą, nuvyko į paplūdimį Sounion ir miestelį Lavrio.

Susiradę naujų draugų ir pasisėmę įspūdžių, šiltai atsisveikinę su savo priimančiomis šeimomis, šeštadienį grįžome į Vilnių. Esame dėkingi už suteiktą galimybę dirbti su naujausiomis technologijomis genų inžinerijoje.

Projekto tinklalapis: https://www.geneeditingbycrispr.com/