Projektai

Gimnazistai Vokietijoje mezgė tarpreliginį dialogą

Vilniaus jėzuitų gimnazijos dvyliktokai dalijasi įspūdžiais ir patirtimis iš tarptautinio jaunimo projekto Marientalio vienuolyne, Vokietijoje.

Projekto tema - „Tarpreliginis dialogas” - jo metu kartu su mokiniais iš Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Švedijos bei Čekijos gilinomės į skirtingų religijų - krikščionybės, judaizmo, islamo, budizmo ir hinduizmo - tradicijas, panašumus ir skirtumus. Tam, kad geriau pažintume ne tik religijas, bet ir vieni kitus, rengėme nacionalinius vakarus - taip per savaitę susipažinome su kiekvienos šalies istorija, kultūra - žaidėme protmūšius, šokome, dainavome, ragavome tradicinių patiekalų. Savaitės viduryje aplankėme Čekijos miestą Tereziną, kuriame antrojo pasaulinio karo metais buvo įkurtas žydų getas ir koncentracijos stovykla. Būdami tautiškai mišriose grupėse pasitelkėme muziką, dailę, architektūrą, videografiją bei kulinariją, programą vainikavome visas religijas apjungiančiais projektiniais darbais.

2022 10 18 Marienthal 12022 10 18 Marienthal 22022 10 18 Marienthal 32022 10 18 Marienthal 4

Mes - Lidija, Miglė, Matas, Matas, Austėja ir Marija - esame be galo dėkingi už suteiktą galimybę dalyvauti šiame projekte. Tai buvo vienos nuostabiausių mūsų dienų - mus įkvėpė šilti žmonės, nesibaigiantys pokalbiai, pasivaikščiojimai ir pasivažinėjimai dviračiais po nuostabaus grožio rudeniškomis spalvom nusidažiusią vienuolyno teritoriją ir, žinoma, bendrystė, juntama ne tik prie bendro stalo, bet ir kartu visiems šokant polonezą, polką, oirą ar traukiant sutartines. Marientalis mums labai priminė Guopstas - kiekvienas ten jautėmės be galo laisvai ir nešiojomės ramybę savose širdyse. Tai buvo išties neeilinė galimybė ne tik pabėgti iš rutinos, bet ir akis atverianti proga susipažinti su mūsų pasaulio įvairumu, tad tikim, kad ryšiai su žmonėmis, kuriuos turėjome galimybę pažinti šiame projekte nenutrūks dar ilgai!

2022 10 18 Marienthal 52022 10 18 Marienthal 62022 10 18 Marienthal 72022 10 18 Marienthal 8

Dėkojame mus lydėjusiai anglų kalbos mokytojai Gytei bei mokyklos administracijai už suteiktą galimybę pamatyti, išgirsti ir patirti!