Biblioteka

KAIP UŽSISAKYTI KNYGĄ ELEKTRONINIAME KATALOGE IR ATSIIMTI KNYGOMATE?

  1. Knygą užsisakykite per el. katalogą (kaip tai padaryti žiūrėkite vaizdo įrašą žemiau).
  2. Norimą vadovėlį užsisakykite el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. (vadovėlių el. katalogu kol kas užsakyti neįmanoma).
  3. Užsakydami leidinį galite pasirinkite užsakymo datą. Eilutė „Užsakymo data“.
  4. Kai užsakymas bus paruoštas, gausite elektroninį laišką, kad galite ateiti pasiimti knygą iš knygomato. Tai turėsite padaryti per 5 darbo dienas.
  5. Leidinį atsiimti atvykite šv. Kazimiero g. 8. Knygomatas dirba 24/7.
  6. Jeigu atvykote ne Lojotekos darbo metu, skaitytojo kortele palieskite šviečiantį daviklį Lojotekos durų dešinėje. Išgirdus garsinį signalą atidarykite duris.  
  7. Įėjus pro stiklines duris pasiimkite knygą iš knygomato. Sekite instrukcijas knygomato ekrane. Norėdami detalesnės instrukcijos nuskaitykite QR kodą šalia knygomato arba pažiūrėkite vaizdo instrukciją žemiau.
  8. Leidinį galite grąžinti per knygomatą arba atnešti į Lojoteką darbo metu. Kaip grąžinti leidinį per knygomatą, sekite instrukcijas knygomato ekrane. Norėdami detalesnės instrukcijos nuskaitykite QR kodą šalia knygomato arba pažiūrėkite vaizdo instrukciją žemiau.

 katalogas

 

 

Knygomatas – tai Lojotekos šv. Kazimiero g. įėjimo prieangyje esantis įrenginys, suteikiantis galimybę iš anksto užsakytas knygas atsiimti ir grąžinti bekontakčiu būdu 24 val. per parą.

Kaip veikia knygomatas? 

UŽSAKYMO ATSIĖMIMAS

Užsisakykite norimus leidinius internetu Lojotekos elektroniniame kataloge.

Užsakę leidinius internetu, juos atsiimti galėsite tik knygomate. Įsitikinkite, kad turite Lojotekos skaitytojo kortelę. Jeigu kortelės neturite, užsakytą knygą galėsite atsiimti tik Lojotekos infostale, kur gausite ir naująją skaitytojo kortelę.

!!! Prašome sulaukti elektoninio laiško ir tik tada atvykti pasiimti leidinių. Tai turite padaryti per 5 darbo dienas.

Gavę el. laišką ateikite prie knygomato (jis yra iš karto įėjus pro pagrindines Lojotekos duris). Jei durys užrakintos, prilieskite skaitytojo kortele prie elektroninio daviklio durų dešinėje.

Knygomate spaudžiamas Užsakymo atsiėmimas, sekite instrukciją knygomato ekrane:

Nuskaitykite skaitytojo kortelę nuskenuokite barkodą arba prilieskite bekontakčiu ženklu pažymėtą vietą. 

Ekrane atsiras jūsų užsakytos knygos, spauskite Pasirinkti visus, po to Išduoti pasirinktą.

Atsidarius knygomato durelėms, pasiimkite knygas ir užverkite dureles. Paspauskite Atlikta.

Galite pasirinkti ar norite spausdinto čekio su užsakymo informacija.

 

 

LEIDINIŲ GRĄŽINIMAS

Ateikite prie knygomato (jis yra iš karto įėjus pro pagrindines Lojotekos duris). Jei durys užrakintos, prilieskite skaitytojo kortele prie elektroninio daviklio durų dešinėje.

Knygomate spauskite Grąžinti, sekite instrukciją knygomato ekrane:

Pirmas žingsnis. Padėkite leidinius į juodą nišą. Ekrane pasirodys informacija apie grąžinamus leidinius.

Antras žingsnis. Meskite knygą į grąžinimo dėžę (ji pradės šviesti).

Trečias Žingsnis. Tik įmetę leidinį į dėžę, spauskite Atlikta. 

Galite pasirinkti ar norite spausdinto čekio su užsakymo informacija.

 

 

Bibliotekos 1-ame ir 2-ame aukšte rasite savitarnos įrenginius, kuriais naudodamiesi galėsite paprastai ir greitai pasiskolinti ar grąžinti bibliotekos leidinius. 

  • priėję prie įrenginio pasirinkite kokį veiksmą norite atlikti: paimti ar grąžinti leidinį ar pažiūrėti savo paskyros informaciją;
  • nuskaitykite skaitytojo pažymėjimą laikydami jį 45 laipsnių kampu po raudonai šviečiančiu spinduliu brūkšniniu kodu į viršų;
  • dėkite knygas ant įrenginio ir patvirtinkite veiksmą spausdami mygtuką „atlikta“;

Visais savitarnos įrenginiais galite atsispausdinti išduoties ar grąžinimo veiksmą patvirtinantį kvitą bei peržiūrėti asmeninę informaciją apie jau paimtas knygas.  Savitarnos įrenginių informacija pateikiama lietuviųanglųlenkų vokiečių kalbomis.

IMG 5911

 

Kaip rasti leidinį, kurį norite pasiimti?

Knygą surasti galite pagal šifrą – unikalų kiekvienos knygos numerį, kuris žymi jos vietą bibliotekos lentynoje. Knygos šifrą galite rasite Elektroniniame kataloge.

Šifras

Jeigu elektroniniame kataloge knygos nepavyksta rasti, kreipkitės į bibliotekos darbuotoją. Bendrosios knygų išdėstymo taisyklės bibliotekoje: 1 aukšte ieškokite grožinės užsienio ir lietuvių autorių literatūros, religijos, teologijos, filosofijos ir psichologijos knygų; 2 aukšte įsikūrusi visa likusi dalykinė literatūra (istorija, matematika, geografija, fizika ir t.t.). 

Registracija

  • Registruotais Lojotekos bibliotekos vartotojais gali tapti visi turintys asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  • Vartotojai gali registruotis ir atnaujinti registracijos duomenis atvykę į Lojoteką.
  • Registruojantis Lojotekos bibliotekoje būtina pateikti asmens tapatybės dokumentą, užpildyti vartotojo registracijos kortelę.
  • Asmenys iki 16 metų registruojami pateikus užpildytą nustatytos formos jų atstovo (tėvo, įtėvio, globėjo ar rūpintojo) vartotojo (iki 16 metų) registracijos kortelę.

Registracijos forma asmeniui iki 16 metų.

Registracijos forma asmeniui nuo 16 metų.

Skaitytojo pažymėjimas

  • Skaitytojo pažymėjimas išduodamas nemokamai.
  • Praradus pažymėjimą, įsigyjamas naujas. Mokestis 5 eurai.
  • Skaitytojo pažymėjimą įsigyti ar pasikeisti galima Lojotekos infostale.   
  • Negalima naudotis kito vartotojo skaitytojo pažymėjimu, perduoti jo kitam asmeniui.
Skaitytojo pažymėjimas suteikia galimybę naudotis šiomis paslaugomis
  • Užsisakyti, rezervuoti ir pasiskolinti Lojotekos bibliotekos dokumentus, pratęsti jų skolinimo terminą.
  • Skolintis leidinius į namus iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos bibliotekos fondo ir Lietuvos jėzuitų bibliotekos fondo:
    • Vienu metu iš fondų galima pasiskolinti – ne daugiau kaip 5 knygų 14-30 dienų laikotarpiui;
    • į namus pasiskolintų knygų grąžinimo terminą galima pratęsti 14 dienų, išskyrus atvejus, kai yra laiku negrąžintų knygų arba knyga jau užsakyta ar rezervuota kito vartotojo;
    • iki nustatyto termino negrąžinus knygos siunčiamas įspėjamasis laiškas.
  • Naudotis Lojotekos elektroniniu katalogu, užsakyti knygas ir atsiimti jas per knygomatą.
  • Naudotis savitarnos aparatais ir pačiam pasiskolinti ar grąžinti knygą.
  • Naudotis audiovizualinių medijų centru nemokamai VJG alumnams studijuojantiems audiovizualinio meno, muzikos ar multimedijų programose.

Įėjimo į biblioteką tvarka

  • Paltus, striukes, apsiaustus, rankines, portfelius palikti rakinamose spintelėse. 
  • Neleidžiama įsinešti dviračių, į skaityklas neštis riedlenčių, paspirtukų ir kt.
  • Laikytis nustatyto darbo laiko ir patalpas palikti laiku, prieš uždarant Lojoteką.

1729084774 nemeiles trikampis ventojo sosto rytu politika sovietu

Profesorius Arūnas Streikus – Vilniaus universiteto istorikas, Naujosios istorijos katedros vedėjas, XX a. krikščionybės istorijos, kultūrinio gyvenimo sovietų Lietuvoje, sovietinės cenzūros ir antisovietinio pasipriešinimo tyrėjas.

„Tyrimu „(Ne)meilės trikampis. Šventojo Sosto Rytų politika, sovietų režimas ir Lietuva“ siekta dviejų, iš pažiūros mažai tesusijusių tikslų. Viena vertus, istorinės rekonstrukcijos keliu mėginta nustatyti, kokią vietą su Lietuvos aneksijos nepripažinimo politika ir Bažnyčios padėtimi sovietų Lietuvoje susiję reikalai užėmė Vatikano Rytų politikos darbotvarkėje nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos iki pasaulinio komunizmo sistemos subyrėjimo. Antra vertus, per Lietuvos atvejo tyrimą siekta išsiaiškinti, kaip į kintančią Šv. Sosto santykių su komunistiniu pasauliu strategiją ir taktiką reagavo sovietų valdžia, kokius lūkesčius čia puoselėjo ir kokių sau netikėtų pasekmių sulaukė.

Kitaip tariant, aš pretenduoju sujungti du akademinių tyrimų laukus – Bažnyčios istorijos ir sovietikos – manydamas, kad tokia prieiga gali būti rezultatyvesnė už žvilgsnį tik iš vienos pusės perspektyvos.“

Knygą galite rasti mūsų elektroniniame kataloge. 

JurgaVile 740x

Luko močiutė Džuljeta – nepaprasta. Ji dirba kino mechanike seniausiame miesto kino teatre. Džuljeta be proto myli kiną. O savo darbo vietoje, projektorinėje, jaučiasi lyg žuvis vandeny.

Vieną dieną, močiutei su Luku nusprendus sutvarkyti projektorinę, iš kino juostų dėžių ima veržtis keisti sutvėrimai. Pasirodo, tai – kino kaukai. Tikri, gyvi, autentiški. Kino kaukai, kaip ir močiutė Džuljeta, be kino negali gyventi. Bet labiausiai jie norėtų sukurti savo filmą. Lukas taip pat jau seniai apie tai svajoja. Tačiau prieš kuriant filmą dar daug ką reikia sužinoti. Todėl visa graži kompanija leidžiasi į kinematografišką kelionę.

Knygą galite rasti mūsų elektroniniame kataloge. 

SPQR. Senoves Romos istorija large

„Senovės Roma yra svarbi. Jei neatsižvelgiame į romėnus, ne tik nusigręžiame nuo tolimos praeities. Roma vis dar formuoja mūsų pasaulio sampratą ir savivoką – nuo sudėtingų teorijų iki lėkštų komedijų. Praėjus dviem tūkstantmečiams ji tebėra Vakarų kultūros ir politikos pamatinis akmuo, lemiantis, ką rašome, kaip regime pasaulį ir save jame.“ – Mary Beard

Britų istorikė Mary Beard iš šiuolaikinio žmogaus perspektyvos pažvelgia į Romos didybės mitą: kaip nedidelis, niekuo neišsiskiriantis vidurio Italijos miestelis tapo dominuojančia galia milžiniškoje teritorijoje, nusidriekusioje per tris žemynus?

Ši pavyzdinė knyga, parodydama, kaip gyveno paprasti romėnai, atskleidžia kertinius jų kultūros aspektus. SPQR – tai posakio Senatus populusque Romanus santrumpa (liet. „Senatas ir romėnų tauta“), taip romėnai apibūdindavo savo valstybę.

Mary Beard (gim. 1955 m.) – pasaulinio garso mokslininkė klasikė, pagrindine tyrimų kryptimi pasirinkusi senovės Romą. Kembridžo universiteto profesorė, Britų akademijos ir Amerikos menų ir mokslų akademijos narė. Be tiriamojo darbo, mokslinių publikacijų ir paskaitų įvairiose šalyse, daug dėmesio skiria Antikos palikimo populiarinimui, yra dienraščio The Times ir jo literatūrinio priedo klasikos skyriaus vadovė. 2013 m. tapo Britų imperijos ordino dama komandore. Už „SPQR“ gavo Nacionalinį kritikų rato apdovanojimą negrožinės literatūros kategorijoje, knygynų tinklo „Waterstones“ metų knygos nominaciją ir kt. Knyga išversta į 28 kalbas.

Knygą galite rasti mūsų elektroniniame kataloge. 

uab autokratija 1

Atrodytų, visiems žinoma, kas yra autokratinė valstybė. Ją valdo visagalis lyderis, kuris kontroliuoja kariuomenę ir policiją. O šios jėgos struktūros grasina žmonėms smurtu. Tokioje valstybėje daug kolaborantų ir gal saujelė disidentų. Bet XXI a. šis paveikslas nebeprimena tikrovės. Dabar autokratijas valdo ne pavieniai diktatoriai, o sudėtingi kleptokratinių finansinių struktūrų, visuotinio stebėjimo technologijų ir propagandos tinklai, saistantys tokius režimus kaip Rusija, Kinija ir Iranas.

Remdamasi tiriamosios žurnalistikos metodais, nepaneigiamais įrodymais ir liudininkų pasakojimais, autorė be pagražinimų, atvirai aprašo, kaip autokratijos vagia iš savo piliečių, kontroliuoja informaciją ir viešąjį naratyvą, šmeižia opoziciją, pamindamos žmogaus teises keičia pasaulio tvarką ir diskredituoja demokratiją. Maža to, jos visos bendradarbiauja ir veikia drauge kaip viena UAB Autokratija, tik šią grupę, kitaip nei praeities karinių ir politinių blokų narius, vienija ne vertybės ir idėjos, o sandoriai ir nepakantumas demokratijai.

Ši knyga – nerimą keliantis pasakojimas apie tai, kaip autokratijos telkiasi, kad pakenktų demokratiniam pasauliui. Atskleisdama akivaizdų jose klestintį melą, klastas, korupciją ir pastangas sunaikinti laisvą mintį, A. Applebaum ragina demokratijas organizuotis ir iš pagrindų perorientavus savo politiką kovoti su UAB Autokratija keliama grėsme. O svarbiausia – neprarasti vilties, nes būtent to autokratijos ir laukia.

Anne Applebaum (Anė Aplbaum, g. 1964 m.) – lietuvių skaitytojams jau pažįstama komunizmo istoriją tyrinėjanti amerikiečių žurnalistė, kelių prestižinėmis literatūros premijomis apdovanotų monografijų autorė. Naujausia jos knyga „UAB Autokratija. Kas ir kaip siekia valdyti pasaulį“ jau tapo New York Times bestseleriu, ir tai yra ketvirtas į lietuvių kalbą išverstas A. Applebaum veikalas.

Knygą galite rasti mūsų elektroniniame kataloge. 

lietuvoskinas 740x

„Lietuvos kinas. Laiko slenksčiai, raidos ženklai“ – kino kritikų, kinotyrininkų esė rinktinė, kurioje aptariami skirtingi Lietuvos kino laikotarpiai nuo pirmojo viešo seanso Vilniaus botanikos sode 1897 metais iki mūsų dienų. Knygoje rasite net 27 autorių tekstus, pasakojančius lietuviško kino istoriją.

Knygos rengėja Rasa Paukšytė apie knygą: „Knygoje pasakojame koks buvo, kaip vystėsi lietuviškas kinas; autoriai ir autorės lyg vienas iš kito/-os perimdami vis kitą temą, kiekvienas/-a sava intonacija, maniera kalbame apie skirtingus laikotarpius, autorius, filmus, jų idėjas. Ji sveria (visgi 3 neplonos knygos), bet skaitosi lengvai ir nereikalauja jokių ypatingų pastangų ar specialiųjų žinių, tiesiog smalsumo.“

Knygą galite rasti mūsų elektroniniame kataloge. 

ka veikti muziejuje 1

„Ši knyga – lengvas ir intriguojantis pokalbis apie meną su tais, kurie nori jį pažinti. Rašydama galvojau apie žmones, prisibijančius drąsiai žengti į muziejų arba nežinančius, ko iš tų muziejų tikėtis. Knygoje pinasi pasakojimai apie Lietuvos ir Europos menininkus bei muziejus, įdomios istorijos, netikėtos interpretacijos ir praktiniai patarimai. Tai tikrai nėra autoritetinga menotyros studija ar kavos stalelio puošmena, veikiau – tarsi kelionė į Paryžių, kad ir įsivaizduojama.

Tris knygos dalis – Ką planuoti, Ką veikti, Ką matyti – galite skaityti nuosekliai arba fragmentiškai, rinktis jums įdomiausias temas. Galite pritarti arba ginčytis – kaip ir dera įdomiuose pokalbiuose. Knygoje pateikiami patarimai, siūlomi žaidimai ir gvildenamos dilemos padės rasti raktą į naujas meno erdves, galų gale – atskirti asilą nuo Pegaso ir nenuobodžiauti muziejuje.“

Aistė Paulina Virbickaitė

Dailės kritikė Aistė Paulina Virbickaitė rašo tekstus meno temomis, bendradarbiauja su įvairiais leidiniais. Dešimtmetį veda privačius dailės istorijos kursus, yra pažintinio meno kanalo Menas per prievartą autorė. Kartu su menotyrininkais Simona Makseliene ir Ernestu Parulskiu išleido knygą Menas ir pinigai. Apybraižos apie meno rinką (2015).

Knygą galite rasti mūsų elektroniniame kataloge. 

1709282116 diseris

„Diseris“ – menininko Dariaus Žiūros autobiografinė proza, kurioje per asmeninį pasakojimą išskleidžiama dokumentiška tikrovė: gyvenimas devyniasdešimtinių Vilniaus skvotuose, darbas Paryžiaus gatvėse, jo, kaip menininko, virsmai, tuometinio meno lauko atmosfera. Autorius fiksuoja į Lietuvą ateinančią reivo kultūrą, dutūkstantinių Vilniaus stoties rajoną, apmąsto kultūros reiškinius ir idėjas, savo patirtis bendraujant su normų užribyje gyvenančiais žmonėmis, radikalias mirties artumo būsenas. Tai tarsi tikrovę atspindinti sąmonės dokumentika, menininko memuarai, žiū̃ros.

Darius Žiūra (gim. 1968) – ryškus veidas Lietuvos šiuolaikiniame mene. Jo tęstiniai  projektai, kuriuose dažniausiai vaizduojami kitų žmonių portretai, fiksuoja laiką. Nuo 2001 m. menininkas kas trejus metus dokumentuoja Gustonių (kaimo Pasvalio raj.) gyventojus. Sukūrė pilnametražį dokumentinį filmą „Gustoniai Gustoniuose“ (2020). Yra padaręs seriją prostitučių portretų „Veidai“, kūręs darbus iš kapinėse surinkto išlydyto vaško ir monetų, surinktų iš fontanų miestų parkuose ir skveruose. Menininko kūrinių yra Nacionalinės dailės galerijos, šiuolaikinio meno muziejaus KIASMA Helsinkyje ir privačiose kolekcijose Lietuvoje bei užsienyje. 2017-aisiais Vilniaus dailės akademijoje D. Žiūra gavo meno daktaro laipsnį, apgynęs meno projektą. Menininko disertacijos tekstas virto šia knyga. „Diseris“ – tai žodžio „disertacija“ trumpinys.

Knygą galite rasti mūsų elektroniniame kataloge. 

Puslapis 1 iš 11